Skąd pobierać skiny do Minecraft i jak robić własne skórki?

Minecraft

Wielu graczy zadaje sobie pytanie, skąd pobierać fajne skiny do Minecraft. W niniejszym artykule skupimy się właśnie na tym zagadnieniu i wskażemy kilka źródeł, które warto znać, jeżeli interesują nas skórki do niesłychanie popularnej gry studia Mojang. Ponadto pokażemy, jak robić własne skiny, lecz zacznijmy od początku.

Skiny do Minecraft do pobrania — co, jak i gdzie?

Minecraft skiny
Minecraft — skiny

Ostatnio sprawdzaliśmy, czy można pobrać Minecraft za darmo, natomiast tym razem skupimy się na skinach do tej gry. Jak powszechnie wiadomo (lub nie), skórki można tworzyć samodzielnie, ale nie każdy ma na to czas lub chęci. Dlatego też dokładnie rozejrzeliśmy się po internecie i wyselekcjonowaliśmy 5 zaufanych stron, z których można pobierać skiny do Minecraft zupełnie za darmo. Ich lista jest dostępna poniżej:

  1. MinecraftSkins.com
  2. MinecraftSkins.net
  3. NameMC
  4. Planet Minecraft
  5. Novaskin

Wymienione witryny posiadają obszerne bazy różnorodnych skórek, więc każdy powinien bez trudu znaleźć coś dla siebie. Wypada też wspomnieć, że na każdej stronie z dnia na dzień pojawia się coraz więcej skinów, dlatego warto odwiedzać je regularnie.

Jak wgrać skiny do Minecraft?

Po pobraniu pliku graficznego ze skórką do Minecrafta trzeba go wgrać, aby móc cieszyć się nowym wyglądem postaci w kwadratowym świecie. W zależności od posiadanej wersji gry, cały proces wygląda trochę inaczej, dlatego też poniżej przedstawiliśmy instrukcję dla obu wydań: Java Edition oraz Windows 10 Edition. Rzecz jasna skiny można wgrywać jedynie do Minecrafta na PC.

Wgrywanie skórek do Minecraft: Java Edition

Minecraft Java & Bedrock Edition
Minecraft: Java & Bedrock Edition

Aby wgrać skin do Minecrafta w wersji Java Edition, w pierwszej kolejności należy udać się na stronę Minecraft.net i zalogować się na swoim koncie. Potem w prawym górnym rogu witryny trzeba wybrać swoją nazwę użytkownika i kliknąć w nią.

W tym etapie należy już tylko wcisnąć zakładkę Skórka, wybrać model postaci (Classic — zwykła szerokość, Slim — chudsze ramiona) i wgrać plik graficzny ze skinem. Gotowe!

Wgrywanie skórek do Minecraft z Xbox Store (Windows 10 Edition)

Minecraft Windows 10 Edition
Minecraft: Windows 10 Edition

W przypadku posiadania Minecrafta z Xbox Store, często określanego też mianem Minecraft: Windows 10 Edition, sprawa z wgrywaniem skinów jest jeszcze prostsza. Krok pierwszy to uruchomienie klienta Minecrafta. Potem trzeba wybrać opcję Profil, a następnie Utwórz postać.

W kreatorze postaci klikamy na Klasyczne skórki > W posiadaniu > Importuj > Wybierz nową skórkę. Tam postępujemy już zgodnie z instrukcjami na ekranie i wgrywamy plik graficzny ze skinem, wybierając model postaci: Classic albo Slim. Gotowe!

Jak robić własne skiny do Minecraft?

Minecraft Skin Editor
Edytor skinów do Minecrafta (fot. MinecraftSkins.com)

Tworzenie autorskich skórek do Minecrafta jest niezwykle łatwe. Najprościej wykorzystać do tego edytor dostępny na stronie MinecraftSkins.com, który jest bardzo intuicyjny w obsłudze i działa z poziomu przeglądarki internetowej. Od razu po otworzeniu edytora naszym oczom ukaże się domyślny szablon, który możemy kolorować wedle uznania, wykorzystując narzędzia z menu po lewej stronie.

Gdy już skończymy tworzyć swoją wersję Steve’a, plik graficzny pobierzemy jednym wciśnięciem przycisku Download. Następnie możemy go wgrać do swojej wersji Minecrafta, postępując według instrukcji opisanych wyżej. Po raz kolejny: nie ma w tym nic trudnego.

Skiny do Minecraft — podsumowanie artykułu

To już wszystko w naszym artykule omawiającym skąd pobierać skórki do Minecraft oraz jak tworzyć własne skiny. Nie da się ukryć, że w internecie aż roi się od miejsc oferujących bezpłatne skórki, a sam proces tworzenia autorskich Steve’ów jest niezwykle prosty.

Stworzone przez społeczność skiny do Minecrafta potrafią być niezwykle różnorodne i zarazem kreatywne. Na wymienionych wcześniej stronach znajdują się kreacje zwykłych graczy — raczej nikt nie zajmuje się tworzeniem skórek zawodowo.

Przeczytaj też: Mody do Minecraft

Jeżeli zdecydujemy się zrobić swojego skina od podstaw i uznamy, że wygląda co najmniej dobrze, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby wgrać go nie tylko na swoje konto, a też do bazy jednej ze wspomnianych witryn, aby również inni mogli przechadzać się w stworzonym przez nas kostiumie. Spotkanie na serwerze kogoś w skinie swojego autorstwa to dopiero musi być frajda!

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Okazja tylko do 12 czerwca lub wyczerpania zapasów!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.