Alan Wake 2 nie zanudzi graczy powtarzalnymi walkami. Remedy wyciągnęło wnioski z pierwszej części

Alan Wake 2

Dwa tygodnie temu w sieci pojawiły się szczegóły na temat długości rozgrywki w Alan Wake 2. Tymczasem Remedy Entertainment postanowiło podzielić się kilkoma dodatkowymi szczegółami na temat wspomnianej produkcji. Okazuje się, że w kontynuacji przygód tytułowego pisarza gracze będą rzadziej stawiać czoła przeciwnikom. Fińskie studio zapewnia, że wyciągnęło wnioski z pierwszej części.

W Alan Wake 2 będzie mniej walki niż w pierwszej części – zapewnia Remedy Entertainment

Alan Wake – zwiastun z datą premiery

Sam Lake z Remedy Entertainment w rozmowie z magazynem PLAY przyznał, że w pierwszym Alanie Wake’u walka była powtarzalna, a gracze niemal przez całą rozgrywkę musieli mierzyć się z oponentami. Deweloper zaznaczył jednak, że wspomniana produkcja była przygodową grą akcji z elementami horroru. Natomiast nadchodząca kontynuacja jest survival horrorem, dzięki czemu deweloperzy mogą skupić się na innych elementach.

Rozgrywka Alan Wake 2 ma charakteryzować się wolniejszym tempem, co pozwala twórcom „zrobić więcej z fabułą i być bardziej ambitnym”. Sam Lake podkreślił również, że ograniczenie liczby starć z przeciwnikami sprawia, że każda walka jest „większym wydarzeniem”. Pozostaje mieć nadzieję, że decyzje podjęte przez Remedy Entertainment okażą się trafne.

Zobacz też: Najlepsze gry skradanki

Kup PlayStation 5

Alan Wake 2 powstaje z myślą o komputerach osobistych oraz konsolach PlayStation 5 i Xbox Series X|S. Premiera gry zaplanowana jest na 17 października 2023 roku. Zgodnie z zapowiedziami w kontynuacji przygód Alana Wake’a gracze będą mieli okazję wcielić się w dwie postacie – tytułowego pisarza oraz agentkę FBI.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
OKAZJA ALERT
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.