ZOTAC szykuje własnego handhelda! Poznaliśmy specyfikację konkurenta ASUSA ROG Ally

ZOTAC logo

W ostatnich latach przenośne konsole przeżywają prawdziwy renesans popularności. Do najpopularniejszych w Polsce handheldów opartych na systemie Windows należy MSI Claw, Lenovo Legion Go oraz ASUS ROG Ally. Do tego grona niebawem może dołączyć ZOTAC Zone, który ma zostać zaprezentowany na czerwcowych targach Computex 2024.

ZOTAC Zone – specyfikacja i pierwsze szczegóły

ZOTAC Zone – specyfikacja (źródło: videocardz.com)

Jak podaje portal VideoCardz konsola ZOTAC Zone zostanie wyposażona w ekran AMOLED, oferujący maksymalną jasność na poziomie 800 nitów.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

To istotne ulepszenie względem konkurencyjnych modelu bazujących na panelach IPS. Wyświetlacze OLED są wręcz stworzone do celów rozrywkowych z uwagi na doskonały kontrast oraz niski czas reakcji.

Przenośna konsola ZOTAC

Co więcej, producent zdecydował się wykorzystanie analogów z efektem Halla (wyróżniają się większą precyzją i odpornością na zużycie mechaniczne).

Pod względem wydajności w grach nie należy oczekiwać rewolucji. AMD Ryzen 7 8840U to niemal wierna kopia Ryzena Z1 Extreme, który jest montowany m.in. w ASUS ROG Ally (różnica polega na obecności aktywnych jednostek NPU odpowiedzialnych za obliczenia związane ze sztuczną inteligencją).

Pewne zastrzeżenia można mieć wobec wbudowanego akumulatora o pojemności 48,5 Wh. ZOTAC szacuje, że wystarczy na 75 minut rozgrywki.

ZOTAC Zone trafi do sprzedaży w 3. kwartale 2024 roku. Kolejne szczegóły zostaną ujawnione podczas tajwańskich targów Computex (6-9 czerwca 2024).

Źródło: VideoCardz

O autorze
Kacper Szymanik
Redaktor działów Newsy & Promocje

Z grami wideo zaznajomiony od dziecka. Pierwsze kroki stawiał w Heroes of Might and Magic III, Twierdzy Krzyżowiec oraz Gothic. W głównej mierze gracz pecetowy, który mógłby co tydzień zmieniać podzespoły w swoim komputerze. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
MEGA ZNIŻKA DLA OBECNYCH SUBSKRYBENTÓW!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.