XDefiant opóźnione ze względu na brak certyfikacji na konsolach! Ubisoft ma poważny problem

XDefiant

Pewna grupa entuzjastów FPS-ów oczekuje na zapowiedzianą jakiś czas temu produkcję od Ubisfotu — XDefiant. Do tej pory wszyscy zainteresowani mogli przetestować tę produkcję w ramach kilku tur otwartych beta testów, a oficjalny start zabawy miał odbyć się już w te wakacje. Plany te jednak nie ziściły się, a nowe doniesienia ujawniają, dlaczego francuski wydawca zdecydował się zmienić datę premiery.

XDefiant może warunkowo otrzymać certyfikację, jednak twórcy będą musieli dostarczyć premierową aktualizację

XDefiant
XDefiant

W ramach ostatniego komunikatu wydanego przez deweloperów potwierdzono, że październikowa premiera XDefiant wydaje się obecnie najbardziej prawdopodobna. Okazuje się bowiem, deweloperzy muszą poświęcić nieco więcej czasu na dopracowanie swojej gry na poszczególnych platformach. Z tego też powodu gra nie otrzymała certyfikacji na konsolach.

Dokładniej rzecz ujmując, twórcy muszą skupić się na poprawieniu takich aspektów jak np. śledzenie trofeów czy aktualizacja listy znajomych w grze. Nie jest jasne, czy opisane przez twórców problemy są jedynymi, które spowodowały brak certyfikacji; twórcy nie odnieśli się do tego aspektu.

XDefiant — gameplay

Twórcy zaznaczyli, że od połowy sierpnia starają się zrobić wszystko, aby wyeliminować kolejne błędy. Obecnie prace mają zmierzać ku końcowi, a wszystko jest ponownie przygotowywane do certyfikacji. W założeniach ekipy odpowiedzialnej za grę cały proces powinien skończyć się za maksymalnie dwa tygodnie.

Jednocześnie w komunikacie padło stwierdzenie, że deweloperzy nie wykluczają czegoś, co nazwać można „warunkową certyfikacją”. Oznacza to, że gra będzie mogła się ukazać, jednak pod warunkiem wydania stosownej łatki w dniu premiery. To zaś ponownie może przesunąć premierę gry nawet do połowy października.

Przeczytaj też: Gry podobne do God of War

Z tego też powodu Ubisoft woli na razie nie podawać oficjalnej daty premiery XDefiant. Jedyne czego możemy się dowiedzieć, to fakt, że gra wyjdzie „tak szybko, jak to możliwe”, choć trzeba przyznać, że w perspektywie tych wszystkich doniesień nie możemy spodziewać się niczego konkretnego. Pozostaje więc mieć nadzieję, że tym razem twórcy zrobią wszystko, co trzeba i już niebawem gracze będą mogli rozpocząć zabawę w tej pozycji.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
OKAZJA ALERT
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.