Aktywiści klimatyczni zakłócili brytyjskie targi growe EGX 2023. Turniej Tekken 7 został przerwany

EGX 2023 wtargnięcie aktywistów

Nieczęsto zdarza się, by wszelkiego rodzaju imprezy gamingowe stawały się miejscami, które interesują wszelkiego rodzaju aktywistów. Okazuje się jednak, że czasem takich sytuacji nie da się uniknąć i tak stało się podczas ostatnich brytyjskich targów growych EGX 2023. Działania grupy Just Stop Oil jednak nie przysporzą im zbyt wielu zwolenników.

Aktywiści przerwali turniej Tekken 7 podczas targów EGX 2023

W trakcie tegorocznej edycji targów EGX, a dokładniej w trakcie sobotniego turnieju Tekken 7 na scenę wtargnęła grupa aktywistów ze wspomnianej grupy Just Stop Oil. Działacze zaczęli rozpylać pomarańczową farbę na monitorach grających zawodników oraz na telebimie, który znajdował się nad graczami, co oczywiście poskutkowało przerwaniem meczu.

Następnie chcieli oni złapać się ręce i wygłosić przemówienie, jednak do akcji wkroczyła ochrona, która usunęła intruzów ze sceny.

Co ciekawe: głos w sprawie zabrał przedstawiciel grupy Just Stop Oil, który stwierdził, że cała akcja miała na celu zwrócenie uwagi graczy na ekologię i nadmierne wykorzystanie paliw kopalnianych.

Gracze współpracują, żeby wygrać, my potrzebujemy współpracy, aby przetrwać. Zjednoczmy się, aby uczynić ten świat bezpieczniejszym, zanim wrócimy do odkrywania cyberprzestrzeni.

Fragment oświadczenia grupy Just Stop Oil

Najwidoczniej słowa przedstawicieli aktywistów nie padły na przesadnie podatny grunt, bo w komentarzach na Twitterze/X wiele osób krytykuje opisaną wyżej akcji. Są także tacy, którzy jasno podkreślają, że tego rodzaju działania bardziej zniechęcą ludzi do aktywistów, niż przekonają do ich postulatów.

Przeczytaj też: Gry podobne do The Forest

Na moment pisania tego newsa organizatorzy EGX nie skomentowali całego zajścia i nie jest pewne czy w ogóle to zrobią. Cała sytuacja jest wyjątkowo dziwna i niespodziewana, zwłaszcza że do tej pory branża growa raczej nie interesowała aktywistów klimatycznych. Warto też zaznaczyć, że Just Stop Oil ma na swoim koncie kilka podobnych „akcji”, jak m.in. przyklejanie się do ram obrazów w kilku europejskich muzeach.

Źródło grafiki głównej: profil Just Stop Oil na Twitterze/X

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
NIESAMOWITA PROMOCJA
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.