Ogromne zwolnienia w PlayStation. Firma zamknęła też jedno studio wewnętrzne

PlayStation logo

Branża gamingowa już od jakiegoś czasu zmaga się z masowymi zwolnieniami. Nie tak dawno temu informowaliśmy, że te wydarzyły się w Xboxie. Teraz podobna sytuacja ma miejsce w PlayStation, gdzie dodatkowo zamknięte zostanie jedno studio wewnętrzne.

PlayStation zwolni 900 osób i zamknie studio w Londynie

Sony-Interactive-Entertainment
Sony Interactive Entertainment

Niestety kolejne wydarzenia na świecie sprawiły, że wiele firm gamingowych pożegnało znaczną część swoich pracowników. Wcześniej wspominaliśmy, że było tak w Xboxie, ale tak samo działo się też w m.in. Sedze czy Embracerze.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Teraz Sony zakomunikowało natomiast o zwolnieniach w PlayStation. Na oficjalnym blogu firmy pojawił się wpis Jima Ryana, w którym poinformował nas o redukcji zatrudnienia o 900 osób, co oznacza utratę 8% całkowitej siły roboczej.

Co więcej, zamknięte zostanie też jedno studio wewnętrzne. Mowa tutaj mianowicie o oddziale w Londynie, który został założony w 2002 roku i przez lata stworzył kilka ciekawych pozycji. Ostatnio był znany przede wszystkim z opracowywania produkcji VR.

Szef PlayStation stwierdził, że zwolnieniami zostanie dotknięte kilka należących do przedsiębiorstwa studiów, w tym Firesprite. Jason Schreier z Bloomberga dodał, że chodzi m.in. o Insomniac, Naughty Dog czy Guerrillę.

Jak więc widać, fala zwolnień w branży gamingowej nadal zbiera swoje żniwo. Niestety niewiele wskazuje na to, aby miała się wkrótce zatrzymać.

Źródło: PlayStation

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Kupuj taniej w PS Store
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.