Alan Wake 2 został opóźniony przez Spider-Man 2. Twórca gry przyznaje

Alan Wake 2 Spider-Man 2

W sierpniu dowiedzieliśmy się, że Alan Wake 2 zostanie opóźniony, choć powód tej decyzji nie dotyczył gry samej w sobie. Chodziło o uniknięcie tygla premier znanych gier, które pod koniec 2023 roku zaczęły wyrastać niczym grzyby po deszczu. Teraz Sam Lake przyznał konkretniej, że decyzja została podjęta ze względu na wyjście spod cienia Spider-Man 2.

Data premiery Alan Wake 2 została przesunięta przez Spider-Man 2

Zwiastun Alan Wake 2

Przypomnijmy, że w sierpniu Alan Wake 2 został opóźniony o 10 dni – z 17 na 27 października. Jednocześnie Spider-Man 2 debiutował 20 dnia tego samego miesiąca.

Jak przyznał Sam Lake, to właśnie premiera nowego hitu Insomniac była katalizatorem do przesunięcia najnowszej produkcji Remedy. W wywiadzie dla BBC zdradził mianowicie, że chodziło o „wydostanie się spod Spider-Man 2”.

W tym samym tekście możemy przeczytać, że najbardziej znany pracownik fińskiego studia chwalił sobie tytuł ekskluzywny PS5 oraz inne znane produkcje debiutujące w tym roku. Określił je jako „ogromne, ogromne, wspaniałe, wspaniałe gry”, ale podkreślił także, że Alan Wake 2 nie konkuruje z nimi bezpośrednio.

Zobacz też: Najlepsze tanie gry na Steam

Tak czy inaczej, teraz nic już nie zakłóci premiery Alan Wake 2. Tytuł ten pojawi się jutro na PC, PS5 i Xboxach Series X|S.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Promocja wciąż dostępna!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.