Przystawka Smart TV – jaką kupić? Oto 10 najlepszych modeli w różnych cenach

Najlepsze przystawki Smart TV

Dzisiejsze telewizory to coś znacznie więcej niż zwykłe odbiorniki wideo. Co jednak zrobić, kiedy wyświetlacz z różnych względów nie oferuje nam dostępu do najważniejszych serwisów streamingowych? Z pomocą przychodzi przystawka Smart TV, która potrafi zamienić dowolny ekran z portem HDMI w nowoczesne centrum rozrywki. Znalezienie modelu odpowiedniego do naszych potrzeb nie jest łatwe, dlatego postanowiliśmy nieco pomóc w wyborze. Proponowane przez nas urządzenia podzieliliśmy na cztery grupy cenowe: do 250 zł, 500 zł, 750 zł i 1000 zł. Zapraszamy do zapoznania się z naszym zestawieniem!

Na co zwracać uwagę przy zakupie przystawki Smart TV Box?

W naszych artykułach opisywaliśmy już telewizory do PlayStation 5 i tego samego kalibru ekrany do Xbox Series X|S. Nie każdy użytkownik dysponuje jednak na tyle nowoczesnym ekranem, by posiadał on udogodnienia typowe dla urządzeń Smart. Poza tym wiele osób jako podstawowy odbiornik używa monitora, który rzadko kiedy da się podłączyć do Internetu. Dobrym rozwiązaniem jest wtedy funkcjonalna przystawka wpinana do portu HDMI. Zanim jednak wybierzemy, jaki TV Box podłączymy do swojego wyświetlacza, powinniśmy omówić kilka kluczowych parametrów. Wśród nich największą uwagę zwrócimy na:

 1. Maksymalną rozdzielczość obrazu
 2. Wydajność
 3. Pamięć na dane
 4. Obsługiwane kodeki wideo
 5. Wspierane systemy audio

Wybrane przez nas przystawki obsługują rozdzielczość Full HD lub 4K. Co istotne — sprzęt wspierający wyższą jakość obrazu bez problemu poradzi sobie także z 1080p. Niestety powszechnym ograniczeniem Smart TV Boxów jest maksymalnie 60-hercowe odświeżanie ekranu. Jak dotąd żaden z kluczowych producentów nie udostępnił użytkownikom urządzenia oferującego 120 Hz refresh rate. By osiągnąć taką wartość, musimy podłączyć do telewizora komputer lub konsolę do gier. Oczywistym warunkiem jest techniczna zdolność naszego wyświetlacza do generowania obrazu z tak wysoką częstotliwością odświeżania.

Podstawowe Smart TV Boxy pozwalają dość komfortowo korzystać ze wszystkich funkcji. Niemniej jednak modele zdolne do generowania scen w UHD często dysponują większą mocą obliczeniową. W poniższym zestawieniu uwzględniliśmy takie podzespoły jak SoC (czyli procesor umieszczony w jednym chipie z kilkoma kluczowymi modułami), układ graficzny odpowiedzialny za generowanie obrazu oraz dostępną pamięć operacyjną. W dużym uproszczeniu można przyjąć, że im wyższe wartości widnieją przy liczbie rdzeni, taktowaniu CPU oraz pojemności RAM-u, tym lepiej. Należy pamiętać, że do odtwarzacza multimediów trzeba doprowadzić zasilanie, najlepiej z klasycznego kontaktu (nie z portu USB wyświetlacza).

Bez wątpienia przedstawione poniżej sprzęty oferują większy zapas miejsca na dane niż wiele telewizorów z funkcjami Smart. Do czego możemy wykorzystać dysk w przypadku przystawek do TV? Z pewnością część zasobów zużyją platformy streamingowe różnego rodzaju. Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby instalować gry z kompatybilnych sklepów z aplikacjami. Kiedy jednak przychodzi do ściągnięcia i przechowania kilku dłuższych filmów rodzinnych nagranych w 4K, to często spotykane 8 GB pojemności wewnętrznego dysku nie wystarczy. Dlatego możliwość rozszerzenia dostępnej pamięci o zewnętrzny magazyn jest dużą zaletą. Część urządzeń, zwłaszcza typu Smart Box TV, ma na pokładzie dedykowane gniazda USB. W przypadku miniaturowych przystawek, czyli tak zwanych sticków niezbędne okazują się huby USB z obsługą OTG (takie jak model Suyama AMAP07).

Choć proponowane w naszym artykule sprzęty zapewniają wsparcie najważniejszych usług strumieniowania wideo, to różnią się między sobą zestawem obsługiwanych kodeków. W pewnym uproszczeniu są to instrukcje pozwalające urządzeniu odczytać informację zakodowaną w konkretny sposób. Ze względu na różny stosunek jakości sygnału do wielkości pliku poszczególni dostawcy VOD decydują się na inne rozwiązania. Wśród kodeków wspieranych przez odtwarzacze multimedialne możemy wyróżnić:

 • H.264
 • H.265
 • VP-9
 • MPEG-4
 • AV1

Obsługa ostatniego z wymienionych dekoderów jest obecnie stosunkowo rzadko spotykana wśród przystawek Smart TV Box. Co prawda część serwisów streamingowych udostępnia swoje zasoby wysokiej jakości właśnie za pośrednictwem kodeka AV1, ale większość treści nadal jest odtwarzana przy użyciu pozostałych technologii. Względna stabilność panuje w zakresie obsługiwanych systemów dźwięku przestrzennego. Rozwiązania opracowane przez Dolby są często wykorzystywane przez topowych dostawców VOD, tym samym ustalając standard na najbliższe lata.

W poniższym artykule znalazły się tylko takie modele, które wspierają dwuzakresową komunikację Wi-Fi o dużej przepustowości. Najlepsze efekty można uzyskać, korzystając z pasma 5 GHz nadawanego przez wydajny router do domu lub wzmacnianego dobrym repeaterem. Co istotne: wszystkie proponowane przez nas urządzenia umożliwiają połączenie przez Bluetooth, co pozwala na sparowanie bezprzewodowego kontrolera. Boxy do telewizorów obsługują nie tylko tytuły obecne w sklepach z aplikacjami, ale też emulatory starszych konsol czy serwisy do grania w chmurze. Pozostałe parametry omówimy przy konkretnych sprzętach. Poniżej przedstawiamy 10 najlepszych przystawek do TV.

Przystawka Smart TV do 250 zł — najlepsze modele

Funkcjonalną przystawkę Smart TV można kupić już za niecałe 250 złotych. Proponowane przez nas urządzenia to kompaktowe rozwiązania typu Stick, czyli niewielkie moduły wpinane bezpośrednio do gniazda HDMI w telewizorze. Mimo niewygórowanej ceny oferują one dostęp do kluczowych platform streamingowych oraz możliwość swobodnego surfowania po sieci.

1. Amazon Fire TV Stick 3. generacji

Amazon Fire TV Stick 3. generacji (2021)
Amazon Fire TV Stick 3. generacji (2021)
 • Maksymalna rozdzielczość obrazu: Full HD (1920 x 1080 px)
 • SoC / Procesor: MediaTek MT8695D / 4 × ARM Cortex-A53 1,7 GHz
 • Układ graficzny: IMG PowerVR GE8300
 • Pamięć RAM: 1 GB
 • Pamięć na dane: 8 GB
 • System operacyjny: Fire OS 7 (na bazie Androida 9)
 • Obsługiwane kodeki wideo: H.264, H.265, VP9, MPEG-4
 • Obsługiwane systemy audio: Dolby Digital, Dolby Digital+, Dolby Atmos, PCM
 • Złącza: 1 x wyjście HDMI, 1 x microUSB (do zasilania)
 • Dodatkowe funkcje: Bluetooth (5.0), HDR10, HDR10+, HLG, Alexa, odtwarzanie plików multimedialnych z pamięci wewnętrznej, pilot
 • Wymiary: 8,6 cm x 3 cm x 1,3 cm
 • Cena: ~ 170 – 230 zł

Amazon Fire TV Stick 3. generacji to miniaturowa przystawka do telewizora oferująca dużą funkcjonalność mimo kompaktowych rozmiarów. Pracujący pod kontrolą Fire OS sprzęt pozwala zamienić dowolny wyświetlacz z portem HDMI w urządzenie typu Smart. Poza popularnymi usługami do strumieniowania muzyki lub wideo możemy skorzystać z odtwarzacza multimediów oraz cieszyć się dostępem do stron internetowych. Maksymalna rozdzielczość obrazu wysyłanego do naszego TV to 1920 × 1080 pikseli przy 60-hercowym odświeżaniu ekranu. Omawiany model pozwala wyświetlać sceny w standardzie HDR10+, oczywiście pod warunkiem, że nasz telewizor lub monitor obsługuje tę technologię. To samo dotyczy systemów audio — Amazon Fire Stick 3. generacji jest w stanie przekazać sygnał Dolby Digital, Dolby Digital+ oraz Dolby Atmos.

Urządzenie obsługuje sieć bezprzewodową w paśmie 2,4 GHz lub 5 GHz i jest zgodne ze standardem Wi-Fi 5. Co ciekawe, wbudowany moduł Bluetooth w wersji 5.0 daje nam szansę sparowania z przystawką bezprzewodowego gamepada. Zauważalną wadą omawianego modelu jest mała pojemność dysku przy jednoczesnym braku możliwości podłączenia zewnętrznego magazynu danych. Pewnym mankamentem może być także stosunkowo niewielki zapas pamięci RAM wynoszący 1 GB. O ile w większości sytuacji nie sprawia to kłopotów, to przy uruchomieniu wielu aplikacji naraz grozi spadkiem płynności.

Na plus

 • Obsługa wszystkich najważniejszych usług strumieniowania audio i wideo
 • Obsługa HDR
 • Obsługa Dolby Atmos
 • Niewielkie rozmiary

Na minus

 • Maksymalna rozdzielczość to tylko Full HD
 • Trochę mało RAM-u
 • Stosunkowo słaby odbiornik Wi-Fi, warto skorzystać z przedłużacza HDMI
 • Brak gniazda do podłączenia zewnętrznego magazynu pamięci

Kup Amazon Fire TV Stick 3. generacji

2. Xiaomi TV Stick 4K

Xiaomi TV Stick 4K
Xiaomi TV Stick 4K
 • Maksymalna rozdzielczość obrazu: 4K UHD (3840 × 2160 px)
 • SoC / procesor: Amlogic S905Y4 / 4 × ARM Cortex-A35 2 GHz
 • Układ graficzny: ARM Mali-G31 MP2
 • Pamięć RAM: 2 GB
 • Pamięć na dane: 8 GB
 • System operacyjny: Android TV 11
 • Obsługiwane kodeki wideo: AV1, H.264, H.265, VP9
 • Obsługiwane systemy audio: Dolby Digital, Dolby Digital+, Dolby Atmos, DTS-HD, PCM
 • Złącza: 1 x wyjście HDMI, 1 x microUSB (do zasilania)
 • Dodatkowe funkcje: Bluetooth (5.0), HDR10, Dolby Vision, Chromecast, asystent Google, odtwarzanie plików multimedialnych z pamięci wewnętrznej, pilot
 • Wymiary: 10,6 cm x 2,9 cm x 1,5 cm
 • Cena: ~ 240 – 280 zł

Ta wyprodukowana przez chińskiego giganta branży technologicznej miniaturowa przystawka to doskonałe rozwiązanie nawet dla stosunkowo nowych wyświetlaczy. Omawiany Android TV Box pozwala korzystać z kluczowych udogodnień urządzeń typu Smart, generując obraz w maksymalnej rozdzielczości 3840 × 2160 pikseli przy 60 Hz odświeżania. Możemy zatem liczyć na wsparcie najważniejszych usług streamingowych, obecność w pełni funkcjonalnej przeglądarki internetowej oraz współpracę z peryferiami Bluetooth. Bez problemu skorzystamy także z odtwarzacza plików multimedialnych. Czterordzeniowy procesor i układ graficzny Mali-G31 MP2 uzupełniono 2 GB pamięci operacyjnej. Pozwala to na komfortowe korzystanie z popularnych aplikacji na telewizory bez problemów z wydajnością i stabilnością pracy.

Model Xiaomi TV Stick 4K zasłużył na plus obsługą standardów Dolby Atmos, Dolby Vision oraz DTS-HD. Urządzenie może także pochwalić się kompatybilnością z Wi-Fi 5 oraz wsparciem Google Chromecast. Niestety producent nie udostępnił prostego sposobu na podłączenie zewnętrznego magazynu pamięci. Co nieco dziwi, zestaw nie zawiera baterii do pilota. W związku z tym przed przystąpieniem do instalacji urządzenia powinniśmy wyposażyć się w parę paluszków AAA.

Na plus

 • Obraz 4K UHD
 • Obsługa wszystkich najważniejszych usług strumieniowania audio i wideo
 • Niezłe parametry jak na ten przedział cenowy
 • Obsługa Dolby Vision
 • Obsługa Dolby Atmos i DTS-HD
 • Obsługa Chromecast
 • Niewielkie rozmiary

Na minus

 • Brak gniazda do podłączenia zewnętrznego magazynu pamięci

Kup Xiaomi TV Stick 4K

Przystawka Smart TV do 500 zł — najlepsze modele

Decydując się na zakup urządzenia w kwocie do 500 zł, możemy liczyć na pełną funkcjonalność i bardzo zadowalającą wydajność sprzętu. Wśród proponowanych przez nas urządzeń znalazły się zarówno minimalistyczne TV Sticki, jak i nieco większe Smart Boxy. Te ostatnie oddają do dyspozycji użytkowników dodatkowe porty, które rozszerzają możliwości przystawki oraz pozwalają podłączyć do niej zewnętrzny magazyn danych (świetnie sprawdzą się dyski do Xbox Series X|S lub nośniki wybrane przez nas do PS5).

1. Xiaomi Mi Box S

Xiaomi Mi Box S
Xiaomi Mi Box S
 • Maksymalna rozdzielczość obrazu: 4K UHD (3840 × 2160 px)
 • SoC / procesor: Amlogic S905X / 4 × ARM Cortex-A53 2 GHz
 • Układ graficzny: ARM Mali-450MP
 • Pamięć RAM: 2 GB
 • Pamięć na dane: 8 GB
 • System operacyjny: Android TV 8.1
 • Obsługiwane kodeki wideo: H.264, MPEG-4, VP9, VC-1, Real8/9/10
 • Obsługiwane systemy audio: Dolby Digital, DTS-HD, PCM
 • Złącza: 1 x wyjście HDMI, 1 x USB 2.0, 1 x wyjście A/V
 • Dodatkowe funkcje: Bluetooth (4.2), HDR10, Chromecast, asystent Google, odtwarzanie plików multimedialnych z pamięci wewnętrznej, pilot
 • Wymiary: 1,7 cm x 9,5 cm x 9,5 cm
 • Cena: ~ 270 – 400 zł

Xiaomi Mi Box S to przypominający niewielką skrzynkę odtwarzacz multimedialny, który potrafi przekształcić dowolny wyświetlacz z HDMI w domowe centrum rozrywki. Urządzenie może generować obraz o rozdzielczości 4K UHD przy maksymalnie 60 Hz refresh rate’u. Jedyną dostępną technologią poprawy jakości wyświetlanych scen jest HDR10. Uniwersalność zainstalowanego OS pozwala nam korzystać ze wszystkich najpopularniejszych aplikacji streamingowych takich jak Netflix czy Amazon Prime. Ten zarządzany systemem Android TV Box umożliwia również przeglądanie stron internetowych i odtwarzanie plików zapisanych na dysku. W przeciwieństwie do miniaturowych przystawek chowanych za telewizorem omawiany model wyposażono w gniazdo USB 2.0 dla zewnętrznych magazynów pamięci. Kolejnym przydatnym slotem jest wyjście A/V do podłączenia na przykład aparatu fotograficznego lub kamery.

Xiaomi Mi Box S obsługuje standard Wi-Fi 5, który pozwala w pełni wykorzystać potencjał urządzenia. Niestety z racji wieku omawianego modelu zastosowany moduł Bluetooth 4.2 nieco odstaje od najnowszych rozwiązań, choć umożliwia podłączenie między innymi bezprzewodowego gamepada.

Na plus

 • Obraz 4K UHD
 • Obsługa wszystkich najważniejszych usług strumieniowania audio i wideo
 • Obsługa Dolby Digital i DTS-HD
 • Obsługa Chromecast
 • Możliwość podłączenia zewnętrznego dysku

Na minus

 • HDR10 jako jedyny standard poprawy obrazu
 • Trochę przestarzały moduł Bluetooth 4.2
 • System operacyjny Android TV 8.1 ma już kilka lat

Kup Xiaomi Mi Box S

2. Realme Smart TV Stick 4K

Realme Smart TV Stick 4K
Realme Smart TV Stick 4K
 • Maksymalna rozdzielczość obrazu: 4K UHD (3840 × 2160 px)
 • SoC / Procesor: Amlogic S905Y4 / 4 × ARM Cortex-A35 2 GHz
 • Układ graficzny: ARM Mali G31
 • Pamięć RAM: 2 GB
 • Pamięć na dane: 8 GB
 • System operacyjny: Google TV (na bazie Androida 11)
 • Obsługiwane kodeki wideo: AV1, H.264, H.265, VP9
 • Obsługiwane systemy audio: Dolby Digital, Dolby Digital Plus, DTS, PCM
 • Złącza: 1 x wyjście HDMI, 1 x micro-USB (do zasilania)
 • Dodatkowe funkcje: Bluetooth (5.0), HDR10, HDR10+, HLG, Chromecast, asystent Google, odtwarzanie plików multimedialnych z pamięci wewnętrznej, DLNA, pilot
 • Wymiary: 10 cm x 3 cm x 1,5 cm
 • Cena: ~ 270 – 400 zł

Realme Smart TV Stick 4K to miniaturowy odtwarzacz multimedialny z systemem Google TV. Maksymalna obsługiwana rozdzielczość obrazu, którą urządzenie może przekazać do naszego telewizora to 3840 × 2160 pikseli z 60 Hz odświeżaniem pionowym. Przystawka wspiera także technologię HDR10+, pogłębiającą zakres tonalny kolorów wyświetlanych treści.

Omawiany model pozwala korzystać ze wszystkich największych platform VOD czy strumieniujących muzykę. Funkcje naszego sprzętu możemy rozszerzyć przy użyciu aplikacji ze Sklepu Play od Google. Łączność bezprzewodową zapewniają moduły zgodne z Wi-Fi 5 oraz Bluetooth 5.0. Na plus zasługuje obsługa przesyłania mediów przez Chromecast i DLNA. Wśród wad zdecydowanie najważniejsza jest nieobecność dodatkowego gniazda USB dla dysków zewnętrznych.

Na plus

 • Obraz 4K UHD
 • Obsługa wszystkich najważniejszych usług strumieniowania audio i wideo
 • Obsługa HDR 10+
 • Obsługa Chromecast i DLNA
 • Niewielkie rozmiary

Na minus

 • Brak gniazda do podłączenia zewnętrznego magazynu pamięci

Kup Realme Smart TV Stick 4K

3. Thomson 4K Android TV Box (THA100) / Strong 4K Ultra HD (LEAP-S1)

Thomson 4K Android TV Box
Thomson 4K Android TV Box
 • Maksymalna rozdzielczość obrazu: 4K UHD (3840 × 2160 px)
 • SoC / Procesor: Amlogic S905X2 / 4 × ARM Cortex-A53 1,8 GHz
 • Układ graficzny: ARM Mali-G31 MP2
 • Pamięć RAM: 2 GB
 • Pamięć na dane: 8 GB
 • System operacyjny: Android TV 10
 • Obsługiwane kodeki wideo: H.264, H.265, MPEG-4, VP9
 • Obsługiwane systemy audio: Dolby Digital, Dolby Digital Plus, Dolby Atmos, PCM
 • Złącza: 1 x wyjście HDMI, 1 x wyjście optyczne, 1 x wejście A/V, 1 x USB 2.0, 1 x USB 3.2 Gen.1 (dawne USB 3.0), 1 x Ethernet, 1 x czytnik kart microSD, 1 x wejście dla czytnika IR
 • Dodatkowe funkcje: Bluetooth (4.2), HDR10, Chromecast, asystent Google, odtwarzanie plików multimedialnych z pamięci wewnętrznej, pilot
 • Wymiary: 11 cm x 2,2 cm x 11 cm
 • Cena: ~ 300 – 440 zł

Thomson 4K Android TV Box zapewnia maksymalną funkcjonalność bez konieczności ponoszenia dodatkowych wydatków na hub USB. Przystawka pozwala uzyskać obraz o rozdzielczości 3840 na 2160 pikseli z odświeżaniem ekranu rzędu 60 Hz z włączonym HDR. Wspierane systemy dźwięku obejmują Dolby Digital, Dolby Digital Plus oraz Dolby Atmos. Urządzenie pracuje pod kontrolą popularnego systemu Android TV, co wpływa na szeroką dostępność aplikacji ze sklepu Google Play. To, co wyróżnia omawiany model na tle konkurencyjnych rozwiązań to szereg przydatnych złączy. Wśród nich znajdziemy:

 • Wyjście HDMI — do podłączenia telewizora
 • Wyjście optyczne — umożliwia bezpośrednie połączenie z głośnikami lub soundbarem
 • Wejście A/V — przydatne dla osób, które chciałyby podłączyć bezpośrednio do przystawki aparat lub kamerę wyposażoną w wyjście A/V
 • USB 2.0 i USB 3.2 Gen.1 — do komunikacji z dyskiem zewnętrznym lub urządzeniem wskazującym (klawiatura gamingowa, myszka lub gamepad)
 • Ethernet — zapewnia najszybsze i najpewniejszy sposób połączenia z Internetem, uniezależniając nas od zakłóceń Wi-Fi
 • Czytnik microSD — umożliwia przeglądanie plików z małych kart pamięci
 • Wejście dla czytnika IR — pozwala podłączyć dodatkowy odbiornik podczerwieni, dzięki któremu da się sterować urządzeniem przy użyciu pilota uniwersalnego

W przystawce niestety brakuje wsparcia zaawansowanych technologii High Dynamic Range, czyli HDR10+ i Dolby Vision. Dziwi także zastosowanie dość przestarzałego modułu Bluetooth 4.2, choć urządzenie debiutowało w 2021 roku. Co ciekawe Thomson THA100 to bliźniak modelu Strong LEAP-S1, od którego różni się wersją kolorystyczną oraz zmodyfikowanym pilotem.

Na plus

 • Obraz 4K UHD
 • Obsługa wszystkich najważniejszych usług strumieniowania audio i wideo
 • Obsługa Dolby Atmos
 • Wyjście optyczne
 • Obsługa Chromecast
 • Możliwość podłączenia zewnętrznego dysku

Na minus

 • HDR10 jako jedyny standard poprawy obrazu
 • Trochę przestarzały moduł Bluetooth 4.2

Kup Thomson 4K Android TV Box lub Strong 4K Ultra HD LEAP-S1

4. Google Chromecast 4.0

Google Chromecast 4.0
Google Chromecast 4.0
 • Maksymalna rozdzielczość obrazu: 4K UHD (3840 × 2160 px)
 • SoC / Procesor: Amlogic S905D3 / 4 × ARM Cortex-A55 1,9 GHz
 • Układ graficzny: ARM Mali G31 MP2
 • Pamięć RAM: 2 GB
 • Pamięć na dane: 4 GB
 • System operacyjny: Google TV (na bazie Androida 10)
 • Obsługiwane kodeki wideo: H.264, H.265, VP9
 • Obsługiwane systemy audio: PCM, Dolby Digital, Dolby Digital+, Dolby Atmos
 • Złącza: 1 x wyjście HDMI, 1 x USB-C (do zasilania)
 • Dodatkowe funkcje: Bluetooth (4.0), HDR10, HDR10+, Dolby Vision, HLG, Chromecast, asystent Google, odtwarzanie plików multimedialnych z pamięci wewnętrznej, DLNA, pilot
 • Wymiary: 6,1 cm x 1,3 cm x 16,2 cm
 • Cena: ~ 300 – 400 zł

Google Chromecast 4.0 to popularna i ceniona przez użytkowników przystawka smart TV do telewizora. Podłączone do naszego wyświetlacza kompaktowe urządzenie generuje obraz z rozdzielczością sięgającą 4K UHD przy 60-hercowym odświeżaniu pionowym. Sprzęt działa pod kontrolą autorskiego systemu Google TV, który zapewnia maksymalną kompatybilność ze wszystkimi najlepszymi usługami do strumieniowania dźwięku i obrazu. Chromecast 4.0 wspiera technologie HDR 10+ oraz Dolby Vision, dzięki czemu wyświetlane sceny cechują się żywymi, nasyconymi kolorami (pod warunkiem że nasz wyświetlacz również obsługuje te standardy). Kiedy dodamy do tego możliwość przeglądania stron internetowych i odtwarzania multimediów z wbudowanej pamięci urządzenia uzyskamy komplet najważniejszych funkcji Smart.

Niestety nawet firmie z Mountain View nie udało się stworzyć idealnej przystawki TV Box. Bez wątpienia minusem jest bardzo mała pojemność wbudowanej pamięci wynosząca 4 GB. O ile na przechowywanie zainstalowanych aplikacji w zupełności wystarczy, to jakiekolwiek pliki wideo wysokiej jakości w zasadzie nie mają tu racji bytu. Choć częściowo sytuację ratują DLNA i Chromecast, to nawet tańsze produkty konkurencji potrafią mieć dwa razy więcej dostępnego miejsca na dane. Jeżeli planujemy korzystać tylko z najpopularniejszych serwisów VOD i muzycznych, opisany powyżej mankament traci na znaczeniu. Chromecast 4.0 wspiera standard Wi-Fi 5 zapewniający zadowalającą prędkość transferu, niestety moduł Bluetooth 4.0 jest trochę nieaktualny w obecnych czasach.

Na plus

 • Obraz 4K UHD
 • Obsługa wszystkich najważniejszych usług strumieniowania audio i wideo
 • Obsługa Dolby Vision i HDR 10+
 • Obsługa Dolby Atmos
 • Obsługa Chromecast i DLNA
 • Niewielkie rozmiary

Na minus

 • Mała pojemność wbudowanego dysku
 • Trochę przestarzały moduł Bluetooth 4.0
 • Brak gniazda do podłączenia zewnętrznego magazynu pamięci

Kup Google Chromecast 4.0

Przystawka Smart TV do 750 zł — najlepsze modele

Za niespełna 750 zł możemy nabyć urządzenie, które zostawia tańszą konkurencję daleko w tyle. Nasz wybór padł na rozwiązania od technologicznych gigantów: Amazon i Apple. Te przystawki typu Box oferują dostęp do pełnej gamy funkcji Smart, jak również zapewniają obsługę wyjątkowych technologii. Możemy liczyć na bezproblemową współpracę z cyfrowymi asystentami, wysoką wydajność i płynność działania sprzętu oraz bardzo szeroką bazę kompatybilnych aplikacji. Warto zwrócić uwagę, że ze względu na wiek model stworzony przez ekipę z Cupertino nieco odstaje pod względem maksymalnej rozdzielczości obrazu i wsparcia HDR. Nadal jednak stanowi doskonałą propozycję dla użytkowników szukających wysokiej klasy rozwiązania do mniejszego wyświetlacza.

1. Amazon Fire TV Cube 4K 2. generacji

Amazon Fire TV Cube 4K 2. generacji
Amazon Fire TV Cube 4K 2. generacji
 • Maksymalna rozdzielczość obrazu: 4K UHD (3840 × 2160 px)
 • SoC / Procesor: Amlogic S922X / 4 × ARM Cortex-A73 2,2 GHz + 2 × ARM Cortex-A53 1,9 GHz
 • Układ graficzny: ARM Mali G52-MP2
 • Pamięć RAM: 2 GB
 • Pamięć na dane: 16 GB
 • System operacyjny: Fire OS 7 (na bazie Androida 9)
 • Obsługiwane kodeki wideo: H.264, H.265, VP9, MPEG-4
 • Obsługiwane systemy audio: Dolby Digital, Dolby Digital Plus, Dolby Atmos, PCM
 • Złącza: 1 x wyjście HDMI, 1 x micro-USB, 1 x wyjście dla przedłużacza IR
 • Dodatkowe funkcje: Bluetooth (5.0), HDR10, HDR10+, Dolby Vision, HLG, Miracast, Alexa, odtwarzanie plików multimedialnych z pamięci wewnętrznej, pilot
 • Wymiary: 8,6 cm x 8,6 cm x 7,6 cm
 • Cena: ~ 550 – 600 zł

Amazon Fire TV Cube 4K 2. generacji to przystawka Smart TV do telewizora, która wyróżnia się na tle konkurencji. Doskonałą wydajność urządzenia zapewnia 6-ciordzeniowy CPU, sparowany z szybką pamięcią RAM o pojemności 2 GB. Box pracujący pod kontrolą systemu Fire OS pozwala otrzymać obraz w natywnym 4K z częstotliwością odświeżania sięgającą 60 Hz. Jeśli chodzi o obsługiwane ulepszenia oprawy audiowizualnej, to możemy liczyć na pełne wsparcie:

 • Technologii poprawy obrazu: HDR10, HDR10+ i Dolby Vision
 • Systemów dźwięku przestrzennego: Dolby Digital, Dolby Digital Plus, Dolby Atmos

Multimedialna kostka od Amazona może się także poszczycić dużą pojemnością wbudowanego dysku, wynoszącą 16 GB oraz wejściem micro-USB dla peryferiów. Bardzo ciekawe rozwiązania dotyczą współpracy omawianego modelu z wirtualną asystentką, Alexą. Choć jej funkcjonalność w naszym kraju na chwilę obecną jest ograniczona, to nadal możemy wykorzystać wiele komend głosowych. Za ich rozpoznanie odpowiadają mikrofony wbudowane w samo urządzenie. Kolejnym wyjątkowym dodatkiem jest sterowanie domowymi sprzętami RTV przez emitery podczerwieni obecne na pokładzie przystawki.

Na plus

 • Obraz 4K UHD
 • Obsługa wszystkich najważniejszych usług strumieniowania audio i wideo
 • Obsługa Dolby Vision i HDR 10+
 • Obsługa Dolby Atmos
 • Obsługa Miracast
 • Współpraca z Alexą bez użycia pilota
 • Możliwość sterowania innymi urządzeniami przy użyciu IR
 • Atrakcyjny design
 • Możliwość podłączenia zewnętrznego dysku

Na minus

 • Brak — ciężko się do czegoś przyczepić

Kup Amazon Fire TV Cube 4K 2. generacji

2. Apple TV HD 32 GB

Apple TV HD
Apple TV HD
 • Maksymalna rozdzielczość obrazu: Full HD (1920 × 1080 px)
 • SoC / Procesor: Apple A8 / 2 × 1,5 GHz
 • Układ graficzny: PowerVR Series 6XT (zmodyfikowany przez Apple)
 • Pamięć RAM: 2 GB
 • Pamięć na dane: 32 GB
 • System operacyjny: tvOS
 • Obsługiwane kodeki wideo: H.264, H.265, MPEG-4
 • Obsługiwane systemy audio: Dolby Digital, Dolby Digital Plus, PCM
 • Złącza: 1 x wyjście HDMI, 1 x Ethernet, 1 x USB-C (do celów serwisowych)
 • Dodatkowe funkcje: Bluetooth (4.0), Siri, AirPlay, odtwarzanie plików multimedialnych z pamięci wewnętrznej, pilot
 • Wymiary: 9,8 cm x 9,8 cm x 3,5 cm
 • Cena: ~ 700 – 750 zł

Apple TV HD to doskonałe rozwiązanie dla osób, które chcą zrobić ze swojego wyświetlacza HD topowe urządzenie Smart. Niezaprzeczalna funkcjonalność i niezawodność sprzętów z nadgryzionym jabłkiem znajduje odwzorowanie także w przypadku przystawek do telewizorów. Omawiany model zapewnia obraz w rozdzielczości Full HD z maksymalnie 60-ciohercowym odświeżaniem pionowym i bez obsługi HDR. Wśród wspieranych systemów dźwięku znajdziemy technologie Dolby Digital oraz Dolby Digital Plus. Bez wątpienia godna podziwu jest zgodność przystawki z programami z App Store. Możemy śmiało liczyć nie tylko na bezproblemowe działanie wszystkich najważniejszych platform streamingowych, ale też uznanych gier tworzonych z myślą o iOS.

Nie da się ukryć, że długi staż na rynku nie do końca działa na korzyść Apple TV HD. Wśród rozwiązań, które straciły na aktualności, możemy wymienić przestarzały moduł Bluetooth 4.0, brak jakiegokolwiek wsparcia HDR czy Ethernet ograniczony do 100 Mb/s. Jeśli jednak wymienione elementy nie są dla nas istotne, to omawiana przystawka nadal stanowi topowy wybór dla użytkowników chcących uzupełnić swój telewizor czy monitor o funkcje Smart.

Na plus

 • Obsługa wszystkich najważniejszych usług strumieniowania audio i wideo
 • Obsługa Dolby Digital i Dolby Digital Plus
 • Obsługa AirPlay
 • Spory zapas miejsca na dysku wewnętrznym
 • Minimalistyczny, elegancki design
 • Pilot ze sterowaniem dotykowym

Na minus

 • Maksymalna rozdzielczość to tylko Full HD
 • Brak obsługi HDR
 • Ethernet ograniczony do 100 Mb/s
 • Trochę przestarzały moduł Bluetooth 4.0
 • Brak gniazda do podłączenia zewnętrznego magazynu pamięci

Kup Apple TV HD

Przystawka Smart TV do 1000 zł — najlepsze modele

Jeśli chcemy mieć pewność, że przystawka do TV zapewni nam maksymalny komfort użytkowania i funkcjonalność nieporównywalną do tańszych urządzeń, możemy zdecydować się na zakup jednego z poniższych modeli. Oprócz pełnego wsparcia kluczowych platform strumieniujących obraz i dźwięk możemy w nich znaleźć wyjątkowe rozwiązania, w tym inteligentne piloty. Niezależnie od tego, czy postanowimy oglądać film, słuchać muzyki, czy grać w najlepsze produkcje dla danej platformy, poniższe urządzenia zapewnią nam optymalne wrażenia z rozrywki.

1. Apple TV 4K 64GB

Apple TV 4K
Apple TV 4K
 • Maksymalna rozdzielczość obrazu: 4K UHD (3840 × 2160 px)
 • SoC / Procesor: Apple A12 Bionic / 2 × 2,49 GHz Vortex + 4 × 1,6 GHz Tempest
 • Układ graficzny: Apple A12 Bionic GPU
 • Pamięć RAM: 3 GB
 • Pamięć na dane: 64 GB
 • System operacyjny: tvOS
 • Obsługiwane kodeki wideo: H.264, H.265, MPEG-4
 • Obsługiwane systemy audio: Dolby Digital, Dolby Digital Plus, Dolby Atmos, PCM
 • Złącza: 1 x wyjście HDMI, 1 x Ethernet
 • Dodatkowe funkcje: Bluetooth (5.0), HDR10, Dolby Vision, HLG, Siri, AirPlay, odtwarzanie plików multimedialnych z pamięci wewnętrznej, pilot
 • Wymiary: 9,8 cm x 9,8 cm x 3,5 cm
 • Cena: ~ 1000 zł

Apple TV 4K to zaawansowana przystawka Smart TV, która będzie idealnym wyborem dla użytkowników poszukujących bezkompromisowej jakości. Urządzenie generuje obraz 4K przy 60 Hz odświeżania z włączonym HDR. Wśród obsługiwanych ulepszeń obrazu i dźwięku znajdziemy technologie Dolby Vision oraz Dolby Atmos. Bardzo wydajny układ Apple A12 Bionic sprawia, że telewizor możemy z sukcesem wykorzystać do grania w tytuły z App Store. Stabilność i prędkość połączenia internetowego zapewnia gigabitowy port Ethernet, do połączenia z Internetem możemy skorzystać także z odbiornika w standardzie Wi-Fi 6.

Podłączenie dodatkowych peryferiów lub źródeł sygnału umożliwia moduł Bluetooth 5.0, a dla kompatybilnych urządzeń producenta dostępna jest funkcja AirPlay. Dotykowy pilot pozwala korzystać z pomocy Siri, wirtualnej asystentki ekosystemu Apple. Niestety w urządzeniu brakuje gniazda do podłączenia zewnętrznego magazynu pamięci. O ile miejsca na wbudowanym dysku jest stosunkowo dużo, to utrudnia to odtwarzanie treści bezpośrednio z innego nośnika.

Na plus

 • Obraz 4K UHD
 • Obsługa wszystkich najważniejszych usług strumieniowania audio i wideo
 • Obsługa Dolby Vision
 • Obsługa Dolby Atmos
 • Obsługa AirPlay
 • Płynna, wydajna praca urządzenia
 • Obsługa Wi-Fi 6
 • Gigabitowy Ethernet
 • Spory zapas miejsca na dysku wewnętrznym
 • Minimalistyczny, elegancki design
 • Pilot ze sterowaniem dotykowym

Na minus

 • Brak gniazda do podłączenia zewnętrznego magazynu pamięci

Kup Apple TV 4K

2. Nvidia SHIELD TV Pro

Nvidia SHIELD TV Pro
Nvidia SHIELD TV Pro
 • Maksymalna rozdzielczość obrazu: 4K UHD (3840 × 2160 px)
 • SoC / Procesor: Nvidia Tegra X1+ / 4 × 1,9 GHz ARM Cortex-A57 + 4 × 1,3 GHz ARM Cortex-A53
 • Układ graficzny: GPU oparte na architekturze Maxwell
 • Pamięć RAM: 3 GB
 • Pamięć na dane: 16 GB
 • System operacyjny: Android TV 11
 • Obsługiwane kodeki wideo: H.264, H.265, VP9, MPEG-4, VC-1
 • Obsługiwane systemy audio: Dolby Digital, Dolby Digital Plus, Dolby Atmos, DTS, DTS-X, DTS-HD, PCM
 • Złącza: 1 x wyjście HDMI, 2 x USB 3.2 Gen.1, 1 x Ethernet
 • Dodatkowe funkcje: Bluetooth (5.0), HDR10, Dolby Vision, HLG, 4K HDR Nvidia GeForce NOW, asystent Google, Alexa, Chromecast 4K, odtwarzanie plików multimedialnych z pamięci wewnętrznej, pilot
 • Wymiary: 15,9 cm x 9,8 cm x 2,6 cm
 • Cena: ~ 1000 zł

Jeśli zastanawiamy się, jaka przystawka Smart TV z Androidem oferuje największą wydajność i funkcjonalność, to rozwiązanie od Nvidii nie pozostawia konkurencji złudzeń. Urządzenie napędzane uaktualnioną wersją znanego z Nintendo Switch SoC Tegra X1 pozwala uzyskać obraz w rozdzielczości 3840 × 2160 pikseli. Wydajny procesor umożliwia także inteligentne skalowanie sygnału Full HD do 4K. Możemy też liczyć na pełne wsparcie Dolby Vision przy częstotliwości pionowego odświeżania ekranu na poziomie 60 herców. W kwestii dźwięku przestrzennego urządzenie gwarantuje obsługę najpopularniejszych technologii z Dolby Atmos włącznie. W przeciwieństwie do swojego mniejszego i nieco skromniejszego brata (czyli Nvidia SHIELD TV bez dopisku Pro), prezentowany przez nas model ma na pokładzie 3 GB RAM, dzięki czemu nie musimy się martwić o znakomitą wydajność sprzętu.

Do dyspozycji użytkowników producent oddał 2 szybkie porty USB 3.2 Gen.1, umożliwiające podłączenie zewnętrznego magazynu pamięci lub akcesoriów wskazujących (klawiatura, myszka lub gamepad). System operacyjny Android TV gwarantuje obsługę tysięcy aplikacji ze sklepu Google Play. Urządzenie świetnie sprawdzi się przy strumieniowaniu wideo z najlepszych serwisów VOD oraz słuchaniu muzyki z platform streamingowych. Nie da się jednak ukryć, że Nvidia SHIELD TV Pro to sprzęt stworzony z myślą o grach. Oprócz ogólnodostępnych pozycji z Google Play producent przygotował specjalne wersje kilku znanych hitów w ramach programu Advanced Android Gaming. Co ważne: urządzenia z rodziny Nvidia Shield TV jako jedyne pozwalają uzyskać obraz 4K z HDR, gdy korzystamy z subskrypcji Nvidia GeForce NOW 3080 RTX.

Na plus

 • Obraz 4K UHD
 • Obsługa wszystkich najważniejszych usług strumieniowania audio i wideo
 • Obsługa Dolby Vision
 • Obsługa Dolby Atmos
 • Nvidia GeForce NOW 3080 RTX w 4K i HDR
 • Obsługa Chromecast 4K
 • Płynna, wydajna praca urządzenia
 • Gigabitowy Ethernet
 • Możliwość podłączenia zewnętrznego dysku
 • Futurystyczny design
 • Pilot ze sterowaniem dotykowym

Na minus

 • Brak — ciężko się do czegoś przyczepić

Kup Nvidia SHIELD TV Pro

2.1 Nvidia SHIELD TV Stand

Nvidia Shield TV Stand
Nvidia Shield TV Stand
 • Materiał wykonania: tworzywo sztuczne
 • Wymiary: 13,2 cm x 7 cm x 5,6 cm
 • Cena: ~ 100 zł

Opcjonalnie do przystawki Nvidia SHIELD TV Pro możemy dokupić podstawkę, która umożliwia utrzymanie urządzenia w pionie. O ile nie wpływa to drastycznie na funkcjonalność sprzętu, to zapewnia mu lepsze chłodzenie przekładające się na dłuższy żywot podzespołów. Dla niektórych użytkowników ustawienie konsoli pionowo może stanowić także atut estetyczny. Zastosowanie stojaka pozwala także zaoszczędzić odrobinę miejsca na biurku lub szafce RTV.

Kup Nvidia SHIELD TV Stand

Najlepsze przystawki Smart TV — podsumowanie

Na tym kończymy zestawienie najlepszych przystawek Smart TV. Rynek takich sprzętów jest w dużej mierze obsadzony przez kilku producentów, których urządzenia teoretycznie cechuje podobna funkcjonalność oraz wydajność. Wskazane przez nas różnice są jednak na tyle istotne, że mogą wpływać na ostateczną decyzję. Jesteśmy przekonani, że z drobną pomocą naszego rankingu każdy użytkownik znajdzie TV Box idealnie wpasowujący się w jego potrzeby.

Przeczytaj też: Jaki monitor do PS5 kupić?

A w jaki sposób Wy korzystacie z funkcji Smart na swoim wyświetlaczu? Za pomocą oryginalnego oprogramowania, przy użyciu przystawki, komputera lub konsoli, czy w ogóle nie interesują Was podobne rozwiązania? Jak zawsze dajcie znać w komentarzach!

O autorze
Jakub Foss
Zastępca redaktora naczelnego

Od trzech dekad zapalony miłośnik gier komputerowych. Od przyjaźni z Commodore, przez konsolki i konsole miał przyjemność dotrzeć do ekosystemu Xboxa. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.