Activison zawiera ugodę z rządem USA. „Wierzymy, że podatek od równowagi konkurencji był zgodny z prawem”

Activision Blizzard

Departament Sprawiedliwości USA zawarł właśnie ugodę z Activision w sprawie swojego pozwu. Skarga dotyczyła podatku istniejącego w ligach e-sportowych, który działał jako skuteczne limity wynagrodzeń dla zawodników. Porozumienie zobowiązało firmę do wstrzymania się od tego typu praktyk.

Activision i Departament Sprawiedliwości USA zawierają ugodę

Ogłoszenie sezonu 2023 w lidze Call of Duty

Złożony przez Departament Sprawiedliwości USA pozew dotyczył lig e-sportowych Call of Duty oraz Overwatcha, którymi zarządza Activision Blizzard. Z treści skargi dowiadujemy się, że deweloper wraz z niezależnymi drużynami nałożył podatek, który można traktować jako limity płac dla zawodników biorących udział w rozgrywkach.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Zdaniem oskarżycieli Activision ostatecznie porzucił plany ograniczeń płacowych w październiku 2021 roku. Firma w swoim oświadczeniu stwierdziła z kolei, że ten nie został nigdy nałożony, a organizacje biorące udział w zawodach zrezygnowały z takiego zapisu w zasadach w tym samym okresie.

Zawsze uważaliśmy i nadal uważamy, że podatek od konkurencyjności był zgodny z prawem i nie miał negatywnego wpływu na wynagrodzenia zawodników.

Activision Blizzard

Pomimo wszystko działania przedsądowe zdecydowano się zakończyć za pomocą ugody. Na jej podstawie Activision zgodził się powstrzymać od nakładania wszelkich limitów na wynagrodzenia zawodników albo drużyn e-sportowych.

Zobacz też: Najlepsze gry podobne do Minecraft

Ponadto Departament Sprawiedliwości podkreślił, że według statystyk aż 60% Amerykanów gra w gry komputerowe co tydzień. Miliony z tych osób lubią poświęcać czas na obserwowanie rozgrywek profesjonalnych lig e-sportowych.

O autorze
Adrian Witczak
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Fan gier strategicznych, akcji i RPG. Swoje pierwsze kroki z grami stawiał przy PS2 i PC, obecnie preferuje bardziej platformy "Zielonych".

Liczba wpisów: 2471 (w redakcji od 17.11.2022)

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
KLIKNIJ I SKORZYSTAJ Z OSTATNIEJ SZANSY NA ZAKUP XGPU DO 85% TANIEJ
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.