Alan Wake 2 z kolejnymi szczegółami. Brak fizycznych wydań, cena, historia i polska lokalizacja

Alan-wake-2

Echa wczorajszego PlayStation Showcase nadal rozbrzmiewają, a dzięki temu jesteśmy w stanie teraz dowiedzieć się nieco więcej na temat zaprezentowanych produkcji. Jedną z nich jest Alan Wake 2, czyli horror, który otrzymał wczoraj niezwykle klimatyczny zwiastun z datą premiery, a przy okazji ujawnione zostały nowe szczegóły na temat tej pozycji. Fani zbierania pudełek nie będą mieli zbyt wielu powodów do zadowolenia…

Najważniejsze informacje na temat Alan Wake 2

Alan Wake 2 – trailer

Jedną z ciekawszych informacji jest ta, według której nadchodzące dzieło od Remedy Entertainment zaoferuje dwie grywalne postacie. Naturalnie pierwszą z nich będzie Alan Wake, który ścigany przez tajemniczą bestię będzie musiał nie tylko jej uciec, ale także stworzyć swoją prozę. W tym samym czasie poznamy także losy Sagi Anderson — agentki FBI, która zajmuje się rozwiązaniem zagadki rytualnych mordów.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Twórcy zapowiadają, że będą to dwie „desperackie podróże” w dwóch oddzielnych rzeczywistościach, które mogą mieć ze sobą więcej wspólnego, niż się pierwotnie wydaje.

Alan Wake 2 bez pudełkowego wydania gry

Alan Wake 2, Saga Anderson
Alan Wake 2, Saga Anderson

Kolejne doniesienia zapewne nie zadowolą zbyt wielu graczy, bo twórcy jednoznacznie potwierdzili, że Alan Wake 2 zadebiutuje bez dedykowanych pudełkowych wydań. Decyzja ta jest umotywowana faktem, że znaczna część użytkowników konsol korzysta wyłącznie z cyfrowych wydań. Dodatkowo brak wersji płytowych, przełożą się na niższą cenę gry.

Jest wiele przyczyn takiej decyzji. Po pierwsze, wielu graczy używa obecnie wyłącznie platform cyfrowych. PlayStation 5 dostępne jest w wersji bez napędu, a Xbox Series S Microsoftu jest konsolą w pełni cyfrową. Wydawanie gier jedynie w wersji cyfrowej jest w dzisiejszych czasach dość częstą praktyką.

Po drugie, brak wersji płytowej pozwala wydać grę w cenie 59,99 dol. am. / 59,99 euro (konsole) i 49,99 dol. am. / 49,99 euro (PC). Ostatecznie nie chcieliśmy też wydawać na płycie produktu, który i tak będzie wymagał pobrania gry – naszym zdaniem nie jest to dobre rozwiązanie.

Remedy Entertainment

Osoby, które liczyły, że kolejna odsłona przygód Alana Wake’a trafi na ich półkę, będą zapewne mocno rozczarowani, bo deweloperzy na razie nie planują fizycznego wydania i nic nie wskazuje na to, by w przyszłości miało coś się zmienić.

Alan Wake 2 – cena i zawartość Edycji Deluxe

Alan Wake 2
Alan Wake 2

Wracając na moment do kwestii ceny, to tutaj faktycznie można znaleźć powody do zadowolenia. Wydanie dedykowane konsolom PS5 lub Xbox Series X|S będzie kosztować w Polsce 212,99 zł; pecetowcy zapłacą mniej, bo dokładnie 177,49 zł.

Najbardziej zagorzali fani mogą pokusić się o Edycję Deluxe, która w wydaniu na PS5 kosztować będzie „jedynie 284 zł” i oferować szereg bonusów, takich jak:

  • Przepustka na rozszerzenia (dodatek „Night Springs” i dodatek „Lake House”)
  • Skórka Nordycka strzelba dla Sagi (element przepustki na rozszerzenia)
  • Skórka Strzelba „Parliament” dla Alana
  • Karmazynowa wiatrówka dla Sagi
  • Garnitur celebryty dla Alana
  • Amulet-latarnia dla Sagi

Ponadto osoby, które zdecydują się na kupno ulepszonej wersji gry w preorderze, mogą liczyć na dwa dodatkowe bonusy, czyli skórkę Ozdobny rewolwer dla Alana i Survivalowy zestaw zasobów dla Sagi.

Przeczytaj też: Ranking kamer samochodowych

Równie ważną informacją jest także fakt, iż Alan Wake 2 doczeka polskiej lokalizacji wyłącznie w formie napisów, co w dzisiejszych czasach nie zawsze wydaje się oczywistą decyzją ze strony twórców. Niemniej jednak osoby, które nie czują się pewnie z językiem angielskim, nie muszą obawiać się, że coś ich ominie. Na koniec przypominamy, że druga odsłona przygód popularnego pisarza trafi do sprzedaży już 17 października 2023 roku

O autorze
Przemysław Paterek
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Swoją przygodę z grami zaczynał od Mario Tennis na Gameboya Color. Wielki fan RPG-ów i strategii. Średnio co kilka miesięcy musi przejść od nowa Gothica. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
KLIKNIJ I SKORZYSTAJ Z OSTATNIEJ SZANSY NA ZAKUP XGPU DO 85% TANIEJ
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.