Activision Blizzard jest gotowe bronić w sądzie transakcji z Microsoftem! Analitycy nie dają FTC szans

activision blizzard microsoft

Dyrektorka ds. komunikacji Activision Blizzard przyznała na Twitterze, że firma będzie walczyć w obronie przejęcia przez Microsoft, jeżeli zajdzie taka potrzeba. Twierdzi, że transakcja przyniesie wiele korzyści dla graczy w Stanach Zjednoczonych, jednocześnie przypominając o konkurencji z zagranicy.

Activision Blizzard chce dołączyć do Microsoftu i jest gotowe o to walczyć w sądzie — FTC nie ma szans na wygranie rozprawy?

Lulu Cheng Meservey, dyrektorka ds. komunikacji w Activision Blizzard, wypowiedziała się na Twitterze w sprawie potencjalnego pozwu Federalnej Komisji Handlu (FTC). Zgodnie z jej słowami producenci Call of Duty są gotowi bronić w sądzie przejęcia przez Microsoft, jeżeli zajdzie taka potrzeba. Meservey twierdzi, że z transakcji skorzystaliby gracze w Stanach Zjednoczonych i wszystkie spekulacje dotyczące monopolizacji rynku przez twórców Xboxa są absurdalne. Przypomina też o “silniejszej konkurencji z zagranicy”. 

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Pozostając w wątku o pozwie FTC, przyglądają mu się specjaliści z całego świata, np. związany z branżą grową analityk Michael Pachter. Zauważa, że Komisja raczej nie ma szans na wygranie w sądzie i cała sprawa zakończy się, gdy Microsoft zgodzi się na spełnienie jej żądań, utrzymujących obecny balans na rynku.

Zobacz też: Fajne gry na Nintendo Switch po polsku

Wychodzi na to, że niezależnie od obiekcji Sony, firmy Microsoft i Activision są odpowiednio przygotowane na wszelkie przeszkody stojące im na drodze. Warto też przyjrzeć się jeszcze raz wypowiedzi Lulu Cheng Meservey, która wspomina o “silniejszej konkurencji z zagranicy”. Nie przyznała, co konkretnie ma na myśli, ale najprawdopodobniej chodzi o największe growe przedsiębiorstwo na świecie, chińską korporację Tencent, trzymającą takie lukratywne marki jak League of Legends, Crossfire czy PUBG. Hegemon z Państwa Środka ma też ogromne udziały w Epic Games, czy… Activision Blizzard właśnie.

O autorze
Szymon Greloch
Autor

Nerd pełną gębą. Uwielbia strategie i gry sieciowe, w szczególności MOBA. Od małego przykuty do komputera, spędził przy pierwszym Down of War i Gothicach większość młodości. Do dzisiaj czeka na dobrą grę o Custodes z Warhammera 40k. Wcześniej mocno związany z HotSem, dzisiaj delektuje się pełnią gamingu. W wolnych chwilach pomaga przy organizacji wydarzeń masowych związanych z fantastyką.

Liczba wpisów: 112 (w redakcji od 25.10.2022)

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
KLIKNIJ I SKORZYSTAJ Z OSTATNIEJ SZANSY NA ZAKUP XGPU DO 85% TANIEJ
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.