Czy można pobrać GTA 5 za darmo?

GTA 5

Grand Theft Auto V to prawdziwy hit, który miał swoją premierę w 2013 roku. Mimo że od tego czasu minęło już wiele długich lat, to produkcja studia Rockstar Games cały czas cieszy się ogromną popularnością wśród graczy na całym świecie. Część z nich zastanawia się, jak pobrać GTA 5 za darmo i czy to w ogóle możliwe. W niniejszym artykule odpowiemy na pytanie, czy da się legalnie zagrać w tę uwielbianą produkcję na komputerach, konsolach (Xbox, PlayStation) czy telefonach bez uiszczania żadnej opłaty.

Darmowe GTA 5 — jak i czy w ogóle można zainstalować grę za darmo?

GTA 5
Grand Theft Auto V

Złe wieści. Na ten moment Grand Theft Auto 5 nie jest nigdzie dostępne bezpłatnie, a przynajmniej nie w legalny sposób. Kiedyś podstawowa wersja gry od Rockstar Games została udostępniona za darmo na PC w Epic Games Store, ale obecnie hit Amerykanów nie jest nigdzie rozdawany.

Osobom chcącym zagrać w kampanię GTA V lub tryb wieloosobowy nie pozostaje nic innego, jak kupić grę na własność. Pełna wersja omawianej produkcji na PC jest dostępna tanio w sklepie Eneba i GAMIVO, natomiast konsolowcy muszą dokonać zakupu w Xbox Store lub PlayStation Store, jeżeli oczywiście mowa o cyfrowych wydaniach. Pudełkowe Grand Theft Auto V można nabyć w wielu sklepach, natomiast używane egzemplarze na portalach ogłoszeniowych są sprzedawane nawet w graniach 30 złotych.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Bezpłatne Grand Theft Auto V w Epic Games Store to już przeszłość

Epic Games Store wciąż regularnie rozdaje darmowe gry, ale nie zanosi się na to, by na liście ponownie znalazło się GTA V. Hit amerykańskiego studia kosztował firmę Tima Sweeneya grube miliony, więc w najbliższym czasie gigant raczej nie zdecyduje się ponownie ponieść tak dużego kosztu.

Mobilne GTA V

Choć dla niektórych będzie to nieco dziwne, całkiem sporo graczy pyta wujka Google o to, czy można pobrać GTA 5 na telefon za darmo. Niestety także i na to pytanie odpowiedź jest przecząca, bo GTA V na smartfony nie istnieje, więc download tej gry jest zwyczajnie niemożliwy.

Przeczytaj też: Kody do GTA 5

Co prawda Grand Theft Auto: San Andreas i Vice City można ogrywać na urządzeniach mobilnych, więc niewykluczone, że kiedyś Rockstar zdecyduje się przeportować również GTA 5 na smartfony.

Tryb wieloosobowy w GTA V bez opłat — co, jak i gdzie?

Zwiastun GTA Online

Nie jest tajemnicą, że serii Grand Theft Auto tryb multiplayer nie jest obcy. W najnowszej obecnie odsłonie również go nie zabrakło, ale określenie „GTA 5 Online za darmo” nie ma racji bytu, bo za dostęp do sieciowych potyczek także trzeba zapłacić. Warto jednak wspomnieć, że jeszcze do niedawna, aby móc grać po sieci w najnowszym GTA, trzeba było zakupić pełną wersję gry. Od 15 marca 2022 roku w sprzedaży pojawiło się jednak też „samodzielne” Grand Theft Auto Online, które kosztuje mniej niż cały pakiet, zawierający również kampanię dla jednego gracza.

Podsumowanie

Czy nam się to podoba, czy też nie, nie da się uruchomić GTA 5 za darmo bez klucza. Rockstar Games wciąż zarabia niewyobrażalne pieniądze na tej wersji gry (zwłaszcza z GTA Online), więc firma raczej nie udostępni jej bezpłatnie. Z drugiej strony powszechnie wiadomo, że GTA VI jest już w produkcji, więc może po premierze nowej odsłony… Z ogromny naciskiem na „może”.

Przeczytaj też: Jak pobrać Minecraft za darmo

W każdym razie: raczej nikomu nie będzie się chciało czekać, aż Amerykanie okażą łaskę, dlatego warto kupić tę grę już teraz — życie jest za krótkie, aby za każdym razem polegać na rozdawnictwach. Pecetowcy mogą nabyć GTA V m.in. na platformie Valve — ostatnio tłumaczyliśmy, jak zwrócić grę na Steam, więc jeżeli nie podejdzie, to zawsze jest to jakaś opcja na odzyskanie pieniędzy. Polecamy też zerknąć na nasz artykuł omawiający najlepsze darmowe gry na PC.

O autorze
Kacper Kościański
Redaktor naczelny & CEO

Ojciec-założyciel XGP.pl. Zapalony gracz od najmłodszych lat, przygodę z dziennikarstwem growym zaczynał na własnych blogach, o których dzisiaj nikt już nie pamięta. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Kupuj taniej w PS Store
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.