Czy można pobrać Minecraft za darmo?

Minecraft

Minecraft to niekwestionowany hit, który od wielu lat zapewnia świetną zabawę zarówno dzieciom, jak i dorosłym. Oceny produkcji Mojangu są naprawdę wysokie, czemu zresztą trudno się dziwić, bo obiektywnie to bardzo dobra gra, pobudzająca kreatywność graczy. Niektóre osoby zastanawiają się, jak pobrać Minecraft za darmo. W niniejszym artykule odpowiemy sobie na postawione pytanie, sprawdzając, czy to w ogóle możliwe.

Minecraft za darmo — co, jak i gdzie?

Minecraft
Minecraft

Nie ma co owijać w bawełnę: obecnie nie można nigdzie pobrać pełnej wersji Minecrafta za darmo. Aby uzyskać legalny dostęp do tytułowej gry, trzeba za nią zapłacić. Bezpłatnie można uruchomić jedynie wersję próbną, ale jak sama nazwa wskazuje — bez opłat pogramy tylko przez określony czas.

Wszystkie witryny, które pokazują, jak zainstalować Minecraft za darmo na telefon, komputer lub konsolę, zwyczajnie oszukują swoich czytelników albo oferują pirackie oprogramowanie, tudzież wersję próbną, podpisaną jako pełne wydanie. Czy nam się to podoba, czy też nie, legalnym sposobem nie pobierzemy gry Mojangu bez uiszczenia odpowiedniej opłaty.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Darmowy Minecraft nie istnieje, ale można go kupić tanio

Oficjalny zwiastun Minecrafta

Mimo że coś takiego jak „Minecraft za darmo” nie istnieje, to omawianą grę można kupić w sklepach bardzo tanio. Nie jest bowiem tajemnicą, że ma ona już swoje lata, więc często jest oferowana w promocyjnych cenach.

Dobrym sposobem na ogranie Minecrafta tanio jest zakup subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate, jeżeli oczywiście gramy na PC lub konsolach Xbox. Pierwszy miesiąc abonamentu kosztuje tylko 4 zł, a poza Minecraftem usługa zapewnia też dostęp do setek innych, ciekawych gier. Tani Xbox Game Pass Ultimate można nabyć z podlinkowanym poradnikiem.

Użytkownicy konsol PlayStation i Nintendo, a także smartfonów, mogą polować na różnego rodzaju obniżki lub kupić grę w pełnej cenie, bez czekania na odpowiednią promocję. Piractwa nie pochwalamy ani nie polecamy — mimo że zapewne gdzieś da się pobrać Minecrafta za darmo, to raz, że jest to nielegalne, a dwa — pirackie wersje często są „doprawiane” różnego rodzaju dodatkami, czyt. wirusami lub innymi tego typu paskudztwami, mogącymi uszkodzić nasze urządzenia.

Minecraft za darmo — podsumowanie artykułu

Swojego czasu pisaliśmy, że obecnie nie można nigdzie pobrać GTA 5 za darmo — w przypadku Minecrafta niestety jest tak samo. Co prawda produkcja Rockstara rzeczywiście była kiedyś dostępna bezpłatnie przez krótki okres, ale hit Mojangu nigdy nie został rozdany za free. Jedynie mody do Minecraft są darmowe.

Obecnie tytułowa gra znajduje się w rękach Microsoftu, a biorąc pod uwagę fakt, że stale cieszy się ona ogromną popularnością wśród graczy z całego świata, w najbliższym czasie raczej nie doczekamy się udostępnienia pełnej wersji Minecrafta za darmo. Zainteresowanym nie pozostaje nic innego, jak kupić grę na własność lub ograć ją w ramach abonamentu Xbox Game Pass na PC albo konsolach Xbox.

Przeczytaj też: Kody do HOI4

Osobom posiadającym już grę w swojej kolekcji polecamy zerknąć też na nasz artykuł omawiający skiny do Minecraft. Pokazaliśmy tam, skąd je pobierać oraz jak tworzyć własne skórki.

O autorze
Kacper Kościański
Redaktor naczelny & CEO

Ojciec-założyciel XGP.pl. Zapalony gracz od najmłodszych lat, przygodę z dziennikarstwem growym zaczynał na własnych blogach, o których dzisiaj nikt już nie pamięta. Zobacz więcej...

TAGI:

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
TAKIEJ PROMOCJI NIE BYŁO OD 2 LAT!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.