Znakomita sprzedaż Biomutant na Nintendo Switch zaskoczyła nawet wydawcę. Gra podbija dalekowschodni rynek

Biomutant

W ciągu ostatnich kilku lat Nintendo Switch doczekało się kilku naprawdę bardzo ciekawych portów zarówno nowszych, jak i nieco starszych gier. Wymienić tu można chociażby Wiedźmina 3, dwie pierwsze odsłony serii Gothic czy Kingdom Come Deliverance, a także Biomutant. Okazuje się, że ostatnia z tych pozycji podbija jeden z dalekowschodnich rynków tak bardzo, że aż zaskoczyło to samego wydawcę.

Biomutant na Nintendo Switch sprzedaje się szczególnie dobrze na japońskim rynku

Biomutant
Biomutant

Według przedstawiciela THQ Nordic Biomutant na Nintendo Switch sprzedaje się około 20 razy lepiej, niż oczekiwano tego jeszcze przed premierą. Mowa zarówno o dystrybucji cyfrowej, jak i fizycznej, co pokazuje tylko, jak ogromnym zainteresowaniem potrafią jeszcze cieszyć się pudełkowe wydania gier.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Duży sukces sprzedażowy firma odnotowała przede wszystkim na rynku Japońskim, gdzie gra podbija listy sprzedaży gier na Nintendo Switch. Brzmi to całkiem niewiarygodnie, ale najwidoczniej graczom z Kraju Kwitnącej Wiśni przypasowała formuła otwartego świata dostępnego na ekranie małej, hybrydowej konsoli.

Pozostaje jednak pytanie, czy sprzedaż Biomutant na Nintendo Switch utrzyma się jeszcze przez pewien czas na tak wysoką dynamikę. Na pewno jest to nie lada zaskoczenie, zwłaszcza że wielu graczy zdążyło o tej produkcji zapomnieć. Jak widać, dobry port jest w stanie nawet takiej pozycji bardzo zauważalnie pomóc.

Źródło: Gaming Bolt

O autorze
Przemysław Paterek
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Swoją przygodę z grami zaczynał od Mario Tennis na Gameboya Color. Wielki fan RPG-ów i strategii. Średnio co kilka miesięcy musi przejść od nowa Gothica. Zobacz więcej...

TAGI:

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
SKORZYSTAJ Z GIGA PROMOCJI – KLIKNIJ I KUP
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.