FATALNE WIEŚCI: aż 6 gier opuszcza dzisiaj Xbox Game Pass! A w zamian dostajemy tylko 2 nowości

Xbox Game Pass

Kilka dni temu do Xbox Game Pass trafiły dwie ciekawe nowości, w tym niespodzianka dla subskrybentów. Niestety dzisiaj dobrych wieści nie mamy, ponieważ z abonamentu znika aż 6 gier. W zamian dostajemy tylko dwie produkcje, dlatego ciężko mówić tutaj o „uczciwej wymianie”.

2 nowości i 6 gier usuwanych z Xbox Game Pass (30 kwietnia 2024)

Zwiastun Have a Nice Death

Jeżeli chodzi o nowości, dzisiaj do Xbox Game Pass trafia jedynie Have a Nice Death. Jest to platformówka akcji utrzymana w konwencji roguelite, w której wcielamy się w postać… Śmierci. Fabuła pełni tutaj rolę drugorzędną, a motywem przewodnim zabawy jest eksploracja i stawianie czoła wrogom.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■
Zwiastun The Rewinder

Z kolei The Rewinder to platformówka 2D bazująca na chińskiej mitologii. Wcielamy się tu w postać niejakiego Yuna, który potrafi rozmawiać z duchami i „grzebać” we wspomnieniach innych, aby wpływać na przeszłość. Całość została utrzymana w pixel-artowej oprawie graficznej.

Gry Have a Nice Death oraz The Rewinder są już dostępne w bibliotece Xbox Game Pass. W ramach subskrypcji Microsoftu można je odpalić na komputerach PC, Xboxie One, Xboxach Series X|S oraz w chmurze.

Niestety na tym dobre wiadomości się kończą, ponieważ przy okazji abonament XGP opuszcza aż 6 tytułów. Bez przedłużania, oto ich pełna lista:

  1. 7 Days to Die (Xbox One, Xbox Series X|S, PC, chmura)
  2. Besiege (Xbox One, Xbox Series X|S, PC, chmura)
  3. EA Sports NHL 22 (Xbox One, Xbox Series X|S, PC, chmura)
  4. Loot River (Xbox One, Xbox Series X|S, PC, chmura)
  5. Pikuniku (Xbox One, Xbox Series X|S, PC, chmura)
  6. Ravenlok (Xbox One, Xbox Series X|S, PC, chmura)

Wymienione wyżej gry opuszczą ofertę Xbox Game Pass do końca dnia, jednak dopóki wciąż pozostają one dostępne w subskrypcji, abonenci jak zawsze mogą kupić je na własność w Xbox Store z 20-procentową zniżką. Co tu dużo mówić: w obecnej sytuacji lepszy rydz niż nic.

Źródło: Xbox

O autorze
Kacper Kościański
Redaktor naczelny & CEO

Ojciec-założyciel XGP.pl. Zapalony gracz od najmłodszych lat, przygodę z dziennikarstwem growym zaczynał na własnych blogach, o których dzisiaj nikt już nie pamięta. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Kupuj taniej w PS Store
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.