Oto 15 gier, o których w 2022 roku dyskutowano na Twitterze najczęściej. Pierwsze miejsce zaskakuje

Genshin Impact Elden Ring Apex Legends

Twitter to prawdziwa gamingowa skarbnica wiedzy. Spotykają się tam dziennikarze, fani oraz deweloperzy gier. Teraz wiemy już, o której produkcji dyskutowano tam najczęściej w 2022 roku.

Genshin Impact było grą, o której dyskutowano najczęściej na Twitterze w 2022 roku

Najczęściej dyskutowane gry na Twitterze w 2022 roku
Najczęściej omawiane gry na Twitterze w 2022 roku

Listę gier, o których na Twitterze w 2022 roku dyskutowano najczęściej poznaliśmy dzięki jednemu z użytkowników subreddita r/Genshin Impact na Reddicie. Przedstawił on nam ciekawą tabelę, która zawiera 15 najczęściej omawianych produkcji na popularnej platformie.

Lider zestawienia jest co najmniej zaskakujący. Okazało się nim właśnie chińskie RPG sieciowe Genshin Impact, które choć zebrało mniej generalnych tweetów od konkurentów, to było „retweetowane” aż prawie 4 miliony razy.

Dalsze pozycje zestawienia są już bardziej spodziewane. Na kolejnych miejscach podium uplasowało się bowiem Final Fantasy XIV oraz Elden Ring. Część pozycji w rankingu to gry multiplayer, takie jak Overwatch 2 czy Apex Legends.

Zobacz też: Najlepsze gry survival

Nie zaskakuje także wysoka pozycja Splatoona 3. Kolorowa strzelanka od Nintendo jest popularna na dużych gamingowych rynkach, takich jak USA czy Japonia.

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Super okazja!
Z