Age of Empires II: Definitive Edition z datą premiery na Xboxach! Age of Empires IV również trafi na konsole

Age of Empires II Definitive Edition

Kilka godzin temu pisaliśmy, że Age of Empires II: Definitive Edition może pojawić się na konsolach Xbox. Teraz przecieki się potwierdziły, bo podczas transmisji z okazji 25. lecia marki poinformowano, że gra rzeczywiście ukaże się na konsolach Microsoftu. Wraz z nią na sprzęcie „Zielonych” zadebiutuje również Age of Empires IV, a co najlepsze – konsolowe wydania tych gier od premiery będą dostępne w abonamencie Xbox Game Pass.

Data premiery Age of Empires II: Definitive Edition na Xboxach ujawniona, konsolowe Age of Empires IV zadebiutuje trochę później

Zwiastun Age of Empires na konsolach Xbox

Wielu fanów serii Age of Empires od dawno prosiło twórców, aby wydali swoje gry na konsolach Microsoftu. Głosy te zostały wysłuchane, ponieważ zarówno Age of Empires II: Definitive Edition, jak i Age of Empires IV zmierzają na konsole Xbox Series X|S. Pierwsza z wymienionych produkcji w wersji konsolowej ukaże się na rynku 31 stycznia 2023 roku, natomiast druga również trafi do sprzedaży w 2023 roku, ale dokładnej daty niestety jeszcze nie poznaliśmy.

Przeczytaj też: Jaką przystawkę Smart TV kupić?

Warto zaznaczyć, że Xboxowe wydania Age of Empires II: Definitive Edition i Age of Empires IV w dniu swojego debiutu wylądują również w bibliotece Xbox Game Pass. Nie da się ukryć, że to udany dzień dla fanów strategii czasu rzeczywistego. Zamierzacie wypróbować którąś z tych produkcji, gdy już zadebiutują na konsolach Microsoftu? Dajcie znać w komentarzach!

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■
O autorze
Kacper Kościański
Redaktor naczelny & CEO

Ojciec-założyciel XGP.pl. Zapalony gracz od najmłodszych lat, przygodę z dziennikarstwem growym zaczynał na własnych blogach, o których dzisiaj nikt już nie pamięta. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
REKORDOWA PROMOCJA! SKORZYSTAJ, PÓKI TRWA
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.