3 najlepsze horrory w Xbox Game Pass

Najlepsze horrory w Xbox Game Pass

Nie ulega wątpliwości, że oferta Xbox Game Pass jest bardzo obszerna. W niniejszym artykule postanowiłem sprawdzić, co popularny abonament ma do zaoferowania miłośnikom strasznych gier. Jak zawsze rozeznałem się w temacie i wyselekcjonowałem 3 horrory z Xbox Game Pass, które uważam za najciekawsze. Fani tego typu produkcji nie powinni być zawiedzeni.

Najlepsze horrory w Xbox Game Pass

Ogromnym plusem subskrypcji Xbox Game Pass jest fakt, że można w niej znaleźć gry z naprawdę wielu gatunków. Rozbudowując bibliotekę swojej usługi, Microsoft na szczęście nie zapomina o osobach, które lubią się bać. Nie da się ukryć, że horrory trafiają w gusta wielu graczy, czemu zresztą trudno się dziwić – te najciekawsze potrafią zapewnić dobrą zabawę na długie godziny i całą masę emocji.

Darujmy sobie jednak dalszy wstęp i skupmy się już na konkretach, dla których przecież wszyscy tu jesteśmy. Bez zbędnego przedłużania, lista 3 najlepszych horrorów w Xbox Game Pass rozpoczyna się poniżej. Kolejność gier jest całkowicie losowa.

1. Seria Dead Space

Dead Space 2 - Xbox Game Pass horrory
Dead Space 2

W skład serii Dead Space wchodzą następujące gry (nie licząc dodatków):

 1. Dead Space
 2. Dead Space 2
 3. Dead Space 3

We wszystkich odsłonach cyklu wcielamy się w postać inżyniera Isaaca Clarke’a. W pierwszej części Dead Space trafiamy na pokład statku USG Ishimura, z którego pokładu został wysłany sygnał ratunkowy. Szybko okazuje się, że cała załoga została wymordowana przez krwiożercze Nekromorfy, czyli ludzi zarażonych tajemniczym kosmicznym wirusem.

Od tego momentu naszym głównym celem staje się przetrwanie i ucieczka z tego niezwykle nieprzyjaznego miejsca. Do walki wykorzystamy różnorodne, często improwizowane bronie. Dead Space 2 i Dead Space 3 kontynuują wątek walki z pasożytniczą rasą Nekromorfów.

Zwiastun Dead Space
 • Polska wersja językowa:
  • Dead Space – tak (napisy)
  • Dead Space 2 – nie
  • Dead Space 3 – nie
 • Dostępne na: PC, konsole (Xbox One, Xbox Series X|S) – tylko dla posiadaczy subskrypcji PC Game Pass lub Xbox Game Pass Ultimate
 • Ocena graczy na Metacritic (Xbox 360):
  • Dead Space – 8,8/10
  • Dead Space 2 – 8,7/10
  • Dead Space 3 – 6,4/10

2. Amnesia: Rebirth

Amnesia Rebirth
Amnesia: Rebirth

Amnesia: Rebirth to trzecia odsłona popularnej serii survival horrorów, która akurat jest dostępna w Xbox Game Pass. Wcielamy się tu w postać kobiety imieniem Tasi, która straciła pamięć, ale stara się odzyskać swoje wspomnienia. Tym sposobem trafiamy na algierską pustynię, gdzie grasują przerażające potwory.

Podczas zabawy udamy się w podróż na skraj szaleństwa, będąc całkowicie bezbronnym. W Amnesia: Rebirth przed przeciwnikami możemy jedynie uciekać, bowiem w grze celowo nie zaimplementowano żadnego systemu walki.

Zwiastun Amnesia: Rebirth
 • Polska wersja językowa: nie
 • Dostępne na: PC, konsole (Xbox One, Xbox Series X|S), chmura
 • Ocena graczy na Metacritic (Xbox One): 8,5/10

3. The Evil Within

The Evil Within - Xbox Game Pass horrory
The Evil Within

Listę najlepszych horrorów w Xbox Game Pass zamyka The Evil Within. Ten kultowy survival horror opowiada historię detektywa imieniem Sebastian, który wraz z dwoma partnerami przyjeżdża do tajemniczego miasteczka celem zbadania mordu w szpitalu psychiatrycznym Beacon. Na miejscu dochodzi do ataku, w wyniku którego główny bohater traci przytomność.

Po ocknięciu się, pierwszym, co dostrzega, jest przerażający rzeźnik z piłą łańcuchową, który szybko uświadamia go, że musi brać nogi za pas. W The Evil Within na swojej drodze spotkamy całą masę straszliwych osobistości, z którymi na szczęście będzie można walczyć za pomocą pokaźnego arsenału. Warto jednak wspomnieć, że każdy nabój jest tutaj na wagę złota.

Zwiastun The Evil Within
 • Polska wersja językowa: nie
 • Dostępne na: PC, konsole (Xbox One, Xbox Series X|S), chmura
 • Ocena graczy na Metacritic (Xbox One): 7,4/10

Najlepsze horrory w Xbox Game Pass – podsumowanie

To już wszystko, jeśli chodzi o najlepsze horrory w Xbox Game Pass. Subskrypcja Microsoftu nie oferuje aż tak wielu tytułów z tego gatunku, jak chociażby platformówek czy gier dla dzieci, ale nie można powiedzieć, by nie było w czym wybierać.

Mam nadzieję, że przedstawione propozycje przypadną do gustu przynajmniej części miłośników strasznych gier. Produkcje w zestawieniu są dość różnorodne, więc myślę, że nawet najwięksi fani horrorów powinni znaleźć coś dla siebie.

Niezależnie od daty publikacji niniejszego artykułu, zapewniamy, że wszystkie powyższe gry są wciąż dostępne w bibliotece Xbox Game Pass. Stale trzymamy rękę na pulsie i obserwujemy zmiany w ofercie usługi Microsoftu, więc gdy jakaś pozycja uwzględniona w naszym zestawieniu zostaje usunięta z subskrypcji, natychmiast aktualizujemy wpis.

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Spora okazja!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.