Od początku obecnej generacji jedną z najważniejszych i najczęściej przywoływanych cech najnowszych konsol jest kwestia ich mocy i możliwości jakie są w stanie osiągnąć. Oczywiście przekłada się to na znacznie lepsze wrażenia wizualne, ale także wydajność, która jest w stanie osiągać obecnie 60 kl./s. Niestety często połączenie obu tych aspektów jest nierealne i wymusza na graczach wybór jednego z dwóch trybów graficznych. Co w tej sytuacji preferują posiadacze PlayStation 5?
Tryb wydajności zdaje się królować wśród posiadaczy PS5
Z krótkiego badania przeprowadzonego w wątku na Reddicie jasno wynika, że znaczna część użytkowników konsoli PS5 ponad zniewalające wrażenia graficzne oferowane przez tryb jakości, woli większą wydajność, a co za tym idzie płynniejszą rozgrywkę.
Z racji, że nie była to typowa ankieta, to respondenci mieli możliwość uargumentowania swoich preferencji i okazuje się, że w trybie wydajności jakość grafiki nie spada bardzo drastycznie i niejednokrotnie różnice są trudne do wychwycenia.
Wiele osób wskazuje także, iż jeśli raz spróbuje się gry w 60 FPS-ach, to potem powrót do niższych wartości jest ciężki, a wręcz niemożliwy. Co więcej, pojawiły się nawet głosy, które mówią, że nawet włączenie i działanie Ray Tracingu niewarte jest pracy w 30 kl./s.
Przeczytaj też: Tablet do gier — najlepsze modele
- Sprawdź aktualne ceny PlayStation 5 w Instant Gaming Brak prowizji za płatność
- Sprawdź aktualne ceny PlayStation 5 w Eneba 3% taniej z kodem XGPPL skopiujPrzejdź do sklepu
- Sprawdź aktualne ceny PlayStation 5 w GAMIVO 10% taniej z kodem XGP6 skopiujPrzejdź do sklepu
Wyniki tej spontanicznej ankiety, mimo że ciekawe, to nie są w pełni reprezentatywne, ale nadal dają interesujący obraz społeczności skupionej wokół PlayStation 5. Na koniec pozostaje pytanie, czy podobne wyniki można byłoby zauważyć wokół posiadaczy konsol Xbox Series X…
Dyskusja na temat wpisu
Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.