Alan Wake 2 za kulisami. Dwie narracje, dwóch bohaterów i dwa światy

Alan Wake 2 Alan Saga

Wygląda na to, że Alan Wake 2 położy dużo większy nacisk na surrealistyczne oraz przerażające elementy klimatu. Potwierdza to opublikowany dziś materiał zza kulis, w którym poznaliśmy nieco więcej szczegółów na temat gry. Wprost zapowiada on najnowszą produkcję Remedy jako psychologiczny survival-horror.

Kulisy tworzenia Alan Wake 2. Remedy przedstawia Sagę Anderson

Za kulisami Alan Wake 2

Wiele wskazuje, że na chwilę przed Halloween dostaniemy w swoje ręce naprawdę ciekawą grę z gatunku survival-horror. Prace nad Alan Wake 2 nadal postępują, a najnowszy zakulisowy materiał dokładnie opisuje aspekty, które przygotowują fińscy deweloperzy.

Na samym początku postanowiono opowiedzieć nam o obecnych w grze dwoistościach. Tych będzie całkiem sporo.

Alan Wake 2 ma w sobie wiele dwójek. Dwie narracje, eksplorujemy dwa światy. Tym razem to nie tylko Alan Wake.

Sam Lake, dyrektor kreatywny

Wielu z fanów było szczególnie zainteresowanych nową postacią, którą ujawnił ostatni zwiastun produkcji ze State of Play 2023. Jest nią Saga Anderson – doświadczona agenta FBI, w której rolę wcieli się aktorka Melanie Liburd.

Saga jest agentką FBI i względną nowicjuszką w Bright Falls. Jest naprawdę zdolną śledczą, mamą, uprawia złą grę słowną. Czego tu nie kochać?

Molly Maloney, główna projektantka fabuły

Saga zajmie się badaniem rytualnych morderstw. Jak przyznają twórcy, w tym aspekcie Alan Wake 2 odnosi się do lat 90. i filmów oraz seriali jak „Siedem” czy „Detekyw”.

Oczywiście wprowadzenie nowej postaci grywalnej nie oznacza, że stary, poczciwy pisarz zostanie zepchnięty na boczny tor. Nawet w momentach, gdy nie będziemy sterować nim bezpośrednio, jego obecność zostanie zaznaczona na wiele różnorakich sposobów.

Wracając do samej gry, tutaj w porównaniu do pierwszej części serii Remedy obiecuje nam znaczną rozbudowę eksploracji. „Dwójka” zaoferuje nam spacerowanie po ulicach, dzięki czemu lepiej poznamy miasto i – co więcej – ponownie odwiedzimy dobrze znane nam lokacje jak Oh Deer Dinner.

Przy tworzeniu Alan Wake 2 deweloperzy starają się być niezwykle dokładni. Pracująca w Remedy Ciara-Creagh-Peschau spędziła nawet tygodnie na czytaniu opracowań naukowych, zbieraniu danych z badań lasów czy uczeniu się o kluczowych gatunkach Północno-Zachodniego Wybrzeża USA.

Zobacz też: Ranking słuchawek bezprzewodowych nausznych

Kup Alan Wake 2

Trzeba przyznać, że wszystko to brzmi niezwykle interesująco. Efekty wysiłku pracowników Remedy ocenimy już 17 października 2023 roku, gdy Alan Wake 2 zadebiutuje na PC, PS5 i Xboxach Series X|S.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
OKAZJA ALERT
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.