Gry Activision wyłącznie w Xbox Game Pass Ultimate? Droższą usługę wybiera większość graczy

Xbox przejmuje Activision Blizzard

Kolejne dokumenty związane z przejęciem Activision Blizzard przez Microsoft ujrzały światło dziennie. Tym razem raport Komisji Europejskiej wskazuje na ciekawe trendy w popularności konkretnych wariantów subskrypcji Xbox Game Pass. Według ujawnionych danych, większość graczy wybiera najdroższą wersję usługi, czyli Xbox Game Pass Ultimate, co może mieć wpływ na plany Activision.

Według Komisji Europejskiej gry Activision mogą trafić tylko do Xbox Game Pass Ultimate

Komisja Europejska opublikowała obszerny raport ujawniający kilka ciekawych informacji. Zgodnie z przedstawionymi danymi, Xbox Game Pass Ultimate, czyli najdroższy abonament Microsoftu, cieszy się ogromną popularnością i wybierany jest przez aż 70-80% graczy. Jednakże to nie wszystko, co wynika z raportu.

Urzędnicy z Europy są zdania, że po zakończeniu procesu przejęcia Activision Blizzard przez Microsoft, gry pierwszej z tych firm zostaną zarezerwowane wyłącznie dla klientów Xbox Game Pass Ultimate. Choć Komisja Europejska uważa za prawdopodobne, że tytuły Activision mogą trafić jedynie do najdroższego planu subskrypcji, to należy podkreślić, że są to jedynie przewidywania urzędników, a nie oficjalne stanowisko Microsoftu.

Zarezerwowanie gier Activision Blizzard dla planu Ultimate może jednak wywołać mieszane uczucia wśród społeczności graczy korzystających z tańszych wariantów, którzy będą musieli podjąć decyzję, czy warto zainwestować w wyższy wariant Game Passa w zamian za dostęp do tych tytułów.

Zobacz też: Najlepsze gry na PS5 dla dzieci

Kup Call Of Duty Modern Warfare 2

Na koniec warto także przypomnieć, że Microsoft niedawno ogłosił zastąpienie abonamentu Xbox Game Pass Gold nowym planem – Xbox Game Pass Core pojawi się 14 września 2023 roku. W ramach tego wariantu gracze będą mieli dostęp do katalogu 25 wybranych gier oraz do rozgrywek online i ekskluzywnych zniżek.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
OKAZJA ALERT
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.