7 Days to Die znika z PS4 i Xboxa One. Co muszą zrobić posiadacze tych konsol?

7 Days to Die

Po ponad dekadzie 7 Days to Die nareszcie opuści wczesny dostęp. Niestety oznacza to brak dalszego wsparcia dla wersji gry na PS4 i Xboxa One. Warto więc wytłumaczyć, co się stanie w przypadku posiadaczy tych wydań.

Wersja 7 Days to Die na PS4 i Xboxa One zniknie ze sklepów PlayStation i Microsoftu

Plany rozwoju 7 Days to Die

Konsolowe, rozwinięte do PC-towego standardu wydanie 7 Days to Die pojawi się już w czerwcu 2024 roku. Przy okazji oznacza to, że ze sklepu zniknie wersja na PS4 i Xboxa One.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Problemy z tą edycją istniały już od dłuższego czasu, gdy to pozostawała w tyle za komputerami. Niestety wyjście gry z wczesnego dostępu oznacza brak dalszego wsparcia dla niej.

Jeśli ktoś aktualnie posiada konsole PS5 i Xbox Series X|S, to nie otrzyma next-genowej edycji gry za darmo. Twórcy poinformowali jednak, że pracują wraz z Sony i Microsoftem nad zniżką w celu zakupu „nowego” 7 Days to Die w niższej cenie.

Warto zauważyć, że produkcja ta nie zniknie z bibliotek osób, które aktualnie ją posiadają. Po prostu nie będzie można jej już dłużej zakupić i nie otrzyma ona żadnych aktualizacji. Cóż, można to więc uznać za przynajmniej drobne pocieszenie.

Naturalnie oznacza to również, że 7 Days to Die zniknie z Xbox Game Pass już 30 kwietnia. Niestety na razie nie otrzymaliśmy informacji, czy jej zaktualizowana wersja trafi do abonamentu Microsoftu w późniejszym czasie. Pod tym względem trzeba się uzbroić w cierpliwość.

Źródło: Pure Xbox

O autorze
Adrian Witczak
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Fan gier strategicznych, akcji i RPG. Swoje pierwsze kroki z grami stawiał przy PS2 i PC, obecnie preferuje bardziej platformy "Zielonych".

Liczba wpisów: 2274 (w redakcji od 17.11.2022)

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Kupuj taniej w PS Store
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.