CMA odrzuca przejęcie Activision Blizzard przez Microsoft! Co dalej z zakupem?

Microsoft Activision Blizzard jednak nie

Na wiadomości dotyczące dalszych losów związanych z przejęciem Activision Blizzard przez Microsoft czekało wiele osób na całym świecie. Po niedawnych doniesieniach jakoby brytyjskie CMA było bliskie wyrażenia zgody, dosłownie przed chwilą pojawiła się piorunująca wiadomość. Okazuje się, że Brytyjczycy nie zgadzają się na przejęcie wydawcy Call of Duty!

CMA nie dopuszcza do zakupu Activision Blizzard przez Microsoft, bo obawia się o konkurencję na polu streamingu gier w chmurze

Activision Blizzard
Activision Blizzard

Z opublikowanego raportu wynika, że CMA nie wyraża zgody, aby Microsoft przejął ostatecznie Activision Blizzard. Urzędnicy tłumaczą, że zakup wydawcy serii Call of Duty mógłby doprowadzić do „zmniejszenia innowacji na rynku gier w chmurze”, a co za tym idzie — mniejszego wyboru dla graczy żyjących na Wyspach Brytyjskich.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

CMA nie dopuścił proponowanego zakupu Activision przez Microsoft w obawie, że transakcja zmieni przyszłość szybko rozwijającego się rynku gier w chmurze, prowadząc do zmniejszenia innowacji i mniejszego wyboru dla brytyjskich graczy w nadchodzących latach.

Oświadczenie CMA

Jednocześnie organ podkreśla, że decyzja spowodowana jest przede wszystkim niewystarczającymi środkami zaradczymi proponowanymi przez giganta z Redmond. Sytuacja wydaje się o tyle dziwna, że nie tak dawno producent Xboxów podpisał wiele umów z firmami oferującymi właśnie streaming gier dla wielu graczy.

Przeczytaj też: Gry turowe

W obliczu takiej decyzji przejęcie Activision Blizzard przez Microsoft stoi pod bardzo dużym znakiem zapytania i tak naprawdę nie jest jasne, jak dalej potoczą się dalsze losy tego zakupu. Jeśli tylko pojawią się w tej sprawie jakieś nowe doniesienia, to na pewno o tym napiszemy!

O autorze
Przemysław Paterek
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Swoją przygodę z grami zaczynał od Mario Tennis na Gameboya Color. Wielki fan RPG-ów i strategii. Średnio co kilka miesięcy musi przejść od nowa Gothica. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
KLIKNIJ I SKORZYSTAJ Z OSTATNIEJ SZANSY NA ZAKUP XGPU DO 85% TANIEJ
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.