Październikowa aktualizacja Xbox przynosi wiele dobrego. Konsole dostały wyczekiwane funkcje!

Xbox Series X|S

Listopad coraz bliżej, więc najwyższa pora, aby Microsoft wypuścił październikową aktualizację Xbox. Dziś firma podzieliła się szczegółami dot. porcji zmian na ten miesiąc i trzeba uczciwie przyznać, że wiele z nich to naprawdę fajna sprawa. Konsole dostały funkcje, których gracze domagali się od dawna!

Aktualizacja Xbox na październik 2022 – co nowego?

Xbox Series X|S zmiana głośności telewizora
Zmiana głośności telewizora na konsolach Xbox Series X|S

Pierwsza nowość w październikowej aktualizacji Xbox to opcja pozwalająca zmieniać głośność telewizora bezpośrednio z poziomu konsol Xbox Series X|S. Rozwiązanie działa na podstawie funkcji Consumer Electronics Control (CEC) z HDMI. Po zainstalowaniu uaktualnienia na najnowszych sprzętach Microsoftu głośność TV będzie można dostosowywać z zakładki audio uwiecznionej na powyższym zrzucie ekranu.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Idąc dalej, na Xboxach pojawiła się też wyczekiwana przez fanów funkcja pozwalająca wyciszyć startowe dźwięki konsoli. Nowość jest dostępna w ustawieniach, a po jej zaznaczeniu sprzęt nie wyda z siebie żadnego odgłosu podczas uruchamiania – logo Xboxa pojawi się bez towarzyszącego mu dźwięku.

Opcja pozwalająca ustawić konsolę Xbox jako domową
Opcja pozwalająca ustawić konsolę Xbox jako domową

W październikowej aktualizacji zawarto też nowy ekran pozwalający łatwo ustawić daną konsolę Xbox jako domową. Po wykonaniu tej czynności będzie można m.in. ogrywać zainstalowane gry bez konieczności logowania się, a także bez połączenia z internetem.

Z mniejszych nowości warto też wspomnieć, że nazwy trybów działania konsoli (normalny i oszczędzanie energii) zostały zaktualizowane, aby lepiej odzwierciedlały to, co tak naprawdę robią.

Xbox kod PIN
PIN na koncie Xbox

W październikowej aktualizacji zmieniono też nazwy funkcji pozwalających ustawić kod PIN na swoim koncie Xbox. Xbox passkey i Xbox guest key to teraz kolejno Xbox PIN oraz Xbox guest PIN. Poza nazwami nic się nie zmieniło.

W ramach uaktualnienia poprawek doczekały się też następujące kontrolery:

  • Xbox Elite Wireless Controller Series 2
  • Xbox Series X|S Wireless Controller
  • Xbox Adaptive Controller
  • Xbox One Wireless Controllers ze wsparciem dla Bluetooth
Możliwość przycinania klipów w aplikacji Xbox
Możliwość przycinania klipów w aplikacji Xbox

Na konsolach Xbox One i Xbox Series X|S można nagrywać klipy z gier, które później są automatycznie wysyłane na serwery Microsoftu, aby chwilę później pojawić się m.in. w aplikacji Xbox. Październikowa aktualizacja wprowadza możliwość edytowania tych klipów bezpośrednio z poziomu apki mobilnej na Androidzie i iOS. Od teraz materiały można dowolnie przycinać.

Ostatnią nowością w rzeczonym uaktualnieniu jest integracja Xbox Game Bar z Medal.TV. Wszystkie nagrane klipy przez Xbox Game Bar można od razu importować na wspomnianą platformę, aby móc je edytować i dzielić się swoimi najlepszymi ujęciami z innymi graczami.

Przeczytaj też: Jaką przystawkę Smart TV kupić?

To już wszystko w październikowej aktualizacji Xbox, która jest już dostępna do pobrania dla wszystkich użytkowników Xboxów One i Xbox Series X|S. A Wy jak oceniacie wprowadzone nowości? Jak zawsze napiszcie w komentarzach poniżej!

O autorze
Kacper Kościański
Redaktor naczelny & CEO

Ojciec-założyciel XGP.pl. Zapalony gracz od najmłodszych lat, przygodę z dziennikarstwem growym zaczynał na własnych blogach, o których dzisiaj nikt już nie pamięta. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
KLIKNIJ I SKORZYSTAJ Z OSTATNIEJ SZANSY NA ZAKUP XGPU DO 85% TANIEJ
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.