Cheaterzy już grasują po serwerach XDefiant. Ubisoft ma poważny problem

XDefiant

Debiutujące przedwczoraj XDefiant jeszcze przed premierą jawiło się jako ciekawa, a przede wszystkim darmowa alternatywa dla gier takich jak Call of Duty. Początkowy start może i obarczony był pewnymi problemami, jednak nawet i to nie było w stanie przeszkodzić tej pozycji w byciu jedną z bardziej obleganych produkcji wieloosobowych. Okazuje się, że duża popularność niesie ze sobą także cheaterów, których w tytule pojawiło się naprawdę dużo.

XDefiant mierzy się z pierwszym cheaterami

Niestety, ale według relacji niektórych graczy, którzy skupieni są wokół redditowego wątku związanego z grą XDefiant doczekał się już pierwszych poważnych cheatów. Mowa o dość podstawowych dla tego gatunku gier wallhacku oraz aimbocie. Oczywiście pierwszy z nich pozwala widzieć przez ściany swoich przeciwników, drugi zaś automatycznie przesuwa celownik w stronę głowy rywala, zapewniając maksymalną celność.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Co więcej, w sieci już można trafić na materiały, które dokładnie przedstawiają działanie nielegalnych narzędzi oraz to, jak skuteczne potrafią one być. Zaskakującym może okazać się fakt, iż mowa o cheatach w grze, która na rynku dostępna jest od zaledwie dwóch dni. Jest to więc nie lada wyczyn, a z drugiej strony ogromne utrudnienie dla wszystkich uczciwych graczy.

XDefiant Wallhack
XDefiant działanie wallhack’a

Na Reddicie osoby, które rozpoczęły swoją przygodę z tym tytułem, wskazują, że gdyby możliwe było włączenie opcji killcam przeciwnika, to o wiele łatwiej byłoby nie tylko wyłapywać cheaterów, ale także ich zgłaszać moderatorom.

Nie bez znaczenia są także kwestie związane z samym zabezpieczeniem antycheaterskim BattleEye. Teoretycznie jest ono używane w kilku innych produkcjach, jednak jego skuteczność pozostawia wiele do życzenia, bo na przestrzeni lat znalazło się wiele skutecznych sposobów, aby po prostu je obejść.

XDefiant
XDefiant

W dodatku trzeba pamiętać, że XDefiant jest grą free-to-play, co sprawia, że ewentualny ban nie oznacza dla cheatera utraty żadnych pieniędzy. W końcu nic nie stoi na przeszkodzie, aby po prostu założyć sobie nowe konto, zaimplementować oszustwa i dalej psuć zabawę innym graczom.

Przed Ubisoftem stoi więc nie lada wyzwanie, zwłaszcza że zbyt duża liczba ludzi korzystających z nielegalnych oprogramowań może bardzo mocno zaszkodzić ogólnemu postrzeganiu XDefiant. Trzeba więc liczyć, że ekipie odpowiedzialnej za grę uda się szybko znaleźć skuteczny sposób walki z oszustami, który zniechęci ich do dalszego niszczenia gry.

Źródło: Reddit r/XDefiant

O autorze
Przemysław Paterek
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Swoją przygodę z grami zaczynał od Mario Tennis na Gameboya Color. Wielki fan RPG-ów i strategii. Średnio co kilka miesięcy musi przejść od nowa Gothica. Zobacz więcej...

TAGI:

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
MEGA ZNIŻKA DLA OBECNYCH SUBSKRYBENTÓW!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.