Nadchodzą kolejne zwolnienia w Xboxie! Znany dziennikarz potwierdza, że zbliża się najgorsze

Xbox

Temat zwolnień w branży ostatnimi zdawał się nieco przycichnąć, sprawiając, że niektórzy mogli pomyśleć, iż mroczny okres w branży się skończył. Niestety, nic bardziej mylnego. Najnowsze doniesienia od jednego z pracowników Xboxa oraz znanego dziennikarza związanego z tą marką potwierdzają, że firma szykuje się do kolejnych zwolnień.

Nadchodzą kolejne zwolnienia w Xboxie

Wszystko zaczęło się od wpisu jednej z pracowniczek — Jessie Thomas — która odpowiadała w Xboxie za tzw. program kulturowy. Poinformowała ona, że jej rola w firmie została „zlikwidowana”, a ona sama została przez firmę definitywnie zwolniona.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Na podstawie tego postu można by zakładać, że jest to tylko jednostkowy przypadek, który raczej nie odbije się szerszym echem, nawet jeśli do zwolnienia doszło w trakcie, gdy Thomas przebywała na urlopie. Ot bardzo nieeleganckie zachowanie, ale to nadal nic, czego ta branża już nie widziała.

Okazuje się jednak, że powyższy przypadek nie będzie jedyny, bo wedle informacji, jakie przekazał sam Tom Warren, jeszcze w tym tygodniu dowiemy się o kolejnej fali zwolnień, jaka przetacza się (lub dopiero będzie) przez szeregi działów należących do Xboxa.

Więcej zwolnień w Xboxie będzie mieć miejsce jeszcze w tym tygodniu. Microsoft zwolnił Jessie, gdy była na wakacjach.

[Drugi wpis] Tak jak pisałem w swoim tweecie, to nie będzie tylko jedna osoba.

Tom Warren

Dziennikarz nie ujawnił, jak duża ma być skala redukcji przeprowadzana przez firmę, ani jakich działów (lub studiów) będzie dotyczyć, jednak jedno jest pewne — nie brzmi to szczególnie interesująco. Atmosfera w szeregach producenta konsol zapewne też nie należy do najbardziej optymistycznych, szczególnie kiedy pracownicy obawiają się o swoją przyszłość.

Jeśli więc faktycznie jeszcze w tym tygodniu dowiemy się więcej na temat zwolnień, to na pewno branżowe media (w tym my) o tym napiszą. Znamienny w tej sytuacji jest też komentarz jednego z użytkowników, który stwierdził, że firma po prostu szykuje się do przedstawienia wyników finansowych za kolejny kwartał, a na redukcji etatów mogą oszczędzić najwięcej przy relatywnie niskim wysiłku.

Źródło: Twitter/X: Tom Warren

O autorze
Przemysław Paterek
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Swoją przygodę z grami zaczynał od Mario Tennis na Gameboya Color. Wielki fan RPG-ów i strategii. Średnio co kilka miesięcy musi przejść od nowa Gothica. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
XBOX GAME PASS ULTIMATE ZNÓW NAWET 85% TANIEJ
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.