Activision Blizzard zmusza pracowników do powrotu do biura. Odmowa pracy zdalnej nawet niepełnosprawnym?

Activision Blizzard

Wciąż toczą się przeróżne postępowania o przejęcie Activision Blizzard przez Microsoft. Na razie firma działa jednak niezależnie i wciąż kontynuuje pracę. Jak się okazuje, ta wkrótce ponownie będzie mogła być wykonywana tylko z biura.

Pracownicy Activision Blizzard będą musieli pracować z biura

Wieści o zmuszeniu pracowników zdalnych Activision Blizzard do powrotu do siedzib firmy potwierdził rzecznik spółki. Wobec tej decyzji zatrudnieni będą musieli przebywać w nich przez trzy dni w tygodniu. Ma to mieć na celu „zwiększenie współpracy i pracy zespołowej”.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Według firmy praca z biura ma być opcją „najlepszą dla biznesu”. Członkowie zespołu Activision wrócą więc do swoich służbowych biurek 10 kwietnia, a Blizzarda 10 lipca 2023 roku. Oddział Kinga już znajduje się w pełnym, pięciodniowym cyklu pracy w biurze.

Sytuacja ta jest jednak szeroko krytykowana przez niektórych pracowników. Tak sądzi osoba znana na Twitterze jako LeastMyHairIsOk, która pracuje w Activision Blizzard – według niej polityka zakończenia pracy zdalnej doprowadzi do „dużej redukcji sił”. Większość ludzi z ABK ma nie być bowiem „zainteresowanych powrotem do biura ani w pełnym, ani w niepełnym wymiarze godzin”.

Zobacz też: Najlepsze gry ekonomiczne

Wątek ma swój dalszy przebieg, bo Activision Blizzard ma odmawiać pracy zdalnej nawet niepełnosprawnym. Tak przynajmniej twierdzi użytkownik Reddita DrHilarious_PHD, który dodatkowo podzielił się z nami czymś, co wygląda jak wewnętrzna wiadomość działu HR spółki.

O autorze
Adrian Witczak
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Fan gier strategicznych, akcji i RPG. Swoje pierwsze kroki z grami stawiał przy PS2 i PC, obecnie preferuje bardziej platformy "Zielonych".

Liczba wpisów: 2329 (w redakcji od 17.11.2022)

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
TAKIEJ PROMOCJI NIE BYŁO OD 2 LAT!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.