Sprzedaż PS5 przekroczyła ważny kamień milowy. Sony ma powody do dumy

PS5

W maju poznaliśmy oficjalne wyniki sprzedaży PlayStation 5. Wówczas Sony informowało, że do końca marca 2022 roku PS5 trafiło w ręce 19,3 milionów graczy. Dzisiaj dowiedzieliśmy się, że Japończykom udało się już przekroczyć istotny kamień milowy. Można się bez trudu domyślić, o jaką liczbę chodzi.

REKLAMA

Sprzedaż PlayStation 5 przekroczyła istotną liczbę

PS5
PlayStation 5

Veronica Rogers z Sony Interactive Entertainment poinformowała, że PlayStation 5 sprzedało się już w ponad 20 milionach egzemplarzy. Liczba to dotyczy całego świata, a nie tylko określonego regionu, choć i tak jest to niezwykle imponująca liczba. Na przechwałkach się jednak nie skończyło, bo firma po raz kolejny przypomniała, że w tym roku zamierza zwiększyć produkcję PlayStation 5, co powinno doprowadzić do lepszej dostępności konsoli w sklepach.

Przeczytaj też: Jaki dysk do PS5 kupić

W ramach ciekawostki warto wspomnieć, że swojego czasu Sony udało się sprzedać aż 80 tysięcy sztuk PS5 w zaledwie 82 minuty. Mimo że 20 milionów egzemplarzy PS5 w rękach graczy nie robi większego wrażenia, gdy porówna się ten wynik do PS4 (117 milionów sztuk na dzień 31 marca 2022), to Sony spodziewa się, że PS5 przegoni poprzednika pod względem sprzedaży już w 4 roku obecności na rynku. Nie da się ukryć, że oczekiwania firmy względem najnowszej konsoli są naprawdę ogromne. Z czasem dowiemy się, czy udało się jej osiągnąć założone cele.

REKLAMA
Chcesz być na bieżąco? Obserwuj XGP.pl w Google News!

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

REKLAMA
Zobacz jak oszczędzić na abonamencie!