Alan Wake 2 stworzyło relatywnie mało deweloperów! Remedy postawiło na jakość, nie ilość

Alan-wake-2

Jedną z ciekawszych pozycji, które zadebiutują tej jesieni jest dla wielu Alan Wake 2 od Remedy Entertainment. Kontynuacja docenionego przez wielu graczy horroru podczas ostatnich targów Gamescom miała „swoje pięć minut”, gdzie dane nam było zobaczyć aż 14-minutowy gameplay. Teraz zaś jeden z pracowników studia postanowił rzucić nieco światła na sam proces produkcyjny i okazuje się, że zespół odpowiedzialny za akurat ten projekt nie był zbyt liczny.

Alan Wake 2 – dyrektor ds. komunikacji wyjawia, ilu deweloperów pracowało przy tym projekcie

Zgodnie ze słowami Thomasa Puha, czyli dyrektora ds. komunikacji w Remedy Entertainment w produkcji Alana Wake 2 brało udział średnio 130 deweloperów. Jest to niezbyt wygórowana liczba, zwłaszcza że cały proces miał trwać około 4 lata czasu deweloperskiego (a ten termin — jak zaznacza sam Puha jest dosyć… elastyczny).

Warto w tym miejscu zaznaczyć, że mężczyzna, podając tę informację, miał na myśli konkretnie personel programistyczny studia, który stricte zajmował się projektowaniem i tworzeniem tego tytułu. Do grona tego nie zaliczają się więc testerzy, specjaliści od marketingu czy osoby odpowiedzialne za lokalizację.

Alan Wake 2 – trailer

Mając jednak na uwadze samych programistów, trzeba przyznać, że osoby, które zajęły się tworzeniem kolejnej odsłony przygód znanego pisarza, nie próżnowały i przez cały czas mieli po prostu ręce pełne roboty. Sam Puha podkreśla, że mimo tego studiu udało się osiągnąć naprawdę „niesamowity poziom jakości”.

Przeczytaj też: Gry na PS5 dla dwojga

Rzeczywiście 130 deweloperów zaangażowanych wyłącznie w projektowanie jednej gry to nie są przesadnie duże liczby, zwłaszcza w dzisiejszych czasach. Remedy jednak wolało postawić na jakość i najwidoczniej osiągnęło zadowalający dla siebie efekt.

Kup Alan Wake 2

Czy takie samo zdanie będą mieli gracze? Tego dowiemy się po premierze, która zaplanowana została na 27 października 2023 roku. Alan Wake 2 zadebiutuje na PC, PS5 oraz Xbox Series X|S.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
OKAZJA ALERT
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.