PS5 wkrótce z aktualizacją 7.00! Ma wprowadzić Discorda i dodać do PS Plus Premium świetną funkcję

PS5

Jedną z funkcji, których na PS5 brakuje najbardziej, jest streaming gier. Opcja, która pojawiła się już jakiś czas temu w konkurencyjnych Xboxach, pozwala nam uruchamiać produkcje przy korzystaniu z abonamentu Xbox Game Pass Ultimate niemal natychmiastowo bez ich wcześniejszego pobierania. Teraz według plotek podobnego rozwiązania ma doczekać się najnowsza konsola Sony.

Nadchodzi nowa aktualizacja 7.00 do PS5. Będzie integracja z Discordem i uruchamianie gier z PS5 z chmury?

Prezentacja konsoli PS5

Jak donosi portal Insider Gaming, pierwsza tak spora aktualizacja do PS5 ma zostać oznaczona cyferką 7.00 i wydana 8 marca 2023 roku. Według Toma Hendersona uaktualnienie wprowadzi do konsoli długo wyczekiwaną, oficjalną integrację sprzętu z Discordem. Popularny komunikator już dawno temu został wybrany przez graczy jako jeden z najwygodniejszych sposobów komunikacji podczas rozgrywki.

Nie jest to jednak koniec nowości, które mają przyjść z aktualizacją 7.00 do PS5. Ciekawie zapowiada się tutaj projekt znany jako „Cronus”. Według przecieku zaoferuje on nam rozwiązanie podobne do Xbox Cloud Gaming, czyli streamingowania gier na PS5 z chmury bez potrzeby ich pobierania. Funkcja ma zostać włączona do abonamentu PS Plus Premium.

Wersja beta łatki systemu ma zostać udostępniona do testów już 30 stycznia. Testerzy nie będą mogli jednak sprawdzić na niej integracji PS5 z Discordem.

Zobacz też: Kody do GTA Vice City

Warto przypomnieć, że Sony ostatnio opublikowało aktualizację 6.50. Wprowadzone zmiany zapewniły wsparcie dla nowego kontrolera DualSense Edge.

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Super okazja!