Jak zrobić książkę w Minecraft? Prosty poradnik

Książka w Minecraft

Niektórzy gracze zastanawiają się, jak zrobić książkę w Minecraft. Właśnie dla takich osób powstał niniejszy poradnik, w którym krok po kroku pokazujemy cały proces tworzenia tego przydatnego przedmiotu oraz jego wersji z piórem. Darujmy sobie jednak przedłużanie i przejdźmy do konkretów.

Jak zrobić książkę w Minecraft?

Do stworzenia pojedynczej książki w Minecraft potrzebujemy trzech kartek papieru oraz jednej sztuki skóry. Wymienione przedmioty wystarczy ułożyć w polu do konstruowania na stole rzemieślniczym i gotowe — item zostanie zrobiony.

Tworzenie książki w Minecraft
Proces tworzenia książki w Minecraft

Z kolei papier wytwarza się z trzech sztuk trzciny cukrowej, która da nam odpowiednio trzy kartki papieru. Skórę można pozyskać z zabitych krów albo koni (jest też możliwość połączenia czterech króliczych skór, aby uzyskać jedną „zwykłą).

Jak zrobić książkę z piórem w Minecraft?

Aby stworzyć książkę z piórem do pisania w Minecraft, najpierw trzeba wytworzyć zwykłą książkę zgodnie z powyższym poradnikiem. Następnie gotową książkę należy umieścić w polu do konstruowania przedmiotów i dołożyć tam torbiel z atramentem oraz pióro. To wszystko — gotowe!

Tworzenie książki z piórem w Minecraft
Proces tworzenia książki z piórem w Minecraft

Torbiel z atramentem wypada po zabiciu kałamarnicy, natomiast pióra upuszczają kurczaki i papugi.

Podsumowanie

Mamy nadzieję, że ten krótki poradnik pokazujący jak zrobić książkę w Minecraft okazał się pomocny. Hit Mojangu ma tak wiele przedmiotów, że nie sposób zapamiętać przepisu na każdy z nich.

Przeczytaj też: Mody do Minecraft

Dajcie znać w komentarzach poniżej, do czego tym razem potrzebowaliście książki!

O autorze
Kacper Kościański
Redaktor naczelny & CEO

Ojciec-założyciel XGP.pl. Zapalony gracz od najmłodszych lat, przygodę z dziennikarstwem growym zaczynał na własnych blogach, o których dzisiaj nikt już nie pamięta. Zobacz więcej...

TAGI:

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
MEGA ZNIŻKA DLA OBECNYCH SUBSKRYBENTÓW!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.