Alan Wake 2 wygląda świetnie na zwiastunie od Nvidii! DLSS 3.5 ma poprawić wydajność nawet o 500%

Alan Wake 2

Alan Wake 2 zbliża się wielkimi krokami. Już za dwa dni zainteresowani gracze będą mieli okazję poznać dalsze losy tytułowego pisarza. Wczoraj w sieci pojawił się natomiast nowy gameplay trailer nadchodzącej produkcji Remedy Entertainment. Materiał nie został jednak opublikowany przez samych twórców, a przez firmę Nvidia, która postanowiła zaprezentować zalety swoich technologii.

Nvidia prezentuje zalety ray tracingu i technologii DLSS 3.5 w grze Alan Wake 2

Alan Wake 2 – zwiastun prezentujący ray tracing i DLSS 3.5

Powyższy zwiastun gry Alan Wake 2 skupia się na prezentacji ray tracingu i DLSS 3.5 z rekonstrukcją promieni (ang. Ray Reconstruction). Nvidia podkreśla, że dzięki pierwszej z wymienionych technologii gra będzie mogła pochwalić się nie tylko realistycznym oświetleniem i cieniami, ale również odbiciami światła.

DLSS 3.5 z rekonstrukcją promieni ma natomiast poprawić ogólną jakość grafiki, a także wpłynąć pozytywnie na wydajność. Nvidia przekonuje, że dzięki wspomnianej technologii liczba klatek na sekundę może wzrosnąć nawet o prawie500%. Pełnią możliwości będą mogli oczywiście cieszyć się posiadacze kart z serii RTX 40.

Zobacz też: Najlepsze telewizory 50 cali

Alan Wake 2 zadebiutuje na PC, PlayStation 5 i Xbox Series X|S już 27 października 2023 roku, czyli w najbliższy piątek. Najnowsza produkcja studia Remedy Entertainment ma działać bardzo dobrze na konsolach Sony i Microsoftu, a sama gra wykorzysta również potencjał kontrolera DualSense. Zamierzacie w ten weekend ponownie wcielić się w Alana Wake’a? Koniecznie dajcie znać w komentarzach.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Promocja wciąż dostępna!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.