Nadchodzi Age of Mythology: Retold! 20-letni RTS otrzyma odświeżoną wersję, która trafi do PC Game Pass

Age of Mythology: Retold

Zgodnie z zapowiedziami podczas wczorajszej transmisji z okazji 25-lecia serii Age of Empires nie zabrakło niespodzianek. Bez wątpienia jedną z nich była zapowiedź Age of Mythology: Retold, czyli odświeżonej wersji strategii czasu rzeczywistego, która zadebiutowała na rynku w 2002 roku. Microsoft wspólnie ze studiem World’s Edge zaprezentował pierwszy zwiastun gry, a także podzielił się kilkoma informacjami na temat produkcji.

Microsoft i World’s Egde zapowiadają Age of Mythology: Retold

Age of Mythology: Retold – zwiastun

Zgodnie z zapowiedziami Age of Mythology: Retold zaoferuje zarówno zmiany w oprawie wizualnej, która z pewnością zostania dostosowana do dzisiejszych standardów, jak i w poszczególnych mechanikach. Nie zabraknie także nowych funkcji. Microsoft oraz deweloperzy ze studia World’s Edge nie sprecyzowali jednak, czy gracze będą mieć do czynienia z remasterem, czy też pełnoprawnym remakiem.

Zapowiedziano natomiast, że całość ma zostać odświeżona w podobny sposób, co Age of Empires, które w 2018 roku również doczekało się wersji Definitive Edition. Age of Mythology: Retold zmierza wyłącznie na komputery osobiste. Dokładna data premiery nie jest znana. Warto także dodać, że produkcja w dniu swojego debiutu trafi do usługi PC Game Pass.

Zobacz też: Najlepsze stare gry

Należy podkreślić, że zapowiedź Age of Mythology: Retold nie była jedyną atrakcją wczorajszej transmisji z okazji 25-lecia serii Age of Empires. W trakcie wydarzenia poinformowano bowiem, że na Xbox Series X|S zmierza zarówno Age of Empires 4, jak i Age of Empires 2: Definitive Edition. Obie produkcje pojawią się na konsolach Microsoftu w przyszłym roku i w dniu swojej premiery trafią do biblioteki Xbox Game Pass.

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Okazja tylko do 12 czerwca lub wyczerpania zapasów!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.