Xbox zablokuje nieautoryzowane akcesoria w konsolach! Microsoft zmienia swoją politykę

Kontrolery Xbox

Akcesoria do konsol, które tworzone są przez wielu producentów, cieszą się czasem zainteresowaniem o wiele większym, niż oficjalne sprzęty przygotowywane przez Sony czy Microsoft. Przy okazji rozpoczęcia aktualnej generacji gigant z Redmond postanowił wprowadzić specjalne oznaczenie, które jasno wskazują, że niektóre urządzenia powstawały właśnie z myślą o tych właśnie konsolach.

Możliwe jednak, że korporacja postanowiła wziąć się za wszystkie inne sprzęty, które takowego oznaczenia nie miały, ale do tej pory bezproblemowo działały z Xbox Series X|S. Czyżby nadchodził kres nieautoryzowanych, a zarazem tańszych akcesoriów?

Już niedługo nie podłączymy nieautoryzowanych urządzeń do konsol Xbox

Kontroler Xbox Astral Purple
Kontroler Xbox Astral Purple

Zgodnie z wieściami przekazanymi przez serwis Windows Central, od 12 listopada 2023 roku podłączenie nieautoryzowanych akcesoriów do konsol Xbox Series X|S skutkować będzie specjalnym komunikatem o błędzie. Zgodnie z jego treścią korzystanie z tego rodzaju sprzętów będzie zablokowane, bo — jak głosi informacja — pogarsza to jakość gry.

Już teraz podobne informacje pojawiają się u niektórych graczy, którzy na co dzień korzystają z urządzeń, które nie otrzymały certyfikacji Microsoftu.

Podłączone akcesorium nie jest autoryzowane. Korzystanie z nieautoryzowanych akcesoriów pogarsza jakość gry. Z tego powodu korzystanie z nieautoryzowanego akcesorium zostanie zablokowane 12.11.2023 roku. Aby uzyskać pomoc w zwrocie, skontaktuje się ze sklepem, z którego pochodzi, lub producentem. Aby zobaczyć listę autoryzowanych akcesoriów, wejdź na stronę www.xbox.com/accessories.

Komunikat pojawiający się na konsolach Xbox

Tego rodzaju komunikaty wprawiły w konsternację wiele osób, które korzystają z tego rodzaju akcesoriów. W końcu mowa tutaj nie tylko o padach, ale np. też o dyskach, słuchawkach. Wychodzi więc na to, że problemy będą mieli nie tylko gracze, ale także producenci sprzętu.

Firma Brook Gaming, która zajmuje się produkcją i sprzedażą dodatkowych urządzeń do konsol Xbox, w komunikacie podkreśla, że faktycznie gracze mogą doświadczyć pewnych trudności. Jednocześnie otrzymaliśmy zapewnienie, że spółka robi wszystko, aby znaleźć w tej sytuacji jak najlepsze rozwiązanie.

Można zakładać, że w najbliższym czasie podobne oświadczenia pojawiają się ze strony innych przedsiębiorstw, które zajmują się tworzeniem nieautoryzowanych akcesoriów do konsol Xbox. Skala problemu, jaki się pojawił, może być więc dosyć duża.

Przeczytaj też: Ranking telewizorów 50 cali

Redakcja Windows Central, powołując się na swoje źródła, twierdzi, że jest to wypadkowa zmiany polityki Microsoftu. Korporacja chce bowiem wyjść naprzeciw producentom padów, aby mogli w prostszy sposób uzyskać autoryzację, dzięki czemu możliwe będzie wykorzystanie pełnego potencjału akcesoriów firm trzecich.

Najwidoczniej konieczna jest korekta dotychczasowych zasad, jednak ucierpią na tym gracze. Doświadczyliście w ostatnim czasie problemów opisanych powyżej? A może jednak nie korzystacie z urządzeń firm trzecich? Dajcie znać w komentarzach!

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
NIESAMOWITA PROMOCJA
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.