Nowe wydanie 10 gier z okazji 50-lecia Atari. Zestaw kosztuje niemal tyle, co dwa Xboxy Series X

Zestaw 10 gier - 50 rocznica Atari

Atari świętuje w tym roku swoją 50 rocznicę. Właśnie z tej okazji firma rozpoczęła limitowaną sprzedaż nowego wydania 10 gier na Atari 2600. Cena zestawu może jednak odstraszyć niejednego kolekcjonera.

Nowy zestaw 10 gier na Atari 2600 z okazji 50-lecia firmy

Limitowana edycja 10 gier na Atari 2600

Atari ma swoje zasłużone miejsce w historii gier, ale dzieje jednego z pierwszych twórców konsol dla sporego grona dzisiejszych graczy są już prehistorią. Mimo to wiele zwłaszcza starszych fanów nadal powiększa swoją retro kolekcję klasyków amerykańskiej firmy. Właśnie dla nich wystartowano ostatnio z limitowaną sprzedażą 10 fizycznych gier na Atari 2600.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Wszystkie produkcje znajdujące się w tym wydaniu z okazji 50-lecia Atari były wcześniej sprzedawane pojedynczo za 99,99 dolarów. Ich nakład został już wyprzedany, więc rocznicowa kolekcja jest kolejną okazją, aby fani klasyków mogli powiększyć swoje zbiory. Wydanie obejmuje następujące tytuły:

  1. Adventure
  2. Missile Command
  3. Warlords
  4. Super Breakout
  5. Crystal Castles
  6. Haunted House
  7. Yars’ Revenge
  8. Centipede
  9. Asteroids
  10. Gravitar

Cena zestawu z całą pewnością nie przeszkodzi jedynie najbardziej zagorzałym kolekcjonerom. Wynosi bowiem aż 999,99 dolarów, co przekłada się na około 4 448 zł. Dla porównania Xbox Series X w Microsoft Store kosztuje teraz 2 399 zł. Dopłacając więc zaledwie około 350 zł, moglibyśmy kupić aż dwie najnowszej konsole „Zielonych”.

Zobacz też: Karta graficzna do 1000 zł – jaką kupić?

Warto wspomnieć, że istnieje tańsza alternatywa na zapoznanie się z klasykami Atari. Posiadacze Nintendo Switch, Xboxa One, Xboxów Series X|S oraz PS4 i PS5 mogą zaznajomić się z ponad 100 produkcjami wydanymi zbiorczo jako Atari 50. Cena cyfrowej edycji takiego zestawu wynosi dla przykładu 169,99 zł w polskim Xbox Store.

O autorze
Adrian Witczak
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Fan gier strategicznych, akcji i RPG. Swoje pierwsze kroki z grami stawiał przy PS2 i PC, obecnie preferuje bardziej platformy "Zielonych".

Liczba wpisów: 2370 (w redakcji od 17.11.2022)

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
REKORDOWA PROMOCJA! SKORZYSTAJ, PÓKI TRWA
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.