Alan Wake 2 nie dostanie na premierę Nowej Gry+! Twórcy mają jednak ambitne plany wobec gry

Alan Wake 2

Alan Wake 2 zadebiutuje już jutro, a kampania promocyjna gry jest już dosłownie na finiszu. Jeszcze wczoraj produkcja otrzymała wyjątkowo klimatyczny zwiastun premierowy, który jeszcze bardziej podkręca zainteresowanie. Pojawiły się także wyczekiwane informacje na temat poziomów trudności, ale też oczekiwanego przez wielu trybu Nowa Gra+.

Alan Wake 2 otrzyma tryb Nowa Gra+ dopiero jakiś czas po premierze

Zgodnie z informacją, która pojawiła się na oficjalnym profilu, Alan Wake 2 na premierę nie zaoferuje trybu Nowa Gra+. Ten ma zostać dodany jakiś czas po debiucie i poza opcją zachowania broni i ulepszeń zaoferuje nową narrację i materiały, które będzie można znaleźć w trakcie przygody, a także alternatywny tryb trudności nazwany Nightmare.

Na ten moment termin wydania stosownej łatki, która dodawałaby owe funkcje, nie został jeszcze podany. Zapewne jakiś czas po premierze twórcy skonkretyzują tę datę i podadzą więcej szczegółów.

Inną sprawą jest kwestia poziomów trudności, których domyślnie ma być trzy. Tryb opowieści oczywiście będzie najmniej wymagający, tak aby gracze bez przeszkód mogli skupić się na poznawaniu wszystkich fabularnych smaczków przygotowanych przez scenarzystów.

Tryb Normal będzie zachowywać idealny balans pomiędzy fabułą a wyzwaniem. Oznacza to, że wprawieni gracze nie będą mieli problemów, o ile będą umieli mądrze zarządzać pozyskiwanymi zasobami.

Najwyższy domyślny poziom trudności zaś będzie stanowił wyzwanie na niemal każdej płaszczyźnie. Okazuje się, że poza oszczędnym podejściem do ekwipunku będzie trzeba być obeznanym w mechanikach zawartych w Alan Wake 2. Możliwe więc, że tryb ten będzie odpowiedni przy drugim podejściu, kiedy rzeczywiście łatwiej będzie nam zrozumieć niuanse niektórych systemów.

Przeczytaj też: Gry na nudę

Jak już wspomnieliśmy. Alan Wake 2 zadebiutuje już jutro, a więc 27 października 2023 roku na PC, PS5 i Xbox Series X|S. Pecetowcy mogą zapoznać się zawczasu z wymaganiami sprzętowymi gry, które według niektórych są… ciutkę za wysokie względem rozdzielczości i oferowanej liczby FPS. Posiadacze konsol Xbox mogą skusić się na całkiem ciekawą ofertę i zdecydować się na zakup gry za ok. 200 zł.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Promocja wciąż dostępna!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.