Alan Wake 2 na nowym gameplayu! Gra zapowiada się niesamowicie

Alan Wake 2

W Alan Wake 2 jest coś specjalnego. Gra wygląda mrocznie i odstraszająco, ale jednocześnie pięknie. Dobrze ukazuje to najnowszy gameplay z gry, który pozwala nam się jej dokładnie przyjrzeć.

Alan Wake 2 – 11 minut gameplayu

Alan Wake 2 – gameplay

Najnowszy gameplay z Alan Wake 2 poznaliśmy dzięki portalowi IGN. Już na samym początku ujęcia z rozgrywki widać, jak w porównaniu do poprzedniej części serii zmienił się świat.

Jest teraz dużo mroczniejszy, „przyszarzony” i zamglony – czuć inspirację Silent Hillem. Poza tym naturalnie osiągnięcia technologiczne ostatniej dekady pozwalają na lepsze wczucie się w klimat dzięki usprawnionej zabawie światłem.

Sama rozgrywka jest rzecz jasna obserwowana przez nas z perspektywy 3 osoby, która przypomina za to remaki klasycznych odsłon Resident Evil. HUD jest natomiast minimalistyczny – można uznać, że wręcz niemal nie ma go wcale.

Niezwykle widowiskowo prezentuje się mechanika zdejmowania mroku z przeciwników. Robi wrażenie i zwyczajnie przyspiesza tempo walki, która jest definiowana przez broń palną oraz system uników.

Poza tym po raz pierwszy zobaczyliśmy w akcji Mind Place – specjalne pomieszczenie w umyśle Sagi Anderson, o którym dowiedzieliśmy się już jakiś czas temu. Zaznaczmy, że miejsce to będzie dosyć ważne dla przebiegu rozgrywki.

Zobacz też: Gry podobne do The Last of Us

Kup Alan Wake 2

Zdecydowanie polecamy zapoznanie się z powyższym gameplayem. Tymczasem wróćmy na Ziemię i przypomnijmy, że Alan Wake 2 zadebiutuje 27 października na PC, PS5 i Xboxach Series X|S.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
OKAZJA ALERT
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.