Kiedy gry Activision Blizzard trafią do Xbox Game Pass? Firma mówi o Diablo 4 i Modern Warfare 3

Xbox przejmuje Activision Blizzard

Przejęcie Activision Blizzard przez Microsoft staje się faktem, a to oznacza, że wiele gier od tego konkretnego wydawcy już niebawem zasili bibliotekę Xbox Game Pass. Dla wielu osób nadal otwarta pozostaje kwestia najpopularniejszych tytułów od tej firmy, a więc Diablo 4 i Call of Duty Modern Warfare 3. W odpowiedzi na liczne pytania graczy przedsiębiorstwo postanowiło wreszcie odpowiedzieć na to pytanie i wychodzi na to, że na dodanie tych pozycji jeszcze trochę poczekamy.

Activision Blizzard zdradza, kiedy możemy spodziewać się debiutu Diablo 4 i Call of Duty Modern Warfare 3 w Xbox Game Pass

Zgodnie z najnowszym wpisem opublikowanym przez Activision Blizzard, przedsiębiorstwo potwierdza, że Diablo 4 i Call of Duty Modern Warfare 3 trafią do Xbox Game Pass dopiero w 2024 roku. Obecnie korporacja „nie przewiduje” wcześniejszego dodania tychże gier do usługi Microsoftu.

Chociaż nie mamy planów włączenia Modern Warfare III ani Diablo IV do Game Pass w tym roku, po sfinalizowaniu umowy spodziewamy się rozpocząć współpracę z Xbox, aby udostępnić nasze tytuły większej liczbie graczy na całym świecie. Przewidujemy, że zaczniemy dodawać gry do usługi Game Pass w przyszłym roku. Activision Blizzard

Można przypuszczać, że oświadczenie dotyczy wszystkich nowych gier od Activision, w tym także tych, które zadebiutują już po przejęciu przez Microsoft.

Ciekawe doniesienia przekazał zaś jeden z dziennikarzy zajmujący się dość mocno tematyką ekosystemu od Microsoftu, a mianowicie Jez Corden. Powołując się na swoje źródła, stwierdza on na łamach serwisu Windows Central, że producent Xboxów może zaskoczyć i przygotować dla nich nie lada niespodziankę przy okazji finalizacji zakupu.

Istnieją dziesiątki gier, które Microsoft i Activision mogą potencjalnie włączyć do Xbox Game Pass w ramach tego przejęcia. Pomimo tego oświadczenia i według naszych własnych źródeł, spodziewamy się, że mnóstwo nowych gier trafi do Xbox Game Pass w momencie, gdy umowa zostanie sfinalizowana. Jez Corden

O jakie produkcje dokładnie chodzi? Możliwe, że o starsze odsłony serii Call of Duty, a także serii Diablo. Poza tym Activision Blizzard ma w swoim portfolio także szereg innych znanych marek jak chociażby Warcraft czy Starcraft.

World of Warcraft Dragonflight
World of Warcraft Dragonflight

Jako potwierdzenie tych słów Corden przypomina o letnim ożywieniu serwerów starszych odsłon CoD-a, co spotkało się niezwykle ciepłym przyjęciem ze strony graczy. Możliwe więc, że na początek gigant z Redmond będzie chciał postawić na sprawdzone klasyki, a z czasem dodać także najnowsze wydanie gry.

Przeczytaj też: Gry na PC

Na ten moment los innych gier, takich jak World of Warcraft, Warcraft 3 czy Starcraft pozostaje nieznany, choć nie brak osób, które twierdzą, że one także od początku pojawią się w Xbox Game Pass. Do momentu opublikowania jakichkolwiek komunikatów nie możemy być niczego pewni. Warto więc tym bardziej patrzeć na ręce obu korporacji i czekać na dalsze decyzje.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
NIESAMOWITA PROMOCJA
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.