Rangi w Valorant — pełna lista. Jak awansować?

Valorant

Valorant ukazało się na rynku w czerwcu 2020 roku. Sieciowa strzelanka autorstwa Riot Games niemal od razu zdobyła ogromne zainteresowanie wśród graczy z całego świata, czemu zresztą trudno się dziwić, bo obiektywnie to bardzo dobra produkcja. W niniejszym artykule powiemy sobie, jakie są rangi w Valorant. Przygotowaliśmy pełen spis rankingowych odznaczeń, a ponadto wyjaśniliśmy, jak je odblokowywać.

Wszystkie rangi w Valorant

Na ten moment w Valorant znajduje się łącznie 8 rang, a każda z nich (poza najwyższą) jest podzielona na 3 etapy. Bez zbędnego przedłużania, oto ich pełna lista:

 1. Żelazo
  1. Żelazo 1
  2. Żelazo 2
  3. Żelazo 3
 2. Brąz
  1. Brąz 1
  2. Brąz 2
  3. Brąz 3
 3. Srebro
  1. Srebro 1
  2. Srebro 2
  3. Srebro 3
 4. Złoto
  1. Złoto 1
  2. Złoto 2
  3. Złoto 3
 5. Platyna
  1. Platyna 1
  2. Platyna 2
  3. Platyna 3
 6. Diament
  1. Diament 1
  2. Diament 2
  3. Diament 3
 7. Nieśmiertelny
  1. Nieśmiertelny 1
  2. Nieśmiertelny 2
  3. Nieśmiertelny 3
 8. Promienisty
Valorant rangi
Rangi w Valorant

Nie da się ukryć, że do odblokowania jest naprawdę sporo. Aby wspiąć się na samą górę „łańcucha pokarmowego”, trzeba będzie poświęcić sporo czasu, a do tego mieć ponadprzeciętne umiejętności.

Jak zdobywać rangi w Valorant?

Aby móc wbijać rangi w Valorant, w pierwszej kolejności trzeba osiągnąć 20 poziom gracza. Wówczas odblokowany zostanie tryb rankingowy, a po rozegraniu pięciu tzw. rankedów system nada nam pierwszą rangę, zależną od naszych umiejętności. Nie każdy zaczyna od Żelaza 1 — gracze o wysokich umiejętnościach mogą od razu dostać się np. do Platyny albo Diamentu.

Odblokowywanie rang w shooterze od Riot Games działa tak samo, jak w wielu innych podobnych produkcjach. Żeby awansować, trzeba przede wszystkim wygrywać mecze, choć brane pod uwagę są także nasze indywidualne umiejętności (np. stosunek zabójstw do zgonów). Oczywiście działa to też w drugą stronę: przegrywając mecze i osiągając kiepskie wyniki (więcej zgonów niż zabójstw), prędzej czy później zostaniemy zdegradowani do niższej rangi.

Co jeszcze warto wiedzieć o rangach w Valorancie?

Po 14 dniach przerwy od rozgrywek rankingowych osiągnięta przez nas ranga przestanie być widoczna. Nie zostanie ona jednak trwale usunięta, bo po ukończeniu pierwszego meczu od przerwy pojawi się ponownie.

Warto też wspomnieć, że rangi osób biorących udział w meczach mogą się od siebie różnić maksymalnie o 2 — w jedną lub drugą stronę. Aby jeszcze lepiej to zobrazować, Platyna 1 może zagrać najniżej ze Złotem 2, a najwyżej z Platyną 3.

Valorant — rangi. Podsumowanie

To by było na tyle w naszym artykule objaśniającym, jakie są rangi w Valorant i jak je odblokowywać. Mamy nadzieję, że ten krótki tekst okazał się przydatny.

Przeczytaj też: Wszystko o GeForce Experience

Aby osiągać coraz lepsze wyniki w Valorancie, warto wyposażyć swój pokój gracza w odpowiednią myszkę gamingową. Dobry „gryzoń” w strzelankach to połowa sukcesu, a jak już ustaliliśmy, im lepiej gramy, tym szybciej awansujemy. Dajcie znać w komentarzach poniżej, w którym przedziale rankingowym się obecnie znajdujecie!

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Okazja ograniczona czasowo!
Z