Twórcy Alan Wake 2 skupili się na konsolach. Wiemy, jak gra wykorzysta możliwości DualSense

Alan Wake 2 DualSense

Alan Wake 2 debiutuje już za trzy dni. Niedawno poznaliśmy wymagania gry na PC i wiemy już, że ta spożytkuje na komputerach ogromne połacie zasobów. Jej twórcy uspokoili jednak, że gracze nie powinni się martwić o jakość konsolowej wersji i przy okazji ujawnili, jak produkcja będzie współpracować z kontrolerem DualSense.

Alan Wake 2 – współpraca z DualSense, konsolowe wydanie gry

Thomas Puha – dyrektor ds. komunikacji w Remedy – wypowiedział się ostatnio na Twitterze o konsolowej wersji gry. Zdradził graczom, że studio „bardzo zadbało” o PS5 i Xboxy Series X|S, a nawet wręcz się na nich skupiło.

Dzięki temu konsolowcy mają być w jego opinii pozytywnie zaskoczeni wrażeniami, które Alan Wake 2 zafunduje na ich platformach. Przypomnijmy, że już wcześniej wiedzieliśmy, iż tytuł ten zaoferuje na konsolach rozgrywkę w przeważnie 60 FPS (oraz wyłącznie w 30 klatkach w przypadku Xboxa Series S).

Kolejną ciekawostką są funkcje DualSense, które będą współpracować z Alan Wake 2. Tutaj Puha napisał o „czuciu” deszczu na kontrolerze czy odmiennym działaniu spustów w zależności od używanej przez nas broni. Możliwości te mają być też dostępne przy ogrywaniu PC-towej wersji gry z wykorzystaniem pada od PS5.

Zobacz też: Ranking telewizorów 50 cali

Możemy więc przyjąć, że Alan Wake 2 nie będzie miał żadnych problemów na konsolach. Przekonamy się o tym już 27 października, gdy to produkcja ta zadebiutuje na PC, PS5 i Xboxach Series X|S.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Promocja wciąż dostępna!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.