Wydawca polskiego Ghostrunnera również przeprowadza zwolnienia

Ghostrunner 2

„Zwolnienia” to ostatnio słowo, które jest niestety używane w branży gier nadwyraz powszechnie. Niestety dotyczy to także i tej wiadomości. Tym razem chodzi o 505 Games – wydawcę m.in. rodzimego Ghostrunnera.

505 Games zamyka biura w Niemczech, Hiszpanii i Francji

505 Games
505 Games

Firma 505 Games należy do Digital Bros, które w listopadzie 2023 roku ogłosiło, że zamierza zwolnić około 30% swoich pracowników. Wśród nich mieli także być ci, którzy byli zatrudnieni u wydawcy m.in. Control czy Ghostrunnera.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Tak więc teraz wydaje się, że przyszedł na to moment. 505 Games zamyka bowiem swoje biura w Hiszpanii, Francji I Niemczech. Pracę ma stracić łącznie 10 osób.

Może wydawać się, że to niewiele, jednak to kolejna cegiełka do sporego już muru zwolnień w branży gier, jaki ostatnio postępuje. Niedawno dowiedzieliśmy się bowiem o redukcji etatów w PlayStation, a podobne wydarzenia mają też miejsce w EA. Przykładów jest więc na pęczki, a spora ich część to zaledwie efekt ostatnich dni.

Pozostaje mieć nadzieję, że karuzela ta wkrótce się zatrzyma. Tymczasem przypomnijmy, że 505 Games to firma założona w 2006 roku – w jej nakładzie wydawniczym znajdują się poza podanymi na samej górze przykładami także Sniper Elite 3, Terraria czy Dead by Daylight.

Źródło: Insider Gaming, Gamereactor

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Kupuj taniej w PS Store
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.