Afeela to nowa marka samochodów elektrycznych Sony i Hondy. Pojazd ma wbudowane PS5

Afeela

Wczoraj Sony i Honda zaprezentowały samochód elektryczny, który budują własnymi siłami. Pojazd oficjalnie przybrał nazwę Afeela. Jego wnętrze ma być wypełnione multimedialnymi rozrywkami ze wbudowanym PS5 na czele.

Afeela to nowy konkurent Tesli. Przewaga ma tkwić w rozwiązaniach dostarczonych przez Sony

Afeela – film koncepcyjny

O samym pomyśle na stworzenie pojazdu elektrycznego przez Sony i Hondę pisaliśmy już wcześniej. Afeela jest właśnie rozwinięciem pierwotnej koncepcji znanej poprzednio jako „Vision S”. Zaprezentowany wczoraj na targach CES 2023 samochód ma być naturalnym konkurentem dla Tesli, a jego siła tkwić w multimedialnych rozwiązaniach Sony.

Sam samochód prezentuje się ciekawie i bardzo futurystycznie, ale dla graczy w całym przedsięwzięciu najważniejsza jest rola Sony. Jak się okazuje, japoński gigant technologiczny dostarczy do aut swoje najmocniejsze atuty z PS5 na czele.

Podczas prezentacji samochodu pokazano nawet, jak radzi sobie konsola zamontowana przy tylnich siedzeniach pojazdu. Prototyp w czasie pokazu wyświetlił na ekranie Horizon Forbidden West oraz motyw związany ze Spider-Manem.

Na tym udział producenta popularnych konsol się jednak nie kończy. Spółka, którą firma powołała wraz z Hondą, ma wykorzystywać doświadczenia Sony w zakresie „AI, rozrywki, wirtualnej rzeczywistości i rzeczywistości rozszerzonej dla unikalnego samochodu elektrycznego”.

Zobacz też: Najlepsze stare gry

Nie znamy jeszcze dokładnej ceny samej Afeeli, ale na pewno będzie się ona znajdować w przedziale premium. Według założeń pierwsze egzemplarze mają trafić na ulice w 2026 roku.

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Super okazja!
Z