Abandoned podobno nie powstaje – szef studia odpowiada na plotki

Abandoned

Abandoned zrobił wielki rozgłos, gdy został zapowiedziany przez Sony. Tytuł miał wycisnąć ostatnie soki z PS5, a w pewnym momencie mówiło się nawet, że jest on połączony z Hideo Kojimą. Te informacje sprawiły, że na barkach Blue Box Game Studios spoczywała spora odpowiedzialność. Teraz wychodzi na jaw, że projekt prawdopodobnie nie powstaje.

REKLAMA

Abandoned z problemami? Doniesienia nie napawają optymizmem

Abandoned – trailer

W bardzo obszernym artykule redakcji Gamespot możemy wyczytać o tym, że Blue Box Game Studio ma sporo kłopotów, które zaczęły się od usuwania wpisów dotyczących gry z głównego profilu Abandoned na Twitterze. Hasan Kahraman, szef ekipy, ma mieć także masę wahań nastrojów oraz skłonność do kłótni z innymi członkami grupy, co nie pomaga w tworzeniu produkcji.

Niewesoła atmosfera rzekomo jest spowodowana nie tylko ewentualnymi docinkami, ale również fałszywymi materiałami promocyjnymi. Chociażby ostatni plakat z Prologue (wstępu do historii, który ma zadebiutować w pierwszej kolejności) to prosta przeróbka grafiki z Silent Hill, co tylko potwierdza brak kreatywności w studiu.

Wielu tajemniczych informatorów udzielających informacji Gamespotowi przyznało także, że Abandoned mógł nigdy nie powstawać – a przynajmniej nie ma żadnych dowodów na to, że w ostatnim czasie Blue Box Game Studios opracowuje grę. Problemem może być budżet, ponieważ Kahraman chce najpierw stworzyć krótki, lecz płatny prolog, z którego pieniądze mogłyby zostać przeznaczone na stworzenie pełnego tytułu.

Sprawdź także: Zadowalająca sprzedaż konsol PS5

Redakcja PCGamer postanowiła wysłać e-maila do szefa zespołu z prośbą o skomentowanie powyższych plotek, na co Hasan Kahraman odrzekł, że Abandoned jest w fazie rozwoju, a wszystkie informacje podawane w artykule Gamespota są nieprawdziwe. Przedstawiciel firmy uważa, że cały wpis opiera się na spekulacjach wściekłych użytkowników podających się za partnerów biznesowych, kończąc swój krótki komentarz tym, że Prolog Abandoned wciąż jest opracowywany i zostanie wydany wtedy, gdy zespół będzie na to gotowy.

REKLAMA
Chcesz być na bieżąco? Obserwuj XGP.pl w Google News!

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

REKLAMA
Zobacz jak oszczędzić na abonamencie!