Nowe wieści w sprawie przejęcia Activision Blizzard przez Microsoft! Wiemy, kiedy CMA ma podjąć decyzję

CMA Microsoft

Przez pewien czas w kwestii przejęcia Activision Blizzard przez Microsoft nie działo się nic, przynajmniej publicznie. Dziś dowiedzieliśmy się jednak z zaufanego źródła, kiedy CMA – ostatnia duża „przeszkoda” na drodze do zaakceptowania transakcji – ma podjąć w tej sprawie decyzję. Niestety będzie ona wstępna, a na finalne rozstrzygnięcie będziemy musieli poczekać jeszcze chwilę.

CMA podejmie w przyszłym tygodniu wstępną decyzję ws. przejęcia Activision Blizzard przez Microsoft

Standardowo w kwestii wiadomości na temat przejęcia Activision Blizzard przez Microsoft możemy liczyć na Toma Warrena z The Verge. Jak udało się ustalić redakcji tego portalu, CMA podejmie wstępną decyzję dotyczącą sprawy już w przyszłym tygodniu.

Ponowny werdykt brytyjskiej organizacji antymonopolowej zostanie przedstawiony po ogłoszeniu przez Microsoft nowych środków zaradczych, które miałyby zaradzić zagarnięciu przez „Zielonych” zbyt dużej części sektora gier w chmurze. Chodzi o porozumienie z Ubisoftem, który po zaakceptowaniu transakcji uzyskałby licencję na strumieniowanie produkcji Activision Blizzard.

Warto zaznaczyć, że nie będzie to koniec całego postępowania. CMA ma bowiem czas na podjęcie ostatecznej decyzji do 18 października. Z drugiej strony ta wstępna da nam nieco podglądu na to, co tym razem o umowie sądzą brytyjscy urzędnicy.

Zobacz też: Laptop gamingowy do 7000 zł

Przypomnijmy, że pierwotnie CMA zablokowało przejęcie Activision Blizzard przez Microsoft w kwietniu. Powodem były obawy o niekorzystnej dla brytyjskich graczy zmianie „szybko rozwijającego się rynku gier w chmurze”.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Promocja wciąż dostępna!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.