Najlepsze gry na PC (2024). Ranking 15 fajnych gier na komputer

Najlepsze gry na PC

Komputery osobiste już od wielu dziesięcioleci służą nie tylko do pracy, ale i rozrywki. Biblioteka tytułów dostępnych na PC-ty jest jednak tak obszerna, że wybór godnej uwagi produkcji może przyprawić o ból głowy nawet największych entuzjastów cyfrowej rozgrywki. Postanowiliśmy więc ułatwić to zadanie i przygotowaliśmy zestawienie prezentujące najlepsze gry na PC, w które możemy zagrać na naszych maszynach. Zapraszamy do lektury!

Najlepsze gry na PC

Od premiery pierwszej gry na komputer, czyli cyfrowej odsłony popularnego „kółka i krzyżyka”, minęło już przeszło 70 lat, a przez ten czas na PC-tach pojawiło się prawdziwe zatrzęsienie wartościowych tytułów. Niezależnie od tego, czy interesują nas samochodowówki, gry akcji lub tak niszowy gatunek jak visual novel — w przepastnej bibliotece najlepszych gier z pewnością znajdziemy produkcję, która nam się spodoba.

Nie jest to jednak zadanie proste i potrafi ono pochłonąć mnóstwo czasu oraz energii. Z tego względu postanowiliśmy przygotować niniejszą listę, która pomoże szybko wybrać produkcję na długie godziny świetnej zabawy.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Należy jednak mieć na uwadze, że nie jest to ranking dzielący wymienione tytuły na lepsze i gorsze — wszelkie umieszczone na niniejszej liście fajne gry na PC zostały ulokowane w losowej kolejności, a zajmowana przez nie pozycja w żaden sposób nie świadczy o ich jakości. W końcu trudno byłoby porównać dwie tak diametralnie odmienne gry, jak Baldur’s Gate 3 i Team Fortress 2.

Zestawienie zostało przygotowane w taki sposób, aby zawrzeć w sobie jak najbardziej zróżnicowane produkcje, pochodzące z szerokiej gamy gatunków, dzięki czemu każdy gracz znajdzie coś dla siebie. Niezależnie od tego, czy naszym konikiem są staroszkolne RPG-i oparte na systemie Dungeons & Dragons, czy też preferujemy pierwszoosobowe strzelanki pełne akcji — bez wątpienia znajdziemy tutaj tytuł dla siebie. Bez dalszego przeciągania — zapraszamy do zapoznania się z tekstem prezentującym fajne gry na komputery!

1. Baldur’s Gate 3

Baldur's Gate 3
Baldur’s Gate 3

Najnowsza odsłona Baldur’s Gate wyszła spod dłuta magików z Larian Studios i należy im oddać, że stworzyli oni produkcję wyznaczającą nowe standardy dla komputerowych gier RPG na długie lata. W trakcie zabawy zwiedzimy Wybrzeże Mieczy — fragment ogromnego uniwersum Zapomnianych Krain, na którym to ulokowano tytułowe miasto.

Baldur’s Gate 3 jest manifestacją najlepszych cech papierowych RPG-ów i z powodzeniem przenosi je na ekrany monitorów czy telewizorów. Niesamowita i wciągająca fabuła, pełno sekretów, opcji rozwoju postaci oraz ogromna regrywalność — wszystko to sprawia, że obok trzeciej części Wrót Baldura nie da się przejść obojętnie, a jeśli interesują nas fajne gry na PC, powinniśmy dać jej szansę. Więcej informacji na temat rzeczonej produkcji można znaleźć w naszej recenzji BG III.

Zwiastun Baldur’s Gate 3
 • Polska wersja językowa: tak (napisy)
 • Rok wydania: 2023
 • Ocena graczy na Metacritic (PC): 8,9/10

Kup Baldur’s Gate 3 (PC)

2. Total War: Warhammer II

Total War: Warhammer 2
Total War: Warhammer II

Dumny przedstawiciel gier strategicznych w niniejszym zestawieniu. Total War: Warhammer II bierze mechaniki ze znanej serii i łączy je z niezwykle popularnym, mrocznym uniwersum. Prowadzenie tytułowej wojny totalnej rozgrywa się na dwóch płaszczyznach — na mapie świata, z której poziomu zarządzamy swoim imperium i dokonujemy podbojów oraz na polach bitew, gdzie walkę w czasie rzeczywistym toczą nawet tysiące jednostek jednocześnie.

Nie zabrakło także trybu multiplayer, nic więc nie stoi na przeszkodzie, aby podbić świat Warhammera, stojąc ramię w ramię z przyjaciółmi (lub też zwrócić się przeciw nim i rozstrzygnąć w trakcie krwawych batalii, kto z nas zasługuje na tytuł zwycięzcy). Trzeba przyznać, że mało które gry na komputer dostarczają tyle frajdy, co właśnie Total War: Warhammer II.

Zwiastun Total War: Warhammer II
 • Polska wersja językowa: tak (napisy)
 • Rok wydania: 2017
 • Ocena graczy na Metacritic (PC): 7,9/10

Kup Total War: Warhammer II (PC)

3. Team Fortress 2

Team Fortress 2
Team Fortress 2

Nasza lista przedstawiająca najlepsze gry na PC nie mogłaby się obejść bez klasycznych tytułów. Do ich grona bez wątpienia można zaliczyć Team Fortress 2 — niezwykle popularną strzelankę sieciową bazującą na klasach postaci, będącą protoplastą produkcji pokroju Overwatch i Paladins. Najważniejszą zaletą jest jednak to, że opisywana gra wciąż regularnie otrzymuje nową zawartość, nie ma więc powodów do narzekań na nudę.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Niezależnie od tego, jaki styl gry preferujemy, w Team Fortress 2 poczujemy się jak w domu. Lubimy przeć do przodu i zasypywać wrogów gradem pocisków, nie bacząc przy tym na własne bezpieczeństwo? Gruby będzie świetnym wyborem. Co jednak, jeśli wolimy eliminować przeciwników z bezpiecznej odległości, nie narażając się przy tym zbytnio? W takim wypadku powinniśmy bliżej zaznajomić się ze Snajperem.

Dzieło Valve po dziś dzień przyciąga do siebie dziesiątki tysięcy graczy i warto osobiście się przekonać, z czego wynika fenomen Team Fortress 2. Co ważne: tytuł dostępny jest całkowicie za darmo, więc ryzykujemy jedynie tym, że zabawa wciągnie nas bez reszty.

Zwiastun Team Fortress 2
 • Polska wersja językowa: tak (napisy)
 • Rok wydania: 2007
 • Ocena graczy na Metacritic (PC): 8,6/10

4. Disco Elysium

Disco Elysium
Disco Elysium

Disco Elysium jest propozycją dla graczy, którzy cenią sobie dobrą historię i nie zrażają się do nieco mozolnej rozgrywki. W dziele ZA/UM wcielamy się w rolę gliniarza z amnezją, który nie pamięta nawet własnego imienia i stara się na nowo znaleźć swoje miejsce w Revacholu.

Ciekawostką jest to, że w przeciwieństwie do innych klasycznych gier RPG, takich jak choćby wspomniane wcześniej Baldur’s Gate 3, w Disco Elysium nie uświadczymy walki — a przynajmniej nie w klasycznym tego słowa rozumieniu. Większość problemów jesteśmy w stanie rozwiązać za pośrednictwem rozmowy oraz korzystając z różnych umiejętności znajdujących się nie tyle w arsenale, ile głowie naszego protagonisty.

Zwiastun Disco Elysium
 • Polska wersja językowa: tak (napisy)
 • Rok wydania: 2021
 • Ocena graczy na Metacritic (PC): 8,2/10

Kup Disco Elysium (PC)

5. Wiedźmin 3: Dziki Gon

Wiedźmin 3
Wiedźmin 3: Dziki Gon

Żadne zestawienie przedstawiające najlepsze gry na komputer nie mogłoby obyć się bez trzeciej odsłony Wiedźmina. Czołowy przedstawiciel stworzonych w Polsce produkcji to niezwykle rozbudowany „erpeg” wzbogacony o wiele elementów charakterystycznych dla gier akcji. Widoczne one są przede wszystkim w trakcie walki — ta bowiem rozgrywa się w czasie rzeczywistym, a Geralt skacze, turla się i siecze mieczem wszelkiej maści maszkary w niezwykle widowiskowy sposób.

Skoro już mówimy o postaci Geralta — to właśnie nim przyjdzie nam pokierować, a celem legendarnego łowcy potworów jest odnalezienie Ciri, czyli jego przybranej córki, która zaginęła przed laty. Nie będzie to jednak proste zadanie, jako że świat gry rozdarty jest wielką wojną zapoczątkowaną przez inwazję Nilfgaardu.

Trwającą kilkadziesiąt godzin przygodę możemy jeszcze bardziej wydłużyć poprzez zaopatrzenie się w oficjalne dodatki — Serca z Kamienia oraz Krew i Wino. Drugi z nich, oprócz zupełnie nowej kampanii, oferuje także ogromne połacie nowej krainy do odkrycia, a Toussaint, bo to o nim mowa, potrafi być naprawdę zachwycające.

Zwiastun Wiedźmin 3: Dziki Gon
 • Polska wersja językowa: tak (napisy + dubbing)
 • Rok wydania: 2015
 • Ocena graczy na Metacritic (PC): 9,3/10

Kup Wiedźmin 3: Dziki Gon (PC)

6. Call of Duty 4: Modern Warfare

Call of Duty 4: Modern Warfare
Call of Duty 4: Modern Warfare

Serii CoD raczej nikomu przedstawiać nie trzeba. Pod jej szyldem wydano już dziesiątki produkcji, jednak na naszej liście zawierającej najlepsze gry na PC znalazło się miejsce wyłącznie dla jednej z nich. Call of Duty 4: Modern Warfare (mowa oczywiście o wersji wydanej w 2007 roku) było powiewem świeżości wśród pierwszoosobowych strzelanek, a to za sprawą odejścia od realiów drugiej wojny światowej i przeniesienia przedstawionego konfliktu w czasy współczesne.

Warto skupić się na kampanii dla jednego gracza oferowanej przez omawiany tytuł, jako że jest ona jedną z najlepszych wśród gier sygnowanych szyldem Call of Duty. Wystarczy wspomnieć o legendarnej już misji w Prypeci, w trakcie której możemy poczuć się jak prawdziwi snajperzy. CoD 4: Modern Warfare warto dać szansę, nawet jeśli sądzimy, że nie przepadamy za FPS-ami – a nuż po zapoznaniu się bliżej z tą produkcją zmienimy zdanie.

Zwiastun Call of Duty 4: Modern Warfare
 • Polska wersja językowa: nie
 • Rok wydania: 2007
 • Ocena graczy na Metacritic (PC): 8,4/10

Kup Call of Duty 4: Modern Warfare (PC)

7. Tom Clancy’s Splinter Cell: Chaos Theory

Tom Clancy's Splinter Cell: Chaos Theory
Tom Clancy’s Splinter Cell: Chaos Theory

Do niniejszego zestawienia przekradł się także Sam Fisher, a dokładniej gra, w której to kierujemy jego poczynaniami — Tom Clancy’s Splinter Cell: Chaos Theory. Pomimo swoich lat na karku, wciąż pozostaje ona jedną z najlepszych skradanek dostępnych na PC.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Jeśli zawsze marzyliśmy o tym, aby wcielić się w rolę tajnego agenta i infiltrować bazy wojskowe, zbierać dane wywiadowcze oraz przesłuchiwać żołnierzy wroga, Splinter Cell: Chaos Theory pozwoli nam to marzenie spełnić. Multum sposobów rozwiązywania problemów, mroczna atmosfera oraz ciekawy wątek fabularny sprawiają, że niniejszy tytuł przykuwa do ekranu na długie godziny.

Zwiastun Tom Clancy’s Splinter Cell: Chaos Theory
 • Polska wersja językowa: nie
 • Rok wydania: 2005
 • Ocena graczy na Metacritic (PC): 9,2/10

Kup Tom Clancy’s Splinter Cell: Chaos Theory (PC)

8. Hades

Hades
Hades

Jedna z najlepszych gier roguelike, w jakie możemy zagrać na naszych PC-tach. Hades to produkcja stworzona przez Supergiant Games — studio mające na swoim koncie również inne godne uwagi tytuły, takie jak Bastion, Transistor oraz Pyre. W trakcie rozgrywki wcielimy się nie w tytułowego greckiego boga śmierci, a jego syna, Zagreusa, który nie ma najlepszych relacji z ojcem i stara się wydostać z zarządzanych przez niego podziemi.

Jak przystało na porządnego „rogala”, każde podejście jest inne — aby odnieść sukces, musimy nie tylko zbierać waluty umożliwiające rozwój naszego bohatera, ale również analizować zachowania wrogów i uczyć się na nie reagować. Jeśli interesują nas fajne gry na komputer, z pewnością warto bliżej przyjrzeć się Hadesowi. Pozornie skomplikowana i trudna rozgrywka szybko okazuje się nad wyraz przyjemna, a sama produkcja dostarcza masę zabawy na długie godziny.

Zwiastun Hades
 • Polska wersja językowa: tak (napisy)
 • Rok wydania: 2018
 • Ocena graczy na Metacritic (PC): 8,8/10

Kup Hades (PC)

9. Red Dead Redemption 2

Red Dead Redemption 2
Red Dead Redemption 2

Rozgrywająca się u schyłku XIX wieku fabuła zabiera nas do Ameryki Północnej, gdzie jako Arthur Morgan musimy zadbać o zapewnienie bezpieczeństwa nie tylko sobie, ale też całemu gangowi van der Lindego. W trakcie przygody poznamy szereg interesujących postaci o własnych celach i poglądach na rozgrywające się w tle wydarzenia.

Największą zaletą dzieła Rockstar Games jest jednak jego ogromny, otwarty, a przede wszystkim pieczołowicie zaprojektowany świat. Nawet w trakcie godzinnej podróży przez bezdroża nie wkrada się najmniejsza nuta nudy, jako że niemal na każdym kroku możemy natknąć się na ciekawe miejsca oraz zadania. Mało które gry na komputer potrafią tak zaangażować i bezgranicznie pochłonąć gracza, jak robi to Red Dead Redemption 2.

Zwiastun Red Dead Redemption 2
 • Polska wersja językowa: tak (napisy)
 • Rok wydania: 2018
 • Ocena graczy na Metacritic (PC): 8,7/10

Kup Red Dead Redemption 2 (PC)

10. Portal 2

Portal 2
Portal 2

To połączenie pierwszoosobowej strzelanki z grą logiczną zdobyło uznanie graczy na całym świecie. Portal 2 w równej mierze przetestuje zręczność i zdolność myślenia uczestników zabawy. Do naszej dyspozycji twórcy oddali twa tryby — kampanię dla jednego gracza oraz moduł kooperacyjny przeznaczony dla dwóch osób.

Sednem rozgrywki w Portal 2 jest tworzenie niczego innego, jak właśnie portali, dzięki którym przemieszczamy się po mapie i staramy wydostać z niezbadanych dotychczas obszarów laboratorium Aperture Science. Zadanie to byłoby niemożliwe bez ikonicznej broni Portal Gun, która to tworzy rzeczone przejścia w czasoprzestrzeni. Jeśli interesują nas fajne gry na PC, warto rzucić okiem na Portal 2, tym bardziej że kampanię da się ukończyć w dwa wieczory.

Zwiastun Portal 2
 • Polska wersja językowa: tak (napisy)
 • Rok wydania: 2011
 • Ocena graczy na Metacritic (PC): 8,8/10

Kup Portal 2 (PC)

11. Star Wars: Knights of the Old Republic

Star Wars: Knights of the Old Republic
Star Wars: Knights of the Old Republic

Tym razem coś dla fanów gier na bazie uniwersum Gwiezdnych Wojen. Star Wars: Knights of the Old Republic to nie tylko godny reprezentant wspomnianej marki, ale i całego gatunku RPG. Mimo że produkcja pod kątem oprawy wizualnej trąci już myszką, jej rozgrywka nie zestarzała się ani trochę i wciąż jest w stanie dostarczyć tony dobrej zabawy.

Tylko od nas zależy, czy kierowany przez nas protagonista będzie postępował zgodnie z pryncypiami zakonu Jedi, czy też się od nich odwróci i wkroczy na ciemną stronę Mocy. Skoro już poruszyliśmy temat tej tajemniczej siły spajającej cały Wszechświat, nie sposób nie wspomnieć o zdolnościach, które oferuje ona naszemu herosowi — a tych jest przeszło 40 do wyboru.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Jeśli nie zraża nas wiekowość rzeczonej produkcji, warto dać jej szansę. Najlepsze gry na komputery to nie tylko nowe hity, ale także ponadczasowe klasyki, właśnie takie, jak Star Wars: Knights of the Old Republic.

Zwiastun Star Wars: Knights of the Old Republic
 • Polska wersja językowa: nie
 • Rok wydania: 2003
 • Ocena graczy na Metacritic (PC): 9/10

Kup Star Wars: Knights of the Old Republic (PC)

12. World of Warcraft

World of Warcraft
World of Warcraft

Klasyka gatunku MMORPG, która utrzymuje się na szczycie pomimo upływu niemal dwudziestu lat od premiery. Liczne dodatki nie tylko wzbogaciły rozgrywkę, ale także i odświeżyły warstwę wizualną. Dzięki temu World of Warcraft po dziś dzień prezentuje się zacnie, a charakterystyczny dla dzieła Blizzard Entertainment kreskówkowy styl graficzny nadaje mu niepowtarzalnego uroku.

Warto przy tym zaznaczyć, że w World of Warcraft jesteśmy w stanie bawić się równie dobrze samotnie, co w grupie. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby skupić się na odkrywaniu ogromnego świata Azeroth i wykonywaniu zadań. Jeśli jednak chcemy zaznać nieco towarzystwa, możemy stać się członkiem gildii i brać udział w olbrzymich rajdach dla 25 graczy lub też eksplorować podziemia w bardziej kameralnych grupach.

Jak to w grach RPG bywa, w WoW-ie sednem zabawy jest rozwój naszej postaci przynależącej do jednej z dwóch frakcji — Przymierza lub Hordy. Zatrzęsienie dostępnych ras oraz klas sprawia, że z pewnością stworzymy herosa, który przypadnie nam do gustu zarówno pod kątem wyglądu, jak i zdolności. Jak więc widać, fajne gry na PC to nie tylko produkcje przeznaczone dla jednego gracza.

Zwiastun World of Warcraft
 • Polska wersja językowa: nie
 • Rok wydania: 2004
 • Ocena graczy na Metacritic (PC): 7,4/10

Kup World of Warcraft (PC)

13. Mass Effect: Edycja legendarna

Mass Effect: Edycja legendarna
Mass Effect: Edycja legendarna

W przypadku, gdy interesują nas fajne gry na komputer, a jednocześnie bliskie naszemu sercu są klimaty science fiction, Mass Effect: Edycja legendarna jest produkcją, której powinniśmy się bliżej przyjrzeć. Kosmiczna saga o przygodach komandora Sheparda przeszła już do kanonu najlepszych produkcji typu space opera, a historia, którą przedstawia, jest naprawdę niepowtarzalna.

Nie samą fabułą jednak Mass Effect stoi. Równie często co z talentu krasomówczego, korzystać będziemy z futurystycznej broni. Wymianę ognia obserwujemy znad ramienia naszego herosa (lub heroski, wszak to od nas zależy płeć oraz wygląd protagonisty), a urozmaicić ją możemy poprzez korzystanie z mocy technologicznych i biotycznych.

Nie należy także zapominać o prawdziwej plejadzie znakomicie napisanych bohaterów towarzyszących nam na przestrzeni trzech gier wchodzących w skład omawianej kolekcji. Butny Kroganin Wrex, ciekawska Quarianka Tali czy też ekscentryczny salariański naukowiec Mordin — w trakcie kosmicznej przygody poznamy postaci, które zostaną w naszej pamięci na długo po obejrzeniu zakończenia ostatniej części cyklu.

Zwiastun Mass Effect: Edycja legendarna
 • Polska wersja językowa: tak
  • Części I i II – napisy + dubbing
  • Część III – napisy
 • Rok wydania: 2021
 • Ocena graczy na Metacritic (PC): 6,6/10

Kup Mass Effect: Edycja legendarna (PC)

14. The Elder Scrolls V: Skyrim

The Elder Scrolls V: Skyrim
The Elder Scrolls V: Skyrim

Kolejny legendarny tytuł, który znalazł się w naszym zestawieniu przedstawiającym najlepszy gry na PC. Piąta odsłona serii The Elder Scrolls zabiera nas do tytułowej prowincji Skyrim. Ta nie dość, że targana jest wojną domową, to dodatkowo roztacza się nad nią widmo zagrożenia ze strony powracających po mileniach nieobecności smoków.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

W tym miejscu wkracza stworzony przez nas heros, który jest w stanie zażegnać konflikt toczący krainę Nordów. Godnym uwagi jest fakt, że nie jesteśmy zmuszeni do wyboru klasy postaci — to nasz styl gry wpływa na to, jakie umiejętności rozwija protagonista i czy wprawniej posługuje się bronią dwuręczną, czy też magią zniszczenia.

Zwiastun The Elder Scrolls V: Skyrim
 • Polska wersja językowa: tak (napisy + dubbing)
 • Rok wydania: 2011
 • Ocena graczy na Metacritic (PC): 8,6/10

Kup The Elder Scrolls V: Skyrim (PC)

15. Grand Theft Auto V

Grand Theft Auto V
Grand Theft Auto V

Listę zawierająca najlepsze gry na komputery zamyka tytuł, o którym wielu z nas już zapewne słyszało. Grand Theft Auto V cieszy się niezmienną popularnością od momentu swojej premiery w 2013 roku, kiedy to zadebiutowało jeszcze na PlayStation 3 i Xbox 360, by dwa lata później ukazać się na PC-tach.

Kampania dla jednego gracza dostarczy zabawy na długie godziny, a w trakcie przechodzenia wątku fabularnego przyjdzie nam pokierować poczynaniami trzech bohaterów — Michaela, Trevora oraz Franklina. Napady, rozboje oraz uliczne wyścigi — w trakcie rozgrywki w Grand Theft Auto V doświadczymy tego i wiele więcej.

Na wzmiankę zasługuje także tryb multiplayer, w którym dzień w dzień bawią się tysiące graczy, więc znalezienie towarzystwa do wspólnego przemierzania ulic Los Santos nie powinno być problemem. Pochwalić należy także prężnie działającą scenę moderską, wzbogacającą produkcję Rockstar Games o wiele ciekawych elementów.

Zwiastun Grand Theft Auto V
 • Polska wersja językowa: tak (napisy)
 • Rok wydania: 2013 (wersja PC w 2015)
 • Ocena graczy na Metacritic (PC): 8,4/10

Kup Grand Theft Auto V (PC)

Najlepsze gry na PC – podsumowanie

Widoczne powyżej tytuły są jedynie ułamkiem godnych polecenia produkcji przeznaczonych na PC-ty. Jeśli chodzi nam po głowie wybór gry na komputer, która idealnie wpasuje się w nasze gusta, musimy mieć na uwadze wiele czynników — jej gatunek, wymagania sprzętowe, a nawet świat, w którym została ona osadzona — w końcu nie każdemu przypadną do gustu klimaty fantasy lub science fiction.

Jesteśmy jednak przekonani, że nasz artykuł stanowi świetny start do dalszych poszukiwań, jak również punkt odniesienia ułatwiający oddzielenie produkcji naprawdę dobrych od tych po prostu niezłych. Ponadto z pewnością będzie on dużym ułatwieniem dla osób, które nie mają zbyt wiele czasu na mozolne przeczesywanie przepastnej historii gier komputerowych.

Przeczytaj też: Najlepsze gry podobne do The Forest

A w co Wy zagrywacie się na swoich maszynach? Macie jakiś ulubiony gatunek jak na przykład bijatyki lub battle royale? A może zamiast produkcji „pecetowych” wolicie gry na konsole PlayStation, Xbox lub Nintendo? Jak zawsze czekamy na Wasze głosy w sekcji komentarzy poniżej!

O autorze
Jakub Dmuchowski
Redaktor działu Artykuły | Recenzent

Swoją przygodę z grami komputerowymi rozpoczął od Herkulesa oraz Jazz Jackrabbit 2, tydzień później zagrywając się już w Diablo II i The Elder Scrolls III: Morrowind. Pasjonat tabelek ze statystykami oraz nieliniowych wątków fabularnych. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
KLIKNIJ I SKORZYSTAJ Z OSTATNIEJ SZANSY NA ZAKUP XGPU DO 85% TANIEJ
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.