Ciri główną bohaterką Wiedźmina 4? CD Projekt RED mogło dać nam nieoczywistą wskazówkę

Wiedźmin 4 Ciri

Wczoraj świat obiegła wiadomość o tym, że CD Projekt RED zapowiedział nową grę z serii Wiedźmin. Nieoficjalnie określą się ją mianem Wiedźmina 4, więc w niniejszym artykule również posłużymy się właśnie tą nazwą. Polacy opisują swoją nadchodzącą produkcję jako „początek nowej sagi w ramach franczyzy”, więc jej głównym bohaterem raczej na pewno nie będzie Geralt z Rivii.

Kto zatem mógłby zastąpić dobrze znaną postać wykreowaną przez Andrzeja Sapkowskiego? W sieci teorii jest wiele, ale moim zdaniem protagonistką Wiedźmina 4 będzie Ciri. Połączyłem kropki i wydaje mi się, że ogłaszając nową grę, CD Projekt RED mogło podsunąć nam nieoczywistą wskazówkę co do tego, kto będzie jej głównym bohaterem. Rzecz jasna to tylko moja analiza i w żadnym wypadku nie można brać jej za pewnik, ale z drugiej strony ciężko mi uwierzyć, że to wszystko jest dziełem przypadku.

Kto będzie głównym bohaterem Wiedźmina 4? Ciri jest prawdopodobnym wyborem

Geralt i Ciri
Geralt i Ciri

Wiele osób zastanawia się, czy Geralt z Rivii będzie głównym bohaterem Wiedźmina 4, jednak jak już wspomniałem na początku — raczej nie. Napisałem też, że moim zdaniem wysoce prawdopodobne jest, że protagonistką nowej gry z serii Wiedźmin będzie Ciri. W internecie nie brakuje artykułów o tym, dlaczego przybrana córka Geralta nadałaby się na główną bohaterkę Wiedźmina 4, ale żaden z nich nie zwraca uwagę na datę, w której CD Projekt RED zdecydowało się zapowiedzieć prace nad nową grą z uniwersum. Po prawdzie trudno się temu dziwić, bo w zasadzie nigdy nie ma to żadnego znaczenia, ale tym razem może być inaczej.

Otóż o tym, że Wiedźmin 4 jest w produkcji, poinformowano wczoraj, czyli 21 marca 2022 roku. 21 marca 2022 roku to także pierwszy dzień kalendarzowej wiosny. Idąc tym tropem, symbolem, a jednocześnie zwiastunem tej pory roku jest jaskółka, o czym zresztą wspomina sam Andrzej Sapkowski w powieści Wieża Jaskółki. Mimo że popularne powiedzenie głosi, że „jedna jaskółka wiosny nie czyni”, to w istocie przylot tych ptaków jest tożsamy z wiosennym ociepleniem.

Pełne imię Ciri to Cirilla, natomiast Cirilla w Starszej Mowie przekłada się na Zireael. A Zireael w pradawnym języku elfów oznacza… jaskółkę. Czy to, że CD Projekt RED zapowiedziało Wiedźmina 4 w pierwszy dzień wiosny, której symbolem jest jaskółka, a jednocześnie tak samo określana jest jedna z najważniejszych postaci w uniwersum, będąca naturalnym wyborem na protagonistkę kolejnej gry, to przypadek? Nie sądzę, bo polskie studio jest jednym z tych, które zdecydowanie mogłoby się pokusić o tak nieoczywistą aluzję w stronę graczy. Niemniej jednak jak już wspomniałem, na ten moment niczego nie można brać za pewnik.

Ciri jako główna bohaterka Wiedźmina 4 – kolejna potencjalna wskazówka

Wiedźmin 4
Pierwsza grafika promująca nową grę z serii Wiedźmin

Poza potencjalną wskazówką, którą opisałem powyżej, Ciri jako główną bohaterkę Wiedźmina 4 sugeruje jeszcze jeden aspekt. Jest nim sama grafika promująca grę, którą można zobaczyć powyżej. W śniegu leży na wpół zakopany wiedźmiński medalion, który wydaje się należeć do kogoś z Wiedźmińskiej Szkoły Cechu Kota. Co prawda Ciri trenowała pod okiem Geralta w Kaer Morhen (Wiedźmińska Szkoła Cechu Wilka), ale w późniejszym czasie kobieta zgładziła łowcę głów Leo Bonharta i zabrała mu medalion z wizerunkiem kota, który on wcześniej odebrał jednej ze swoich ofiar.

Ta historia pochodzi z książek Andrzeja Sapkowskiego, jednak w Wiedźminie 3 można zauważyć, że Ciri nosi wspominany medalion na szyi. Z drugiej strony amulet na powyższej grafice bardziej przypomina rysia, ale ani w grach, ani książkach, nie ma takiej szkoły. Medalion cechu kota wyglądał w Wiedźminie 3 inaczej, ale niewykluczone, że twórcy zdecydowali się go po prostu przeprojektować. To bardziej prawdopodobne niż to, że w Wiedźminie 4 pojawi się Wiedźmińska Szkoła Cechu Rysia.

Wiedźmin 4 a główny bohater. Kilka słów na koniec

Wiedźmin 3 Ciri
Ciri w Wiedźmin 3

Wszystkie znaki na niebie wskazują, że główną bohaterką Wiedźmina 4 będzie Ciri. Ciężko mi uwierzyć w to, że data zapowiedzi kolejnej gry z popularnego uniwersum jest zupełnie przypadkowa. Nie, kiedy wszystko układa się w tak logiczną całość.

Przeczytaj też: Najlepsze telewizory do Xbox Series X|S

Nie da się też ukryć, że Ciri byłaby po prostu dobrym wyborem na protagonistkę Wiedźmina 4. Kanoniczne zakończenie Wiedźmina 3 otwiera furtkę do rozwoju wątku Jaskółki, a poza tym, ona sama włada potężną magią, która mogłaby być świetnym urozmaiceniem rozgrywki. W każdym razie — na ten moment możemy tylko gdybać. Data premiery Wiedźmin 4 pozostaje nieznana, lecz bez wątpienia nie należy spodziewać się rychłego debiutu — będzie dobrze, jeżeli zagramy przed rokiem 2030. A wy czego oczekujecie po nadchodzącej produkcji polskiego studia? Dajcie znać w komentarzach poniżej!

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Okazja ograniczona czasowo!
Z