Były twórca serii Dragon Age tworzy nową grę! Jego studio zaprasza na pokaz swojej klimatycznej produkcji

Yellow Brick Games Nowa Gra

Pomimo tego, że branża gier wideo od początku 2024 roku przeżywa spory kryzys, to wciąż pojawiają się nowe ambitne projekty, które jakby za nic miały sobie aktualne zawirowania. Nie tak dawno pierwszą grę zapowiedziało nowo powstałe Bullet Farm, a teraz do akcji wkroczył Mike Laidlaw, czyli były dyrektor kreatywny serii Dragon Age. Jego studio Yellow Brick Games właśnie zapowiedziało swój nowy tytuł i zaprosiło graczy na pokaz, który ma odbyć się już na początku kwietnia.

Yellow Brick Games zapowiada swoją pierwszą grę i zaprasza na pokaz

Zwiastun pierwszej gry studia Yellow Brick Games

Studio Yellow Brick Games powstało w 2020 roku z inicjatywy Mike’a Laidlaw’a, byłego dyrektora kreatywnego serii Dragon Age. Pierwszym tytułem zespołu ma być przygodowa gra akcji, osadzona w świecie fantasy. Przez dłuższy czas nie wiedzieliśmy zbyt wiele o tej produkcji, jednak teraz deweloperzy postanowili zdradzić parę informacji.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Twórcy udostępnili dzisiaj kilkudziesięciosekundowy materiał wideo z gry, która prezentuje się tyleż klimatycznie, co tajemniczo. Film jest tak naprawdę zaproszeniem na pokaz, który ma odbyć już 2 kwietnia 2024 roku się na oficjalnym kanale IGN w serwisie YouTube, przy okazji inicjatywy IGN First. Na tym pokazie prawdopodobnie dowiemy się, jaki tytuł nosi produkcja, gdyż twórcy wciąż go nie ogłosili.

Choć tytuł pierwotnie miał zostać wydany przez firmę Take-Two, to studio ogłosiło właśnie, że ma zamiar wydawać swoje gry samodzielnie. Decyzję ten skomentował szef Yellow Brick Games, czyli właśnie Mike Laidlaw.

Self-publishing jest jak skok wiary, zwłaszcza w obecnym burzliwym klimacie w branży, ale to także okazja, aby wziąć nasz los w swoje ręce i dotrzeć bezpośrednio do graczy i szerszej społeczności graczy podczas premiery.

Nasz zespół ciężko pracował przez lata i nie możemy się doczekać, aż zaprezentujemy światu nasz debiutancki projekt. To dla nas ogromny kamień milowy i postrzegamy to jako pierwszy krok na długiej i satysfakcjonującej podróży dla firmy, polegającej na wytyczaniu własnej ścieżki oraz rozwijaniu naszych talentów i produktów kawałek po kawałku.

Mike Laidlaw, szef studia Yellow Brick Games

Warto dodać, że pierwszą grę studia Yellow Brick Games tworzy 68-osobowy zespół złożony z doświadczonych deweloperów. Pozwala to wierzyć, że będzie to niezwykle ciekawa i dopracowana produkcja. Tytuł ma być planowany na 2025 rok.

Źródło: VGC

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Kupuj taniej w PS Store
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.