Poznaliśmy 10 najpopularniejszych gier na PS4 i PS5 w Polsce! Lista od Sony może Was zaskoczyć

PS5 PS4 Polska

Nie jest tajemnicą, że konsole PlayStation cieszą się w Polsce ogromnym zainteresowaniem. Ale w jakie gry najczęściej gramy na PS4 i PS5? Teraz Sony postanowiło udzielić odpowiedzi na to pytanie, ujawniając listę 10 topowych produkcji, w których bawią się gracze z kraju nad Wisłą.

10 najpopularniejszych gier na PS4 i PS5 wg Sony na sierpień 2023

PS5 i PS4
PlayStation 5 & PlayStation 4

W PlayStation Store pojawiła się bardzo ciekawa zakładka, która zdradza, w jakich grach najczęściej bawią się posiadacze PS4 i PS5 w Polsce. Zjeżdżając niemal na sam dół tej strony, dotrzemy do sekcji „Top 10 gier w Twoim kraju”. Mimo że nie zdrada ona wprost, na bazie jakich kryteriów są tam kategoryzowane gry, to możemy ze spokojem założyć, iż lądują tam najchętniej kupowane produkcje.

Przynajmniej kilka pozycji wydaje się co najmniej zaskakujących. Ale nie ma co przedłużać – zestawienie 10 najpopularniejszych gier na PS4 i PS5 w Polsce na sierpień 2023 wg danych z PS Store wygląda następująco:

  1. EA SPORTS FIFA 23
  2. Call of Duty: Modern Warfare II
  3. Fortnite
  4. EA SPORTS FC 24 Edycja Ultimate
  5. Diablo IV
  6. Dziedzictwo Hogwartu
  7. Grand Theft Auto V (PlayStation 5)
  8. Red Dead Redemption 2
  9. Cyberpunk 2077
  10. God of War Ragnarök

Nie da się ukryć, że zestawienie jest ciekawe i raczej niezbyt oczywiste. Można by się przecież spodziewać, że na którymś miejscu wciąż utrzymuje się Wiedźmin 3, a pozycja Cyberpunka 2077 wydaje się – jak na popularność w Polsce – dosyć niska. Zastanawia też kiepska lokata najnowszych przygód Kratosa.

Przeczytaj też: Najlepsze gry na PS5 dla dzieci

Kup PlayStation 5

Szczególnie interesująco wygląda za to EA Sports FC 24, czyli tegoroczna konkurencja dla FIFA od EA – jak się okazuje, Polacy najchętniej kupują najdroższe wydane Ultimate, które w PS Store kosztuje aż 509,90 zł. A Wy dołożyliście swoją cegiełkę do wyniku którejś z powyższych gier? Jak zawsze napiszcie w komentarzach!

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
OKAZJA ALERT
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.