Xbox Series X|S może wkrótce dostać rewelacyjną funkcję, którą PS5 ma od premiery. Microsoft ją testuje

Xbox Series X S

Microsoft ciągle pracuje nad kolejnymi ulepszeniami oprogramowania w swoich konsolach. Korporacja wsłuchuje się także w opinie graczy, którzy dzielą się swoimi sugestiami na temat funkcji, jakie powinny znaleźć się w sprzętach giganta z Redmond. Okazuje się, że jedna z takich opcji może niebawem zawitać na pokład Xboxsów Series X|S.

Xbox Series X|S może otrzymać możliwość zapamiętywania sieci Wi-Fi

Według znanego branżowego insidera, Toma Warrena, Microsoft właśnie testuje funkcję zapamiętywania połączeń Wi-Fi w konsolach Xbox Series X|S. Oznaczałoby to koniec przymusu wpisywania hasła na nowo za każdym razem, gdy konsola zostanie zabrana w podróż.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Funkcja zapamiętywania połączeń Wi-Fi jest obecna w PS5 od momentu premiery sprzętu Sony. Microsoft jeszcze nie zdecydował się na implementację tego rozwiązania w swoich urządzeniach, ale wygląda na to, że wkrótce może się to zmienić.

Powyższe rozwiązanie będzie idealne dla osób, które często podróżują ze swoją konsolą. Dzięki zapamiętywaniu sieci nie trzeba już będzie za każdym razem nawiązywać nowego połączenia oraz podawać na nowo hasła po powrocie do domu.

A Wy, często zabieracie swoją konsolę ze sobą poza dom? Dajcie znać w komentarzach.

Źródło: Twitter

O autorze
Herbert Friedel
Redaktor działu Newsy

Gracz od małego. Urodzony konsolowiec. Wychowany na sprzęcie Sony, ale obecnie jego życie maluje się w barwach niebiesko–czerwono–zielonych. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Kupuj taniej w PS Store
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.