Sony i Honda łączą siły, by wypuścić samochód z PS5! Będziemy mogli nadrobić zaległości w drodze do pracy 

Sony Vision S

Honda oraz Sony połączą siły, by w ciągu następnych lat wypuścić na ulice nowy samochód autonomiczny, którego główną siłą będzie wyposażenie. Na pokładzie ma zostać zamontowane PS5, by umożliwić użytkownikom rozgrywkę w drodze do celu. Autopilot samemu poprowadzi auto, kiedy my będziemy mogli wziąć pada w ręce i oddać się zabawie.

Autonomiczny samochód z PlayStation 5 pozwoli nam grać w trasie — brzmi jak Sci-Fi, ale to kwestia tylko kilku lat

Przedstawienie prototypu samochodu elektrycznego Sony Vision S podczas CES 2020.

Izumi Kawanishi, odpowiadający w Sony Mobility za wykorzystanie AI w biznesie, przedstawił w niedawnym wywiadzie współpracę Sony i Hondy. Obie firmy mają stworzyć autonomiczny samochód z zamontowaną konsolą PlayStation 5. Premiera maszyny ma odbyć się w 2025 roku, ale niestety nie znamy szczegółów projektu.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Japończycy chcą wyróżnić się na rynku autem, w którym będziemy mogli przyjemnie spędzić czas. Ich autonomiczny samochód z PS5 ma zapewnić użytkownikom rozrywkę, pozwalając nam grać w gry, oglądać filmy, seriale oraz słuchać muzyki, kiedy komputer pokładowy sam doprowadzi nas do celu. Kawanishi podkreśla jednak, że spełnienie tej wizji wymaga jeszcze ogromu pracy, szczególnie w systemach nawigujących pojazdem.

Zobacz też: World of Tanks – mody

Autonomiczne samochody to przyszłość, która stała się możliwa już kilka lat temu. Obecnie liderem na rynku jest Tesla prowadzona przez Elona Muska, jednak coraz więcej firm stara się rzucić rękawicę hegemonowi. Sony już podczas CES 2020 przedstawiło swój pierwszy prototyp samochodu elektrycznego „Vision S”, pokazując światu własny potencjał inżynieryjny. Współpraca z wiodącą marką motoryzacyjną, jaką jest Honda, powinna przynieść ciekawe rezultaty.

O autorze
Szymon Greloch
Autor

Nerd pełną gębą. Uwielbia strategie i gry sieciowe, w szczególności MOBA. Od małego przykuty do komputera, spędził przy pierwszym Down of War i Gothicach większość młodości. Do dzisiaj czeka na dobrą grę o Custodes z Warhammera 40k. Wcześniej mocno związany z HotSem, dzisiaj delektuje się pełnią gamingu. W wolnych chwilach pomaga przy organizacji wydarzeń masowych związanych z fantastyką.

Liczba wpisów: 112 (w redakcji od 25.10.2022)

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Kupuj taniej w PS Store
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.