3 najlepsze horrory w Xbox Game Pass

Najlepsze horrory w Xbox Game Pass

Nie ulega wątpliwości, że oferta Xbox Game Pass jest bardzo obszerna. W niniejszym artykule postanowiłem sprawdzić, co popularny abonament ma do zaoferowania miłośnikom strasznych gier. Jak zawsze rozeznałem się w temacie i wyselekcjonowałem 3 horrory z Xbox Game Pass, które uważam za najciekawsze. Fani tego typu produkcji nie powinni być zawiedzeni.

Najlepsze horrory w Xbox Game Pass

Ogromnym plusem subskrypcji Xbox Game Pass jest fakt, że można w niej znaleźć gry z naprawdę wielu gatunków. Rozbudowując bibliotekę swojej usługi, Microsoft na szczęście nie zapomina o osobach, które lubią się bać. Nie da się ukryć, że horrory trafiają w gusta wielu graczy, czemu zresztą trudno się dziwić – te najciekawsze potrafią zapewnić dobrą zabawę na długie godziny i całą masę emocji.

Darujmy sobie jednak dalszy wstęp i skupmy się już na konkretach, dla których przecież wszyscy tu jesteśmy. Bez zbędnego przedłużania, lista 3 najlepszych horrorów w Xbox Game Pass rozpoczyna się poniżej. Kolejność gier jest całkowicie losowa.

1. Seria Dead Space

Dead Space 2 - Xbox Game Pass horrory
Dead Space 2

W skład serii Dead Space wchodzą następujące gry (nie licząc dodatków):

 1. Dead Space
 2. Dead Space 2
 3. Dead Space 3

We wszystkich odsłonach cyklu wcielamy się w postać inżyniera Isaaca Clarke’a. W pierwszej części Dead Space trafiamy na pokład statku USG Ishimura, z którego pokładu został wysłany sygnał ratunkowy. Szybko okazuje się, że cała załoga została wymordowana przez krwiożercze Nekromorfy, czyli ludzi zarażonych tajemniczym kosmicznym wirusem.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Od tego momentu naszym głównym celem staje się przetrwanie i ucieczka z tego niezwykle nieprzyjaznego miejsca. Do walki wykorzystamy różnorodne, często improwizowane bronie. Dead Space 2 i Dead Space 3 kontynuują wątek walki z pasożytniczą rasą Nekromorfów.

Zwiastun Dead Space
 • Polska wersja językowa:
  • Dead Space – tak (napisy)
  • Dead Space 2 – nie
  • Dead Space 3 – nie
 • Dostępne na: PC, konsole (Xbox One, Xbox Series X|S) – tylko dla posiadaczy subskrypcji PC Game Pass lub Xbox Game Pass Ultimate
 • Ocena graczy na Metacritic (Xbox 360):
  • Dead Space – 8,8/10
  • Dead Space 2 – 8,7/10
  • Dead Space 3 – 6,4/10

2. Amnesia: Rebirth

Amnesia Rebirth
Amnesia: Rebirth

Amnesia: Rebirth to trzecia odsłona popularnej serii survival horrorów, która akurat jest dostępna w Xbox Game Pass. Wcielamy się tu w postać kobiety imieniem Tasi, która straciła pamięć, ale stara się odzyskać swoje wspomnienia. Tym sposobem trafiamy na algierską pustynię, gdzie grasują przerażające potwory.

Podczas zabawy udamy się w podróż na skraj szaleństwa, będąc całkowicie bezbronnym. W Amnesia: Rebirth przed przeciwnikami możemy jedynie uciekać, bowiem w grze celowo nie zaimplementowano żadnego systemu walki.

Zwiastun Amnesia: Rebirth
 • Polska wersja językowa: nie
 • Dostępne na: PC, konsole (Xbox One, Xbox Series X|S), chmura
 • Ocena graczy na Metacritic (Xbox One): 8,5/10

3. The Evil Within

The Evil Within - Xbox Game Pass horrory
The Evil Within

Listę najlepszych horrorów w Xbox Game Pass zamyka The Evil Within. Ten kultowy survival horror opowiada historię detektywa imieniem Sebastian, który wraz z dwoma partnerami przyjeżdża do tajemniczego miasteczka celem zbadania mordu w szpitalu psychiatrycznym Beacon. Na miejscu dochodzi do ataku, w wyniku którego główny bohater traci przytomność.

Po ocknięciu się, pierwszym, co dostrzega, jest przerażający rzeźnik z piłą łańcuchową, który szybko uświadamia go, że musi brać nogi za pas. W The Evil Within na swojej drodze spotkamy całą masę straszliwych osobistości, z którymi na szczęście będzie można walczyć za pomocą pokaźnego arsenału. Warto jednak wspomnieć, że każdy nabój jest tutaj na wagę złota.

Zwiastun The Evil Within
 • Polska wersja językowa: nie
 • Dostępne na: PC, konsole (Xbox One, Xbox Series X|S), chmura
 • Ocena graczy na Metacritic (Xbox One): 7,4/10

Najlepsze horrory w Xbox Game Pass – podsumowanie

To już wszystko, jeśli chodzi o najlepsze horrory w Xbox Game Pass. Subskrypcja Microsoftu nie oferuje aż tak wielu tytułów z tego gatunku, jak chociażby platformówek czy gier dla dzieci, ale nie można powiedzieć, by nie było w czym wybierać.

Mam nadzieję, że przedstawione propozycje przypadną do gustu przynajmniej części miłośników strasznych gier. Produkcje w zestawieniu są dość różnorodne, więc myślę, że nawet najwięksi fani horrorów powinni znaleźć coś dla siebie.

O autorze
Kacper Kościański
Redaktor naczelny & CEO

Ojciec-założyciel XGP.pl. Zapalony gracz od najmłodszych lat, przygodę z dziennikarstwem growym zaczynał na własnych blogach, o których dzisiaj nikt już nie pamięta. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Kupuj taniej w PS Store
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.